Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

Rojodziejowa 18:05, 29 kwi 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8443
Madzia a czym tniesz te wszystkie Twoje kuleczki? Ja ostatnio na skarpie opitalałam suchodrzewy takimi długimi elektrycznymi nożycami, ale ciężkie to dziadostwo było i chyba lepsze byłoby takie coś mniejsze do łapy.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Magda70 20:07, 29 kwi 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Rojodziejowa napisał(a)
Madzia a czym tniesz te wszystkie Twoje kuleczki? Ja ostatnio na skarpie opitalałam suchodrzewy takimi długimi elektrycznymi nożycami, ale ciężkie to dziadostwo było i chyba lepsze byłoby takie coś mniejsze do łapy.


Asia, to zależy. Najczęściej używam nozyc fiskarsa. Jak coś bardziej suchego i grubego jest to elektryczne.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 20:10, 29 kwi 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Johanka77 napisał(a)


Jakie czochy!!! Whooow!!!

A kulki grabowe oglądam, powiększam, napawam się...

A dziś Siaka wrzucuła na IG takie pikne graby przy żwirku... Zakochałam się


No widziałam
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 20:10, 29 kwi 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
beata1974 napisał(a)
Super pomysł z tymi grabami w kulkę !!! Rewelacja!


A dziękuję
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 20:12, 29 kwi 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
amatorodniczka napisał(a)


Magda ten żywopłot to smaragd? Czy cis? Kiepski mam wzrok na dal


Haha...cis bedzie za kilka lat. Na razie to zwykła najzwyklejsza Thuja
Ale mam w planie wymienic na cisa...kupię sadzonki i będą sobie rosly z tyłu ogrodu a potem podmienie
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 20:14, 29 kwi 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Malgosik napisał(a)
Trochę masz tych kulek tujowych. Ja swoją 3 tygodnie temu przycięłam i przez przymrozki mi zbrązowiała. Pozostałe 2 niecięte są teraz zieloniutki. Nie wiadomo kiedy najlepiej ciąć.


Ja zawsze tnę wtedy jak przycinam carexy. A carexy tnę jak przekwitną aby robić to wszystko za jednym zamachem...czy to dobrze...trudno powiedziec bo dwie wypadly
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Konieczki 14:53, 14 maj 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Cudne kulki proszę Pani
Moje wszystkie czosnki załatwione chyba przez kury, tak mi grzebały ale już nie będą, bo je nie wypuszcze

Uwielbiam Twoje ogrody..
____________________
Zielonym do góry... :)
Szalonaona77 10:04, 17 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2019
Posty: 45
Magda70 napisał(a)
I dla Kasi rabata z cisami, lawendą i trawami i śś




i śś oczywiście pomylone...dwie mają zielone liście a trzecia bordowe

U mnie to juz prawie normalka..bo Jarząby też dwa różne





Dzięki. A proszę powiedz jakiej kory używasz do ściółkowania ? Ja kupiłam 20-50mm i wydaje się być trochę za duża...
Magda70 08:18, 19 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Konieczki napisał(a)
Cudne kulki proszę Pani
Moje wszystkie czosnki załatwione chyba przez kury, tak mi grzebały ale już nie będą, bo je nie wypuszcze

Uwielbiam Twoje ogrody..


Kulki co raz ładniejsze....ale pogoda u nas masakryczna...nie ma jak zdjęć robić - zwłaszcza jak się żyje na dwa ogrody bo jak jest ładnie w domowym to ja siedzę nad jeziorem i odwrotnie ha ha ha.

No ale deszcz podlewa wsio więc luzik. Jakoś wytrzymam.

Szalonaona77 napisał(a)


Dzięki. A proszę powiedz jakiej kory używasz do ściółkowania ? Ja kupiłam 20-50mm i wydaje się być trochę za duża...


Kasia, ja kupuję zawsze jak jest promocja w Obi lub Casto. Tak gdzieś 6-7 zł za duży worek. Kora się rozłoży...więc niech będzie taka jaka jest.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Szalonaona77 11:07, 20 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2019
Posty: 45
Magda70 napisał(a)
Kasia, ja kupuję zawsze jak jest promocja w Obi lub Casto. Tak gdzieś 6-7 zł za duży worek. Kora się rozłoży...więc niech będzie taka jaka jest.


dzięki a kukniesz na mój wątek ? utknąłem z tą rabatą... marzy mi się ją skończyć, ale nie wiem czy oprócz jeżówek (za tydzień mają być w lokalnym ogrodniczym) coś jeszcze dosadzać? chciałabym coś zimozielonego, a i nie wiem co na ten bok koło warzywników dosadzić jeszcze... dzięki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies