Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Zantedeschia - cantedeskia, kalla, kalia

Pokaż wątki Pokaż posty

Zantedeschia - cantedeskia, kalla, kalia

alyss 20:26, 10 sie 2014

Dołączył: 10 sie 2014
Posty: 5
witam,uwielbiam kalie, sa cudne .niestety od dwoch lat nie chca mi kwitnac i nie mam pojecia co jest powodem niby robie wszytsko wedlug instrukcji tzn maja czas na spoczynek itd. a tu nic same liscie i zero kwiatu. co moze byc powodem? czy jeszcze zakwitna? dodam ze uprawiam je w doniczce w domu. zna ktos sposob by pobudzic ja do kwitnienia?
Sebek 20:24, 05 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może za słaba ziemia? Za mało je nawozisz? Najwyżej im pogroź, że je wywalisz - czasem pomaga
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
alyss 21:29, 24 wrz 2014

Dołączył: 10 sie 2014
Posty: 5
Sebek - grozby prosby nie pomogly, same liscie - piekne ogromne zielone ale zero kwiatu eh....staralam sie je nawozic... w nastepnym roku chyba poprostu zaryzykuje i zrobimy mega nawozenie moze pomoze...? sama nie wiem..uwielbiam te kwiaty a tu taka porazka
marta_d 09:54, 25 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
uprawiam calie, ale w ogrodzie i też raz zaprotestowały, nie wiem co mogło być przyczyną braku kwitnienia, zdarzyło się to raz do tej pory, w kolejnych latach kwitły normalnie
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
mal_sow 22:37, 28 lut 2015

Dołączył: 28 lut 2015
Posty: 1
Witam wszystkich na forum. Całe popołudnie spędziłam czytając Wasze rozmowy i oglądając zdjęcia, rewelacyjne z resztą.
Podłączam się pod to forum bo mam pytanie, moja kalia przechowywana w piwnicy ma już 2 cm liscie, co z nią zrobić?
11:45, 01 mar 2015
W/g mojego rozeznania można wsadzić do doniczki, głębokość sadzenia w zależności jaka to zantedeschia /bulwiaste ok 8 cm, kłączowe 3-5 cm/ jasne stanowisko i temperatura ok 15*
Można również przetrzymać na sucho, 2 cm kiełek to jeszcze nie tragedia
21:19, 05 mar 2015
alyss napisał(a)
witam,uwielbiam kalie, sa cudne .niestety od dwoch lat nie chca mi kwitnac i nie mam pojecia co jest powodem niby robie wszytsko wedlug instrukcji tzn maja czas na spoczynek itd. a tu nic same liscie i zero kwiatu. co moze byc powodem? czy jeszcze zakwitna? dodam ze uprawiam je w doniczce w domu. zna ktos sposob by pobudzic ja do kwitnienia?


Stosunek NPK = 1:1:2 nie można przenawozić azotem ponieważ bujny wzrost liści ogranicza kwitnienie. Nigdy nie miałem problemu z kwitnieniem.
alyss 21:48, 05 mar 2015

Dołączył: 10 sie 2014
Posty: 5
jack_fox napisał(a)


Stosunek NPK = 1:1:2 nie można przenawozić azotem ponieważ bujny wzrost liści ogranicza kwitnienie. Nigdy nie miałem problemu z kwitnieniem.



dziekuje za odpowiedz. w tym roku kupilam nawoz specjalnie przeznaczony do kwiatow kwitnacych i mam nadzieje ze zakwitna. z niecierpliwoscia czekam czy pojawi sie kwiat poki co jedna z kalii jest juz dosc spora ale narazie sa liscie co dalej pewnie niebawem sie okaze
Gardenarium 08:28, 06 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja swoje kalle uprawiałam w stawie w koszu, zimowały w piwnicy, potem zatapiałam do wody i rosły oraz kwitły. Na zimę ucinałam i do piwnicy przy oknie.

Do kosza byłay przywiązane cegły, bo kępa była tak duża, że kosz się przewracał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Krystian 20:38, 19 sie 2015


Dołączył: 16 maj 2015
Posty: 19

Czy to są kalie jeżeli nie to jak nazywają się te rośliny?
____________________
Bryniu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies