Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Karmniki dla ptaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Karmniki dla ptaków

anula_wn 21:37, 19 lis 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Bogdziu, w moim karmniku zeszłej zimy był dokładnie taki sam "ptaszek"
więc w tym roku karminki mamy wysoko ! jutro obfocę i wstawię tutaj
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Mala_Mi 23:44, 19 lis 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ja mam kupowane karmniki, 6 szt.. to restauracje i w takim sklepie jak na fotach straciłabym majątek...




Do tego rożne zawieszki z jedzeniem tzw fast foody



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
coli 10:40, 20 lis 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
To mój, muszę zrobić aktualną fotkę z ptaszkami



____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
boguslaw_r_ 12:51, 20 lis 2012


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Strona super, domków zapewne będzie przybywać, jak dokończę swoje też pokażę ,na razie brak czasu. Pozdrawiam
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Justyna 19:11, 20 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Przedstawiam Wam moją stołówkę i jej gości

Aby zaspokoić apetyt licznych skrzydlatych, na zimę wystawiamy kilka karmników. Duży drewniany domek, mały wikilnowy.
Słonię wieszam też luzem na gałązkach.
Plotę z powrozu warkocze i do nich też wieszam słoninę i jabłka.
A do miseczek wlewam roztopiony tłuszcz z ziarnami.

Drzewa na których wieszamy karminiki, są blisko od kuchennych okien, to ułatwia obserwację.

Przy ptasiej stołówce rośnie duży cis. To ważne, by ptaki miały się gdzie schronić w razie ataku drapieżnika. Często z niego korzystają, nawet profilaktycznie.

Największa gościni w karmniku - jej krzykliwość Pani Sójka


Raniuszki, przylatują zawsze zgraną ekipą, wydają takie piski, pojawiają się na chwilkę, zawładną terenem i znikają

Pan Kos, bardzo sprytny, jako jeden z niewielu potrafi się wtarabanić do miseczki. Stały gość. Potrafi siedzieć cały dzień i wcinać jabłuszka

Samica kosa, nazywałam ją kupa (wiem, że nieładnie), bo często siedziała napuszona i wygladała jak kupa pierza. Później ze zdziwieniem przeczytałam, że jest panią kosową. Wygląda zupełnie inaczej niż samiec (pan kos jest szczupły, czarny i ma pomarańczowy dziub). Po zachowaniu też bym się nie domyśliła, jak przylatuje kosowa, kos agresywnie ją przegania.

Sikoreczki

Jery, też przylatują brygadą, ale sa bardzo kłótliwe, buńczuczne i bitne

Grubodziub, wygląda egzotycznie


Dzwońce, przylatują stadem. Są kłótliwe. Wujek opowiadał, że kiedyś młodzi chłopcy łapali dzwońce i sprzedawali jako kanarki.

Rudzik, zmieniłam mu nazwę na wredzik bo przez 2 miesięce nie dawał się sfotografować! Ja z aparatem w okno, a on frrr. I taka zabawa. W końcu do akcji włączyła się mama, a aparat stał się stałym wyposażeniem kuchni i łazienki (stad okna wychodzą na ptasią stołówkę). Jest bardzo płochliwy, w jednym miejscu przebywa kilka sekund i bacznie śledzi okna. Jest singlem.


Pan Dzięcioł, lubi rytuały. Zawsze przylatuje i siada na jabłonce u sąsiadki. Potem do mnie na pień catalpy, następnie na wiśnie i na sznurek. Przylatuje nad ranem. Pod koniec sezonu, przyleciała za nim samica, ale nie mam jej zdjęć. Po konsumpcji znowlu siada na jabłonce i czyści dziubek

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:13, 20 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
nowoczesny karmnikowy design

http://fabrykaform.pl/Born_in_Sweden_karmnik_dla_ptakow_born_in_sweden-p16217.html

http://fabrykaform.pl/Umbra_karmnik_dla_ptakow_bird_cafe-p18988.html

http://fabrykaform.pl/Eva_Solo_karmnik_dla_ptakow_wiszacy_eva_solo-p3121.html

http://chimmo.pl/node/90
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Gardenarium 13:10, 21 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po lewej dwa karmniki z obróbką blacharską z miedzi

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanna___ 16:56, 21 lis 2012

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Danusiu dziękuję za ten wątek,bardzo sympatyczny
____________________
gusiarz 18:01, 21 lis 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Gardenarium napisał(a)
Po lewej dwa karmniki z obróbką blacharską z miedzi




Danusiu - cuudne te karmiki
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Ozz 21:34, 21 lis 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Justyna napisał(a)
nowoczesny karmnikowy design
http://fabrykaform.pl/Born_in_Sweden_karmnik_dla_ptakow_born_in_sweden-p16217.html


To jest genialne! I do mojego Mikro! Chyba już wiem co chcę od Mikołaja

p.s. ale patrząc na filmiki jedna sztuka będzie za mało - wróble ewidentnie biły się o kolejkę

p.s. 2. jedyne problemy jakie widzę - niebezpieczeństwo rozbicia się ptaków o szybę przy okazji, no i większym ptakom chyba będzie trudno skorzystać... szkoda, że tylko w jednym rozmiarze
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies