Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Zantedeschia - cantedeskia, kalla, kalia

Pokaż wątki Pokaż posty

Zantedeschia - cantedeskia, kalla, kalia

Krystian 20:40, 19 sie 2015


Dołączył: 16 maj 2015
Posty: 19
Chciałbym się dowiedzieć czy rośliny przedstawione na powyższych zdjęciach to kalie, jeżeli nie to jak się one nazywają?
____________________
Bryniu
Krystian 20:41, 19 sie 2015


Dołączył: 16 maj 2015
Posty: 19
____________________
Bryniu
judyta_dziec... 12:39, 27 mar 2016

Dołączył: 27 mar 2016
Posty: 2
Cos sie dzieje z moim nowym nabytkiem kupilam ja 3 dni temu po 24h zauwazylam to... Nie byla przesadzana zasilana nawozami ani nic co to moze byc ?
Gardenarium 10:26, 28 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To może być szok termiczny, związany z przewożeniem rośliny zbyt niska temperatura na zewnątrz i w samochodzie), albo zbyt ciepło w domu. Może być zbyt sucho w ziemi.
Jeśli sucho zanurz całą doniczkę w wodzie na pół godziny, wyjmij i niech odcieknie.
Białe plamki to być może po prostu uszkodzenia mechaniczne związane ze zgnieceniem liści.

Zetnij pożółkłe liście i marne kwiaty. Obniż temperaturę, nie ustawiaj na słońcu tylko w cieniu aż się roślina zaaklimatyzuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
judyta_dziec... 09:25, 02 kwi 2016

Dołączył: 27 mar 2016
Posty: 2
Dziekuje serdecznie od kilku dni staram sie dostosowac dom do rosliki chyba juz jej lepiej po 3 dniach przesadzilam do wiekszej doniczki i zyznej gleby z odpowiednim ph mam nadzieje ze sie uchowa
Gardenarium 19:16, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyciągnij zgniłe kwiatostany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Freitag 13:26, 08 kwi 2019

Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1
Witam wszystkich
Mam pytanie i prośbę o radę. Czy ta kalia jest normalna? Kupiłam ja chyba już jakiś czas temu, w międzyczasie 2 razy "umarła" odrasta w zupełnie dziwny sposób jak dla mnie. Jak widać na zdjęciach, muszę podtrzymywać liście, bo rosną tak duże że nie utrzymują się w pionie, łamią się, teraz mam.4 liście, poprzednio chyba 5 było. Podlewanie ją dość często, stoi w słonecznym miejscu ale nie przy oknie. Czy powinnam użyć jakiś nawozów specjalnych? Czy może nie ma szans na kwitnienie?
Z góry dzięki za podpowiedzi
Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies