Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Andrzeja

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Andrzeja

Andrzej 14:22, 05 lut 2011


Dołączył: 02 gru 2010
Posty: 40
Witam.
Hanko, odnośnie czarownicy ( baby jagi) odpowiedziała Jola.
Odnośnie hortensji to do południa mają słoneczka sporo, jednak chwilami to słonko jest "przestrzelone" cieniem rosnących przed nimi drzewkami owocowymi.
Dla zobrazowania wklejam te zdjęcia robocze





A warzywka też mam a jakże.











Sąsiadko Jolu rządź się rządź. Dobra sąsiadka to skarb. A kto mi podleje kwiatki jak wyjadę na wczasy. Hii, hii, hii.

____________________
Pozdrawiam Andrzej.
monteverde 14:34, 05 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Andrzej w te dziury wlewasz ziemię dla marchwi? sposób prowadzenia ogórka po siatce też stosuję, schylać się nie trzeba po owoc)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Andrzej 14:44, 05 lut 2011


Dołączył: 02 gru 2010
Posty: 40


















____________________
Pozdrawiam Andrzej.
jotka 14:54, 05 lut 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Andrzeju, za zaproszenie na TE śliwki mogę podlewać
mogę przyjechać nawet z moim "ręcznym systemem nawadniania "(patrz mój watek "ogrodoweimpresjejolki")
pojem śliwek i podpatrzę Twoje wspaniałe pomysły usprawniajace działkowanie
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
monteverde 15:04, 05 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
oskomy narobiłeś Andrzeju tymi śliwkami, czytam, że nie tylko mnie, ślicznie u Ciebie w ogrodzie)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
zbigniew_gazda 15:05, 05 lut 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Śliczna Azalia.Co robisz że tak pięknie kwitnie .Mam taką rośnie blisko ściany domu .Może dlatego mało pąków wypuszcza ? Chyba ją przesadzę do różaneczników. Jest zasilana nawozem do kwaśnego podłoża i ma kwaśne podłoże.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Danusza 16:18, 05 lut 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
świetne pomysły ! Andrzeju moge ściągnać? azalie są cudne ja je uwielbiam !
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Andrzej 19:01, 05 lut 2011


Dołączył: 02 gru 2010
Posty: 40
Witam.
Anno tak, w te dziury wlewam wodę. Jest to mój sposób na podlewanie marchewki i pietruszki od spodu.
Jolu ja podlewam wszystkie rośliny tylko konewką i broń boże żeby nie polać po liściach. Jedynie trawę podlewam prosto z węża ale też nie żadnym zraszaczem tylko kładę wąż na trawie i woda się rozlewa.
Anno w ubiegłym roku miałem tylko jedną śliwę owocującą. Jest to Cacańska Lepotica i jest naprawdę smaczna.
Zbigniewie przy domu to rzeczywiście nie najlepsze miejsce dla kwasolubnych ale nie musisz przesadzać w inne miejsce. Najlepiej kup worek torfu o ph 3,5-4,5 i zmieszaj z ziemią rodzimą w stosunku 3 części kwaśnego podłoża i 1 część ziemi. Zmieszaj z wodą ażeby powstała w miarę żadka papka.Wybierz jak najwięcej ziemi wkoło azalii i uzupełnij tą papką. Jak tylko ruszy wegetacja rośliny zasil dolistnie (wystarczy raz) magiczną siłą.Gwarantuję że w przyszłym roku azalia będzie Ci pięknie kwitła.
Dznuto ściągaj jeżeli Ci coś odpowiada.
____________________
Pozdrawiam Andrzej.
Niage 19:14, 05 lut 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Warzywnik też mnie zachwycił, a sposób podlewania szczególnie Z pewnością nie mają rośliny szoku termicznego, a ziemia nie wysycha szybko.
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Andrzej 19:16, 05 lut 2011


Dołączył: 02 gru 2010
Posty: 40
Kolejna porcja zdjęć.






To moja nowa rabata różana.















____________________
Pozdrawiam Andrzej.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies