Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zmiany u kraanii czyli co w lesie piszczy.

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmiany u kraanii czyli co w lesie piszczy.

kaisog1 13:28, 04 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 13:30, 04 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
...mnie sie cus wydaje, że za mała ta rabata na to wszystko... może Szefowa by spojrzała
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kraania 13:33, 04 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
kaisog1 napisał(a)
...mnie sie cus wydaje, że za mała ta rabata na to wszystko... może Szefowa by spojrzała

No właśnie też tak pomyślałam.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
kaisog1 13:34, 04 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
...a juz napisałam u Szefowej Zobaczymy
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kraania 13:48, 04 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
kaisog1 napisał(a)
...a juz napisałam u Szefowej Zobaczymy

Dzięki Gosiu . Może jak Szefowa zajrzy to mi jeszcze podpowie jak wsadzić te cisy w rabacie nr 3
Gardenarium napisał(a)

I kolejna rabata: ponownie lawenda i trawy, w środku lawendy kosodrzewina. Brakuje mi drugiego piętra, czegoś zimozielonego. To raba przy wejściu do domu. Tutaj myślałam o miłorzębie Mariken.



A jak dla mnie miłorząb da kiepski efekt, a co byś powiedziała na horti Silver Dollar, albo Vanille Fraise? trzy sztuki w jednym miejscu jak wejdą? albo złociste cisy Elegentissima?
Pionowy ukłąd zakłóci ten pieniek od sosny, Na sosnę puść bluszcz Hedera.


kraania napisał(a)
Danusiu w tej rabacie obok posadziłam Limkę, więc tutaj może cisy ? To miałby być stożki? na pniu? Bluszcz posadzę.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
kaisog1 14:01, 04 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A może takie coś...

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kraania 14:13, 04 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Wygląda ciekawie, hmmm... Kule z cisa? a to pod spodem?
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
kaisog1 14:13, 04 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Trzmielina
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
magnolia 14:27, 04 sty 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
kraania napisał(a)
Kolejna rabta do przeróbki: koło na trawniku, rośnie na niej lawenda i 7 szt. sosny bośniackiej "smidtii". Sosenki są praktycznie niewidoczne (może jeszcze za małe?) .


Rabatka jest widoczna z tarasu.


wg mnie z czasem ta rabata gdzie dominować będą sosenki będzie śliczna, ale na to trzeba czasu, bo wolno rosną.Być może lawenda do takich karzełków jest za wysoka, za mocna.
Może wymienić ją na jakieś niskie, delikatne byliny czy trawy.
Ty masz specyficzny ogród, piękny, o leśnym, naturalistycznym charakterze, szkoda byłoby zgubić ten charakter, dlatego tu, za domem nie dawałabym obwódek z bukszpanu, róż też nie.
Co do sosenek- może dywan z dębika ośmiopłtkowego, mącznicy lekarskiej, jak w podobnym charakterze do lawendy to andromeda 'Compacta', macierzanka np cytrynowa, acena drobnolistna ( choć ciut bałaganiarska). Wśród kęp kostrzewy niedźwiedzie futro czy podobnej też będzie fajnie, choć masz ich dużo, możesz nie chcieć wiecej.

Do rabatki 4- dałabym tam duużo golterii i może kępy lirope ( zakładam że tam nie przypala słońce), lawendę bym zabrała
____________________
kraania 14:41, 04 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Magnolia strasznie się cieszę, że do mnie zajrzałaś . Wiesz, miałam najpierw tam zaprojektowane róże, których ja zupełnie nie widziałam w moim ogrodzie i zostały zamienione na lawendę. Dlatego pomyślałam o różach. Zastanowię się nad andromedą, w tym roku jesienią dosadziłam ją na wrzosowisku. Albo zdecyduję się czekać, aż sosenki urosną. Ta rabata może pozostać, kwitnąca lawenda mi odpowiada, martwiłam się jedynie o te niewidoczne sosenki. A może to kwestia odmiany lawendy? Gdzieś na forum widizłam Twoją, ślicznie przyciętą na zimę. WYglądała pięknie.

Na rabatce 4 jest raczej półcień. Słońce dociera tylko na brzeg tej rabaty od strony trawnika, póki co zacienia rosnąca sosna. Niestety ona też choruje i nie wiem czy uda się ją utrzymać .
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies