Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Nalewka zdrowotna z korzenia imbiru

Pokaż wątki Pokaż posty

Nalewka zdrowotna z korzenia imbiru

Gardenarium 15:56, 02 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nalewka z korzenia imbiru

W szczelnie zamkniętym naczyniu macerować w ciepłym miejscu przez miesiąc - 25 g zmielonego lub poszatkowanego na małe kawałki imbiru i 5 g kardamonu, zalanych litrem wódki (&0%) zrobionym ze spirytusu.

Przygotować syrop z 1/2 l wody, torebki cukru waniliowego i 20 dkg cukru. Spirytus przefiltrować przez bibułę filtracyjną i wlać do gorącego syropu. Odstawić na 3 miesiące w szczelnie zamkniętych butelkach.


Działanie bakteriobójcze, likwiduje nudności i mdłości, leczy zaburzenia trawienne powodowane małym wytwarzaniem soków żołądkowych. Pomaga w leczeniu przewlekłego zapalenia jelit i wzmacnia żołądek. Poprawia apetyt, działa rozgrzewająco i pomaga przy likwidacji bólów głowy

Pić 30 kropli na niewielką ilość wody lub cukru kilka razy dziennie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanka 16:11, 02 gru 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Jak znalazł na zimowe wieczory
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
dajana 16:34, 02 gru 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Imbir jest doskonały na wszystko,, oczywiście w rozsądnych ilościach Zawsze mam świeży imbir w lodówce ,,ścieram go na tarce bądż drobniutko kroję i dodaję do herbaty Dla mnie pychotka .Naleweczkę Danusi nie omieszkam zrobić bo warto
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies