Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje krzewy są całoroczną ozdobą ogrodu.

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje krzewy są całoroczną ozdobą ogrodu.

maria_kalino... 15:14, 04 lut 2011


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Jeszcze znalazłam dwie zawieruszone fotki.



Złotokap, który posadziłam w nie fortunnym miejscu. Narażony jest na wiatr i wiosenne przymrozki.



W ubiegłym roku skusiłam się na jeszcze jeden rhododendron Lachsgold.



____________________
Maria - Moje krzewy
zbigniew_gazda 15:29, 04 lut 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Złotokap masz piękny jak i wszystkie inne krzewy. Znasz historię z moim złotokapem. Rósł na takim mroźnym przeciągu że wreszcie padł.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 15:55, 04 lut 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Mario ,oprócz nawożenia rododendrona ,chciałabym wiedzieć,czy przycinałaś go jakoś,bo piszesz,że był łysy?
A poza tym ,chciałabym pochwalić twoje krzewy!Pięknie się prezentują!Jak prowadzisz krzewuszki?Obcinasz je,pozwalasz rosnąć tak jak chcą,a może jeszcze inne historie o nich?
Ja dostałam gałązki od sąsiadki.Są w rozsadniku,i na jesieni już miały nowe przyrosty.Do jakiej ziemi wsadzać i jakie stanowisko? Słoneczne,czy raczej półcień?
Przewiduję ...dla nich słoneczną wystawę.
Tawułka wczesna obłędnie pachnie.Przypomina mi rodzinny dom,mama miała ją w ogrodzie i mówiła na nią Spireja.Okazuje się,że znała jej łacińską nazwę.
Dzięki,że pozwoliłaś mi pobuszować wśród swoich ulubieńców.
Do zobaczenia! Buziołki! Hej!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 21:07, 04 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Maria w większości uprawia krzewy ozdobne i to ile. To dobry pomysł na ogród mniej pracochłonny niż z samymi bylinami i okazałe też są, bo duże i widać w ogrodzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maria_kalino... 22:03, 04 lut 2011


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Haniu, w ubiegłą zimę w jedną noc temp.spadła do - 28 C i to załatwiło ten duży rododendron. Na wiosnę wszystkie liście były brązowe i zaczęły opadać.Myślałam, że to już koniec. Znalazłam forum na stronie ogrodnika P.Jana Ciepłuchy, który specjalizuje się tylko w uprawie rododendronów i opisałam mój problem. Nie kazał mi nic obcinać, ewentualnie tylko oberwać do końca te brązowe liście. Wyobraż sobie,że przez lato ze śpiących oczek wypuścił nowe pędy, a z wierzchołków starych pędów również wyrosły nowe z listkami. Krzew pięknie się zagęścił.Corocznie na wiosnę podsypuję świeży torf, w okresie suszy mocno podlewam wodą deszczową lub odstaną. Te krzewy kwasolubne do których należy również hortensja nie tolerują wody z zawartością wapnia i żelaza. Nawożenie 2 X w roku tj. na wiosnę i drugi raz w lipcu i koniec. Nawożę gotową mieszanką do roślin kwasolubnych i tym samym nawożę hortensje. Młode krzewuszki trzeba przycinać na wiosnę żeby się ładnie rozkrzewiły, a póżniej zaraz po kwitnieniu. Ja skracam tylko pędy, które rosną bardzo wysoko i wtedy krzewuszki przyjmują taki kopulasty wygląd. Z krzewuszki można też zrobić żywopłot ale wtedy trzeba mocno ciąć na żądaną wysokość i sadzić kilka w rzędzie.Moje krzewuszki rosną w słońcu, jedna na południowym wschodzie, a druga na południu. Ziemię mają taką normalną ogrodową. Na wiosnę podsypuję krzewy nawozem wieloskładnikowym, najlepiej przed deszczem.
Cieszę się Haniu, że pobuszowałaś wsród moich krzewów i dziękuję za wyrazy uznania. Jeżeli jeszcze masz jakieś zapytania to pytaj, chętnie odpowiem. Pozdrawiam.
____________________
Maria - Moje krzewy
maria_kalino... 22:18, 04 lut 2011


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Zbyszku i dzisiaj znów wieje i patrzę jak ściąga mi otulinę z hortensji i glicynii. Mamy otwartą przestrzeń od Przełęczy Dukielskiej. To wszystko jest przez wycinkę lasów dla linii energetycznych, które idą na Słowację. Trzymaj dach i komin.Pozdrawiam.
____________________
Maria - Moje krzewy
badara 10:30, 05 lut 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Mario,bardzo podoba mi sie twój ogród krzewów,kwitną o różnych porach ,zawsze jest kolorowo,co ja uwielbiam w ogrodzie,a dzikie roże bardzo lubię ,ucieszyłam się ,że nie ja jedna
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
monteverde 12:47, 05 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mario od samego torfu i nawozu nie było by takich efektów, Ty im musisz szeptać coś na ucho, dlatego tak ślicznie rosną)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
zbigniew_gazda 13:00, 05 lut 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
maria_kalinowska napisał(a)
Zbyszku i dzisiaj znów wieje i patrzę jak ściąga mi otulinę z hortensji i glicynii. Mamy otwartą przestrzeń od Przełęczy Dukielskiej. To wszystko jest przez wycinkę lasów dla linii energetycznych, które idą na Słowację. Trzymaj dach i komin.Pozdrawiam.


Wieje ogromnie. Ale mamy taki zakątek świata niestety. Mnie rhodendrony też odsłoniło i z magnolii ściągnęło czapkę.
A co do pięknych krzewów Marii - to kiedy by nie zaglądnąć zawsze coś kwitnie. Będziemy mieć uciechę z Niej na wiosnę.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
maria_kalino... 14:27, 05 lut 2011


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Proszę, oświećcie mnie, czy jeżeli chcę dodać nowy post, a taki już istnieje, to czy podpinamy się pod ten istniejący czy zakładamy nowy ? Chciałam wkleić fotki z ogrodu, który zwiedziłam w Anglii.
____________________
Maria - Moje krzewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies