Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród japoński Pisarzowice

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród japoński Pisarzowice

ogrod_japons... 19:08, 07 gru 2012

Dołączył: 20 lut 2011
Posty: 2
Witam,

Chciałbym pokazać Wam nasz ogród japoński w Pisarzowicach k. Bielska-Białej.

Ogród ( nowa część ) jest ukończony w 60%..... więc jeszcze trochę mu brakuje ale staram się nie spieszyć.... pośpiech jest w tym przypadku absolutnie złym doradcą

Fragment po fragmnecie planuję nowe aranżacje pokazując rożne style ogrodu japońskiego, choć czasem wszystko się zmienia gdy zobaczysz np. gdzieś w górach jakąś piękną dolinę przeciętą potokiem nad którym rośnie stare pochylone drzewo --- i tak porzednia koncepcja może się totalnie zmienić...

Fascynacja tradycyjną Japonią i jej kulturą ogrodniczą oraz podejściem i szacunkiem do natury
jest moją inspiracją.




[img

size=640x360]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/26/264374/original.JPG[/img]


jestem także TROCHĘ ) zakręcony na punkcie "klonów palmowych" zwanych w Japonii MOMIJI....
w tych klonach jest "coś" niezwykłego... choć uprawa,pielęgnacja i testowanie ich w trakcie polskiej zimy nie jest "łatwe"




moja mała obsesja nt. klonów znalazła swoje miejsce w postaci japońskiego zwoju ( kakejiku )
z przebarwiającym się jesienią klonem...



____________________
Bogdzia 19:15, 07 gru 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Już go gdzieś widziałam choc nie byłam w Pisarzowicach (żałuję) ale chyba był w programie Mai na tvn. Bardzo piękny.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gabriela 19:17, 07 gru 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
No i mamy wątek w "Ogrodach polskich", sama go utworzyłam.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gardenarium 20:36, 07 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeniesione z wizytówek

Kindzia napisał(a)
Pięknie tam jest, w kwietniu/maju szczególnie. W sobotę wybieram się tam po Hoopsi, mam nadzieję, że uda mi się kupić. W święta do salonu, a wiosną do gruntu się nada


elzbieta_b napisał(a)
Ale pięknie Mam u siebie wiśnię piłkowaną taką jak na zdjęciu. Kiedyś będzie taka duża i piękna Pozdrawiam


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
reniutek 17:03, 06 kwi 2014

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 48
Witam,
jestem zachwycona Waszym ogrodem. Stał się on inspiracją do zaplanowania mojego ogrodu japońskiego. Już całkiem niedługo rozpocznę prace pierwszego etapu. W następny weekend wybieram się, żeby obejrzeć Wasz ogród i zakupić piewsze roślinki. Najbardziej interesują mnie szczegóły jak frakcja użytego żwirku, wielkość głazów. Trochę przeraża mnie wyzwanie, którego się podjęłam, ponieważ wbrew pozorom, chyba nie ma zbyt dużo ogrodów japońskich, a przynajmniej nie widzę rozmów na forum. Pozdrawiam. Renata
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies