Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zmiany u kraanii czyli co w lesie piszczy.

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmiany u kraanii czyli co w lesie piszczy.

magnolia 15:12, 04 sty 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
kraania napisał(a)
Magnolia strasznie się cieszę, że do mnie zajrzałaś . Wiesz, miałam najpierw tam zaprojektowane róże, których ja zupełnie nie widziałam w moim ogrodzie i zostały zamienione na lawendę. Dlatego pomyślałam o różach. Zastanowię się nad andromedą, w tym roku jesienią dosadziłam ją na wrzosowisku. Albo zdecyduję się czekać, aż sosenki urosną. Ta rabata może pozostać, kwitnąca lawenda mi odpowiada, martwiłam się jedynie o te niewidoczne sosenki. A może to kwestia odmiany lawendy? Gdzieś na forum widizłam Twoją, ślicznie przyciętą na zimę. WYglądała pięknie.

Na rabatce 4 jest raczej półcień. Słońce dociera tylko na brzeg tej rabaty od strony trawnika, póki co zacienia rosnąca sosna. Niestety ona też choruje i nie wiem czy uda się ją utrzymać .


ja nie wiem co z moja lawendą- kupowałam ja w Auchan w 6pakach po 18 zł za paka małe sadzonki z Holandii. Ma długie listki, nawet teraz, zimą. Kupowałam ja tez wcześniej, rok i 2lata temu i te są najładniejsze ze starszych. Na przedwiośniu podmarzły, miesiąc były brzydkie, ale szybko ruszyły.
Ciełam wszystkie pod koniec sierpnia , mocno na poduszki.
Teraz wygladaja też fajnie, są żywe bardzo.

Jak chcesz poszukać niższej lawendy to odmiana Hidcote
____________________
Gardenarium 15:14, 04 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)
...mnie sie cus wydaje, że za mała ta rabata na to wszystko... może Szefowa by spojrzała


A jaka szeroka ona jest?

kaisog1 napisał(a)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 15:16, 04 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
...na moje oko to ma może troszkę ponad metr albo nawet nie Ania pewnie napisze
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 15:29, 04 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kulki nie wejdą albo bardzo małe. Zamiast obwódki bukszpanowej lawenda i trawki.

Dletego nie lubię Puzzle bo piętrowo się wszystko wypiętrza i wygląda że wejdzie

No i hortensja wejdzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kraania 16:02, 04 sty 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
kaisog1 napisał(a)
...na moje oko to ma może troszkę ponad metr albo nawet nie Ania pewnie napisze


też miałam napisać, że ok. metra ale poszłam zmierzyć i rabatka ma w najwęższym miejscu 1,5 m szerokości (miejscami max. 1,7 m) i w lini prostej wzdłuż sosny 3,7 długości.


Danusiu tam rosła lawenda i nie było jej tam dobrze (pewnie przez cień i to miejsce jest trochę w dole).

____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
nieszka 23:07, 04 sty 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
kraania napisał(a)

I kolejna (5) - malutkie rabaty przy wjeździe do garażu. Teraz rośnie tam sosna czarna "Brepo" + lawenda. Do zmiany jest lawenda. Zimą wygląda nie bardzo, a latem, też mi jakoś tam nie pasuje. Myślałam o runiance tylko może mieć za sucho. Ale może macie pomysł na coś innego?




A dużo masz słońca tam?
Może rododendron? Zmieściłby się chyba? Jakaś mniej ekspansywna odmiana.
A przed nim ostrokrzew golden gem?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Gardenarium 23:10, 04 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kraania napisał(a)

...na moje oko to ma może troszkę ponad metr albo nawet nie Ania pewnie napisze


też miałam napisać, że ok. metra ale poszłam zmierzyć i rabatka ma w najwęższym miejscu 1,5 m szerokości (miejscami max. 1,7 m) i w lini prostej wzdłuż sosny 3,7 długości.


Danusiu tam rosła lawenda i nie było jej tam dobrze (pewnie przez cień i to miejsce jest trochę w dole).



No to sprawa prosta, wywal lawendę a resztę wg Gosi zrób jak nie wejdzie, z jednego gatunku zrezygnuj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nieszka 23:11, 04 sty 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
kraania napisał(a)

...na moje oko to ma może troszkę ponad metr albo nawet nie Ania pewnie napisze


też miałam napisać, że ok. metra ale poszłam zmierzyć i rabatka ma w najwęższym miejscu 1,5 m szerokości (miejscami max. 1,7 m) i w lini prostej wzdłuż sosny 3,7 długości.


Danusiu tam rosła lawenda i nie było jej tam dobrze (pewnie przez cień i to miejsce jest trochę w dole).


A może azalie japońskie by tu się dobrze miały?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Gardenarium 23:12, 04 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
nieszka napisał(a)


Do zmiany jest lawenda. Zimą wygląda nie bardzo, a latem, też mi jakoś tam nie pasuje. Myślałam o runiance tylko może mieć za sucho. Ale może macie pomysł na coś innego?




A dużo masz słońca tam?
Może rododendron? Zmieściłby się chyba? Jakaś mniej ekspansywna odmiana.
A przed nim ostrokrzew golden gem?


Tutaj jest pod dachem, a jak nie pod dachem to zbyt sucho jednak, to dla Rh zbyt ekstremalne i trudne warunki, odradzam jednak.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:15, 04 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Może miłorząb Mariken tylko okazały (fajna kulka) i pod nim żółte cyprysiki groszkowe Filifera Aurea, ewentualnie na brzegu łuk z żurawek różowych 'Berry Smoothie'?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies