Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Domki, budki lęgowe dla ptaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Domki, budki lęgowe dla ptaków

kuba13 11:18, 29 lip 2014

Dołączył: 18 maj 2014
Posty: 30
U mnie w ogrodzie terz wiszą już dwie budki lęgowe i dwa karmniki dla ptaków które sam wykonałem w jednej budce już się ptaki zalęgły.

szantx 13:59, 15 gru 2014

Dołączył: 15 gru 2014
Posty: 1
Miałem zamontowaną na starej gruszy budkę lęgową taką jak dla sikorek ale troszeczkę szczuplejszą. W budce tej od wielu lat gnieździły się z powodzeniem ptaki przypominające wróbla, ale nieco mniejsze to prawdopodobnie mazurki. Grusza uschła i została jesienią wycięta. Budkę mogę przenieść na srebrnego świerka który ma ok 8 m wysokości. Pytanie czy takie ptaki zechcą zamieszkać w budce zamontowanej na pniu drzewa iglastego?
krynia9 16:10, 14 mar 2017


Dołączył: 14 mar 2017
Posty: 6
Piękne te budki. Mam 2 szt ale 3 lata brak zainteresowania
Donia72 23:44, 14 mar 2017


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
U mnie w ogrodzie też są powieszone budki lęgowe. Zasiedlają je sikorki lub mazurki. Czyszczone są systematycznie co roku. Robił je mąż i syn Wiszą na czereśni, lipie, brzozie i za płotem na klonie.


____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
gdzie_idziesz 13:15, 25 lut 2019


Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 262
W jaki sposób montujecie budki na młodych drzewach?
Tylko takie mam w ogrodzie, szkoda jest mi ich kaleczyć gwoździami. Budek mam kilka, w tym roku zauważyłam, że opaska, którą budka była przymocowana do gałęzi wrosła w drzewko.
Szkoda drzewka, szkoda też ptaków, bo budki są okupowane przez cały rok, więc są im bardzo potrzebne.
Czy budkę można po prostu powiesić na gałęzi? Czy raczej powinna być zamontowana w taki sposób, by wiatr nią nie ruszał?
____________________
Natalia słoneczny zakątek
bialydomek 12:04, 19 gru 2023


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 187
gdzie_idziesz napisał(a)
W jaki sposób montujecie budki na młodych drzewach?
Tylko takie mam w ogrodzie, szkoda jest mi ich kaleczyć gwoździami. Budek mam kilka, w tym roku zauważyłam, że opaska, którą budka była przymocowana do gałęzi wrosła w drzewko.
Szkoda drzewka, szkoda też ptaków, bo budki są okupowane przez cały rok, więc są im bardzo potrzebne.
Czy budkę można po prostu powiesić na gałęzi? Czy raczej powinna być zamontowana w taki sposób, by wiatr nią nie ruszał?




właśnie, zbudowalismy 2karmiki, i budkę,
i dokładnie miałam te same przemyślenia,
nie chce kaleczyć drzewa- nie chcę wbijać gwożdzi,

czy budka może być poprostu przymocowana na sznurku do gałęzi-
czy to huśtanie nie będzie przeszkadząć ptakom?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies