Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Andrzeja

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Andrzeja

monteverde 14:52, 03 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Dzięki)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Niage 15:06, 03 lut 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Podaj proszę nazwę tej biało-kremowej (1, 2 i 3 zdjęcie) i dalej żółtej w tym samym poscie. Jakie to są róże, rabatowe ?

Piwonie masz piękne Jak długo masz je już u siebie? Moje wsadziłam w ubiegłym roku, a na kwiatki, to pewnie jeszcze trochę poczekam
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Andrzej 15:40, 03 lut 2011


Dołączył: 02 gru 2010
Posty: 40
Geniu te białokremowe to Chopin.Wielkokwiatowa. Poprzednie 2lata miały wysokości trochę więcej jak metr, jednak w ubiegłym roku, bardzo mokrym roku porosły mi na ponad 2,5m.
Ta żółta to Frezja, rabatowa pięknie pachnie.

Co do piwonii to niektóre mam kilkanaście lat. Jeżeli sadziłem szczepkę od krzaka to zakwitła już w tym roku. Ja sadzę przeważnie wiosną.
____________________
Pozdrawiam Andrzej.
Niage 15:47, 03 lut 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Dziękuję Andrzeju za informację
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Joanka 16:19, 03 lut 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Piwonie przepiękne...
Moja od kilku lat miała zawsze tylko trzy kwiaty, więc ją przesadziłam. I wiecie co było na drugi rok? Jedna miała dwa kwiaty, druga jeden... Do końca życia będę miała zawsze trzy kwiaty
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Andrzej 18:31, 03 lut 2011


Dołączył: 02 gru 2010
Posty: 40
Co do piwoni: odpowiadam tylko na podstawie mojej wieloletniej praktyki. Piwonia bardzo dobrze toleruje ziemię lekko kwaśną jak i obojętną.W/g mnie optymalne PH dla piwoni to 6,o-6,5. Ja swoich piwoni nigdy nie nawożę nawozem kwaśnym. Jak tylko ruszy wegetacja ,wczesną wiosną posypuje tylko i wyłącznie ''Azofoską z kompletem mikroelementów''. Oczywiście posypuje po uprzednim zruszeniu wokół nich wierzchniej warstwy ziemi.Ziemia po zimowym uleżeniu zostaje dotleniona jak i nawóz lepiej, prędzej dostaje się do korzeni, na dodatek robię to w dzień pochmurny a nawet deszczowy. Drugie naworzenie, od sierpnia dobrze rozłożonym kompostem oczywiście uprzednio po- jak wyżej.Przesadzć piwonie powinno się właśnie od połowy sierpnia.Ja przesadzałem w tym czasie jak i wielokrotnie wczesną wiosną, oczywiście z bryłą ziemi i nigdy mi się nie zdarzyło aby nie zakwitła.Przypomnę że w przypadku piwoni bardzo ważna jest głębokość sadzenia.Z rozmów z innymi działkowcami wynika że piwonia jest pod tym względem bardzo kapryśna i może w danym roku nie zakwitnąć.
Ja piwonie uprawiałem dużo lat wcześniej na działce z rodzicami jak i teściami. Piwonie są moim oczkiem w głowie i bywa że do nich rozmawiam i podobno to jest bardzo ważne dla tych kwiatów; jakie wyniki sama oceń.
____________________
Pozdrawiam Andrzej.
zbigniew_gazda 20:01, 03 lut 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Andrzeju ślicznie.Jakie rośliny zdrowe piekne i okazałe.To widać że zasilasz i dajesz im pokarm. A rhododendron cudo.Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 20:34, 03 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Piwonia nie może być posadzona zbyt głęboko, wtedy nie kwitnie, Andrzej ma rację
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 13:57, 04 lut 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nareszcie wybrałam się do sąsiada!
I chodziłam po ogrodzie jak urzeczona!
Tyle tam wspaniałych kwiatków,i oczywiście ....nie tak jak u mnie......porządeczek!
Widzę ,że pomaga Tobie ta czarownica z dużą miotłą.Muszę sobie też taką zafundować!
Hortensje pięknie kwitnące,powiedz Andrzeju,czy one w zacienionej części u ciebie,bo widzę płotek z tyłu.
Dziewczyny już ochy i achy nad Twym ogródkiem rozsypały ,ja tylko dołożę swoje zachwyty- i dodam ,że czosnek też sadzę między truskawki. Czy jeszcze masz jakieś warzywa?
Pozdrawiam!
I życzę udanego sezonu!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jotka 14:29, 04 lut 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Haniu, zanim Andrzej Ci odpowie, to uprzejmie donoszę, że ta czarownica to z ogrodu w Dobrzycy; wszyscy tam zwiedzający konsultują się z nią, a ona zdradza im ogrodowe sekrety. Nie wiem o czym rozmawiał z nią Andrzej, ale to juz ich prywatna sprawa

Fajnego mam sąsiada - nie? (najbliżej na mapie), ale całe ogrodowe towarzycho SUPER!!!

Andrzeju sorry, ze ja tak sie rządzę u Ciebie - pozdrawiam
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies