Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Karmniki dla ptaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Karmniki dla ptaków

Justyna 10:46, 22 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
chi chi, cieszę się, że Ci się podobają
Filmiki świetne!

Jeśli chodzi o stronę estetyczną jestem zachwycona.
Gorzej z praktyczną:
1 szyba-bum
2 brudne okno
3 stołówka jednoptaszkowa - korki

Jak bedziesz mial, daj znać. Relacja i zdjęcia.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Ymma 20:56, 02 gru 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
mój karmik ... pewnie na wiosnę będę musiała go troszkę odświeżyć, ale na razie zdaje egzamin



____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
Ninoja 09:01, 06 gru 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185


Może zainspiruje to kogoś.


Opis akcji na stronie http://swidermania.arete.art.pl/wydarzenia.html
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
vienna24 09:05, 07 gru 2012

Dołączył: 09 lis 2012
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)
Po lewej dwa karmniki z obróbką blacharską z miedzi



Piękne są! Od razu przypomniały mi dom z doliny Muminków.
way 11:14, 11 gru 2012


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 34
A oto nasz pomysł na karmnik. Wykonany ze szczapy drewna do kominka.Na górę jako okap przybiliśmy korę, której dużo przy przetwarzaniu drewna.





W karmniku tym goszczą sikorki,wróble, kosy i uwaga dzięcioł- nie uwierzyłabym gdyby ktoś mi powiedział,że dzięcioły wyjadają z karmnika. Ciekawe czy go dojrzycie-zdjęcie niestety kiepskiej jakości. Pozdrawiam





____________________
Pozdrawiam wszystkich blogowiczów
way 11:25, 11 gru 2012


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 34
No i mamy wiewiórkę,która dokarmiamy codziennie rano- po trzy orzechy. Nazwaliśmy ją- ruda

.

Obserwowanie jej to prawdziwa czysta przyjemności a ile to radości i śmiechu- ja mówię,że to jest discovery chanel na żywo. Załączam zdjęcia, ale troszkę kiepska ich jakość-coś jednak widać.
Dowiedziałam się,że wiewiórkę można oswoić, przygotowujemy dla niej budkę lęgową z odpowiednimi wymiarami. Wyczytałam gdzieś,że należy ją zawiesić bardzo wysoko. Może ktoś coś wie na temat

.
____________________
Pozdrawiam wszystkich blogowiczów
ptasior789 21:45, 18 paź 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 33
Witam,

Jest to mój pierwszy post na forum. Pozwólcie, że się krótko przedstawię. Mam 17lat i mieszkam w Szczecinie, forum przeglądam od dawna. W ogrodach szczególnie interesują mnie aspekty techniczne, a najbardziej te związane z wodą. W każdym razie, przeglądając forum tak z miesiąc temu natrafiłem na to zdjęcie:

Gardenarium napisał(a)
W Anglii już dzieciom pokazuje się, jak wspomagać ogród naturalnymi metodami. W jednym z ogrodów pokazowych, urządzono dla dzieci konkurs i powstało sporo domków w dziecięcych ogródkach.





Bardzo mnie zainspirowało, a jako, że stary karmink był już bardzo zużyty wpadłem na pomysł zrobienia nowego, na wzór tego ze zdjęcia. Wprowadziłem kilka zmian, rodzinna wycieczka do Castoramy i takie są efekty (prawie krok po kroku)













____________________
Gardenarium 22:36, 18 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajny, dobra zabawa rodzinna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
20:43, 19 paź 2013
U mnie tylko wykonanie własne i corocznie jakaś modyfikacja





20:47, 19 paź 2013
No i coroczni goście











Karmniki wiszą 3 metry od kuchennego okna, fotki robię przez szybę a żona się śmieje że ma najczyściejsze okno w dzielnicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies