Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki świerków - ochojnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki świerków - ochojnik

lojalna_ 10:16, 06 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Wszystko było by prostrze gdyby połowa swierkow (gałezie) nie były na dziełce sasiada, ktory niestey z nichecia na nasze opryski patrzył, trudno pryskac połowę drzewa bluszcz pusciłam tez zgapajac pomysł z ogrodowiska, niesyety ostatnia ulewa zmyła mi go razem z zasadzeniami , ktióre tam miałam. Woda zeobiła sobie tam koryto, poniewaz jest tam uskok. Drzewa maja 3 metry nie mam takiej drabiny, jednak rozumiem zamysł i dziekuje za wszelkie porady.
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Gardenarium 10:20, 06 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Połowa drzewa - jeśli środek działa systemicznie (krąży z sokami) ma sens. Bo krąży po całym drzewie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lojalna_ 10:22, 06 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
A ja myślałam, ze liczy sie precyzja zeby larwy go zjadły , całe zycie sie uczymy
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Gardenarium 10:50, 06 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Niekoniecznie, jak podlejesz po swojej stronie też będzie krążył po całym drzewie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lojalna_ 11:02, 06 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Bardziej od ochojnika, z ktorym juz wiem jak walczyc martwią mnie te zniszczone juz gałezie, które w zaden sposob nie sa mozliwe do zregenerowania ;(
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Gardenarium 11:07, 06 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Obrywaj je, obcinaj koniecznie.

Podsadź świerki drzewami o małej koronie (Prunus cerasifera Nigra0, zasłoni, lub innymi świerkami (Picea omorika) (podklej je). Ja umiem tak rzeźbić i zasłania się. Albo podcinam. Długo i kiepskie zajęcie, ale innego wyjścia nie ma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lojalna_ 11:21, 06 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Danusiu nie do konca rozumiem. To mają byc swierki zasadzone obok bliziutko ? Ale czy one tam sobie dają radę? Były tam tuje pod tymi swierkami , ktore trzeba było wyrzuc, poniewaz zbrazowiały całe mało słonca zero wody ... Teraz rzecz jasne je podlewamy tylko czy nowe zamiast zdobic i zasłaniac tez nie zaczną brazowiec z uwagi na trudne warunki.

Zapisałam nazwe swierkow ide poprzegladac. Ale jak Ty mnie juz do rzezbienia zapisujesz to łatwo nie bede miała ....
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Gardenarium 13:39, 06 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie bliziutko, dalej, tyle co da się dół wykopać, oceniam to z perspektywy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 18:36, 06 sie 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Lojalna_

Powinnaś usunąć martwe gałęzie jeśli nie chcesz walczyć z jakąś chorobą grzybową, z którą drzewa mogą przegrać. Szkodniki nie dość, że są wektorami /przenosicielami/ chorób to dodatkowo ułatwiają zainfekowanie i rozprzestrzenianie się choroby osłabiając drzewo. Fotki pokazują, że sytuacja jest już daleko posunięta i należy dokonać radykalnych zabiegów.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
muza 06:39, 28 lis 2014


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Witam a to moje chore srebrne świerki . Nie zauważyłam ochojnika a choroba jest . Trzy świerki posadzone obok siebie są zarażone ta choroba i brązowieją , dwa następne posadzone dalej zsą zdrowe bez oznak choroby. Teraz pewnie już za póżno na zastosowanie środków chemicznych. . Ale co mogę zrobić dzisiaj a co wiosną aby ratować moje duże już drzewka .nie dopatrzyłam niestety początków choroby świerków a teraz smutno mi , ze chorują i chciałabym je ratować . Pomocy !!!!!!

____________________
Ani ogród dla leniwych
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies