Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zmiany u kraanii czyli co w lesie piszczy.

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmiany u kraanii czyli co w lesie piszczy.

kraania 19:34, 05 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
nieszka napisał(a)

Kraania śpi a my nocami grasujemy w jej ogrodzie


Ależ się cieszę, że buszujecie Nieszko, Łoosiuu ale przewróciliście do góry nogami mój pomysł . To co narysowała Gosia to był mój pomysł, pomogła mi to zwizualizować

magnolia napisał(a)
ale dobrze kombinujecie Nieszko i Łosiu.

Teraz po tym co napisała magnolia mam dużo do myślenia. Na spokojnie popatrzę na Wasze propozycje i zaraz się do nich odniosę
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
kraania 19:36, 05 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Łoosiuu napisał(a)
nieszko myślałem o hortensji, ale czy nie będzie za duża tam?? Ona szeroka rośnie...żeby też nie przedobrzyć bo na zdjęciu to ładnie wygląda, a jak będzie za 10 lat???


Bardzo bym chciała wsadzić hortensję, planowałam ją prowadzić tak ja Danusia, wysoko, bardziej w drzewko niż krzaczek. To jest mój widok z okna i po prostu "widzę" tam horti.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
kraania 19:43, 05 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
nieszka napisał(a)


I kolejna (5) - malutkie rabaty przy wjeździe do garażu. Teraz rośnie tam sosna czarna "Brepo" + lawenda. Do zmiany jest lawenda. Zimą wygląda nie bardzo, a latem, też mi jakoś tam nie pasuje. Myślałam o runiance tylko może mieć za sucho. Ale może macie pomysł na coś innego?




A dużo masz słońca tam?
Może rododendron? Zmieściłby się chyba? Jakaś mniej ekspansywna odmiana.
A przed nim ostrokrzew golden gem?


nieszko tak jak Danusia podejrzewała jest tam gruz i susza więc wszystko co lubi wodę odpada. Chcę zostawić sosenki, bo one za kilka lat powinny fajnie wyglądać. To jest sosna czarna "Brepo" http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Pinus%20nigra%20BREPO%20%27Pierrick%20Br%C3%A9geon%27&lang=1. Rosły tam wcześniej bardziej wypasione sztuki, ale się nie przyjęły. Postanowiłam spróbować z mniejszymi, żeby miały szansę się zaadoptować.
Wydawało się, że lawenda będzie tam dobrym pomysłem. I latem wygląda to nawet fajnie.
Ale wiosną, jesienią i zimą nie bardzo. Spróbuje podsadzić je ostrokrzewam, tak jak wcześniej pisałam .
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
kraania 19:52, 05 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Łoosiuu napisał(a)
Szczerze wydaje mi się że, to jest za mała rabatka na więcej niż 3 gatunki i nie każde się zmieszczą.
Poza tym widać tam, że masz żywopłot przed płotem z (chyba) rokitnika, więc możnaby dalej pociągnąć mały żywopłocik z ostrokrzewu ilex golden gem żeby rozświetlić to miejsce


Łoosiuu żywopłot jest z ognika. I słusznie piszesz o rozświetleniu tego miejsca, ja też o tym myślałam. Dostałam od magnolii takie propozycje:

magnolia napisał(a)
Hej Aniu
Obiecałam zapropoponować coś przed ogniki
- pomysł ze spotkania objazdowego- rozchodniki matrona plamami po 3- 5 a między tymi plamami trawa ostnica Pony Tails ale pod warunkiem że jest tam jasno i dość sucho. Ona może wygniwać zimą, robi to b. często, więc kupować ją trzeba wiosną, żeby latem zdążyła się rozsiać w okolicy. Potem juz jak u Myszorka- zawsze jest w różnych konfiguracjach. Zamiast niej mogłaby być też turzyca Frosted Curls czy Amazon Mist, ale z nimi tez nie ma pewności że obudzą się wiosną, choć powinny.

- Inna trawa kępami- Carex buchanani -brązowy mop, a między nimi grupy rudbekii Goldstrum- wyjdzie taka rabata w ciepłych tonacjach brązowo - złotych.

- pas przywrotnika ostroklapowego, a carex Buchanami tylko gdzieniegdzie dodane po 1-3 szt, bardziej z brzegu. Zamiast buchanani, tylko bardziej z tyłu mogą być kępy rozplenicy. Wiem że ją masz, ale z tyłu ogrodu chyba, poza tym warto tworzyć nawiązania w ogrodzie.
Z C. Buchanani tez nie ma gwarancji jak zimą niestety.

____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
kraania 20:54, 05 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
A taki układ (jednak ten zawijasek mi siedzi w głowie ): zawijasek z bukszpanu, limka, a reszta jednolita. I tutaj albo runianka, albo żurawka. Rozplenicę też chcę zostawić. Jakoś bardziej mi pasuje ten zawijasek niż kulki z bukszpanu. Co o tym sądzicie?

____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
Gardenarium 22:08, 05 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kraania napisał(a)




nieszko tak jak Danusia podejrzewała jest tam gruz i susza więc wszystko co lubi wodę odpada. Chcę zostawić sosenki, bo one za kilka lat powinny fajnie wyglądać. To jest sosna czarna "Brepo" http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Pinus%20nigra%20BREPO%20%27Pierrick%20Br%C3%A9geon%27&lang=1. Rosły tam wcześniej bardziej wypasione sztuki, ale się nie przyjęły. Postanowiłam spróbować z mniejszymi, żeby miały szansę się zaadoptować.
Wydawało się, że lawenda będzie tam dobrym pomysłem. I latem wygląda to nawet fajnie.
Ale wiosną, jesienią i zimą nie bardzo. Spróbuje podsadzić je ostrokrzewam, tak jak wcześniej pisałam .


Podsadź w takim razie sosnę żółtymi cyprysikami albo inne coś żółte, wygrzeb gruz i dobrej ziemi. Tylko czy ona nie jest za niska? Cholercia.

Może jałowce Lime Glow, ale ja i tak obstaję przy pierwszej propozycji mojej, co byc nie zrobiła nie będziesz zadowolona mi się wydaję, Sosny przenieś, są za niskie,.
Lawenda jest tragiczna tutaj na samym wejściu Masz rację, że chcesz to zmienić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:10, 05 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kurczaki, a może żurawki, tylko że mroźną zimą listki im się pozwijają i gimza
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Loosiuu 12:33, 06 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Może barwinek mniejszy ? U mnie nawet na najgorszym suchym miejscu ładnie rośnie tylko on sam to tak trochę mało, bo niski jest....
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
nieszka 19:58, 06 sty 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
kraania napisał(a)
A taki układ (jednak ten zawijasek mi siedzi w głowie ): zawijasek z bukszpanu, limka, a reszta jednolita. I tutaj albo runianka, albo żurawka. Rozplenicę też chcę zostawić. Jakoś bardziej mi pasuje ten zawijasek niż kulki z bukszpanu. Co o tym sądzicie?


Mnie się jakoś ten zawijasek zbyt formalny w Twoim leśnym ogrodzie wydaje. Kule, różnej wielkości już trochę mniej...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 20:04, 06 sty 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Gardenarium napisał(a)






A wracając jeszcze do tego miejsca to dziś widziałam fajne połączenie roślin. Dereń elegantissima z sosnami. Fajnie wyglądają te czerwone pędy zimą z zielonymi sosnami karłowymi.
Jakby tak na tle ściany dać derenia a przed nim sosenki??
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies