Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

eVka 09:02, 26 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pięknie jak zawsze
Super szklarenka!

Mam pytanko o lawendy, kiedy je tniesz wiosną? Mi niestety kilka wypadło po zimie, przycięłam je na przełomie marca/kwietnia i sporo jest miejscami suchych badylków a jedna cała sucha

Stipy tniesz wiosna czy tylko wyczesujesz? Pięknie u Ciebie teraz wyglądają.
____________________
Magda70 09:24, 26 maj 2021


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Joann napisał(a)
Pięknie u Ciebie. Marzę o takiej rozsianej stipie na mojej ścieżce. Dodaje takiej zwiewności i delikatności ogrodowi. Cudnie!


Ścieżka to czysty przypadek...nie planowalam nic sadzić - samo się nasiało. Ogólnie u mnie stipa poza 3-4 miejscami jest traktowana jak chwast...już mi się momentami ulewa jak ją skubię ale za bardzo mi się podoba aby wywalać

Podziękowania ślę

Basia_KRK napisał(a)

O matko, faktycznie! Ja nie wiem co ja tam wczoraj przeczytałam, no comment....
Zdziwiłam się, bo wg mnie pięknie Ci kwtinie ten kousek


Ha ha ...też się zdziwiłam i sama musialam zobaczyć bo zwątpiłam co napisałam
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 09:30, 26 maj 2021


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
effka napisał(a)
Pięknie jak zawsze
Super szklarenka!

Mam pytanko o lawendy, kiedy je tniesz wiosną? Mi niestety kilka wypadło po zimie, przycięłam je na przełomie marca/kwietnia i sporo jest miejscami suchych badylków a jedna cała sucha

Stipy tniesz wiosna czy tylko wyczesujesz? Pięknie u Ciebie teraz wyglądają.


Ewuś, dziękuję.

Lawendę tnę w sierpniu ostatni raz. Ale porządnie - dość silnie. A wiosną w kwietniu tylko koryguję delikatnie. Ogólnie to chcę się jej pozbyć z ogrodu....bo mam już inne plany na miejsce gdzie rośnie

A stipy to różnie. Jedne tnę inne wyczesuje...to zalezy jak ona wygląda. Ale te duże to zdecydowanie tnę i wyrywam ze środka suche, przemarznięte badyle.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
eVka 12:10, 26 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magda70 napisał(a)


Ewuś, dziękuję.

Lawendę tnę w sierpniu ostatni raz. Ale porządnie - dość silnie. A wiosną w kwietniu tylko koryguję delikatnie. Ogólnie to chcę się jej pozbyć z ogrodu....bo mam już inne plany na miejsce gdzie rośnie

A stipy to różnie. Jedne tnę inne wyczesuje...to zalezy jak ona wygląda. Ale te duże to zdecydowanie tnę i wyrywam ze środka suche, przemarznięte badyle.

Dzięki, no widzisz, czyli może za nisko przycięłam wiosna i przemarzła, szkoda, będę musiała podmienić kilka krzaczków, bo bardzo je lubię

Stipa kiepsko po zimie wygląda, dobrze, że mam sporo siewek to wymieniam te wygniłe po zimie. Ciężki rok dla niektórych roślin...
____________________
antracyt 13:37, 26 maj 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Magda70 napisał(a)


Dereń cousa już drugi rok fajnie kwitnie





Ależ mi się tutaj nie podoba i wcale nie jestem o takie widoki zazdrosna
Twój cousa odmianowy jest czy zwyklak? Jezeli zwyklak, to po ilu latach doczekałaś się kwiatów?
ps. Grab pięknie na różowo zakwitł
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magleska 14:32, 26 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Magda Szklarenka i warzywnik śliczny i elegancki

i w ogrodzie masz na tip -top i w tym i tym nad jeziorem
Pozdrowionka
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magda70 08:40, 27 maj 2021


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
effka napisał(a)

Dzięki, no widzisz, czyli może za nisko przycięłam wiosna i przemarzła, szkoda, będę musiała podmienić kilka krzaczków, bo bardzo je lubię

Stipa kiepsko po zimie wygląda, dobrze, że mam sporo siewek to wymieniam te wygniłe po zimie. Ciężki rok dla niektórych roślin...


Oj, szkoda, że tak daleko mieszkasz bo dałabym Ci kilka krzaczków na podmiankę. Bo ja właśnie pozbywam się lawendy z ogrodu
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 08:42, 27 maj 2021


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
antracyt napisał(a)

Ależ mi się tutaj nie podoba i wcale nie jestem o takie widoki zazdrosna
Twój cousa odmianowy jest czy zwyklak? Jezeli zwyklak, to po ilu latach doczekałaś się kwiatów?
ps. Grab pięknie na różowo zakwitł


Cousa florida. Zakwitł po chyba 3 latach.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 08:43, 27 maj 2021


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Magleska napisał(a)
Magda Szklarenka i warzywnik śliczny i elegancki

i w ogrodzie masz na tip -top i w tym i tym nad jeziorem
Pozdrowionka


Pozdrawiam również...a szklarenkę kocham i mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
eVka 11:38, 27 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magda70 napisał(a)


Oj, szkoda, że tak daleko mieszkasz bo dałabym Ci kilka krzaczków na podmiankę. Bo ja właśnie pozbywam się lawendy z ogrodu

Dzięki za miłe chęci muszę dobrać tą sama odmianę, te te z Obi z sześciopaków.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies