Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Atelier Ogrodowe...

Pokaż wątki Pokaż posty

Atelier Ogrodowe...

Lukas 15:46, 30 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Gosiniak napisał(a)
A ja już myślałam, że masz jeszcze tyle śniegu, podziwiam formowane iglaczki, też bym chciała chociaż jednego tak uformować, ale ty je cały czas w doniczce trzymasz? Czy będziesz je sadził do gruntu, bo wtedy znacznie szybciej rosną?

Na razie trzymam je w donicach (na zime dołuje w szklarni) do gruntu chcę je wsadzić jak będą już ładnie wyglądać a tak poza tym to i tak przycina im się korzenie więc chyba krzywda im się nie dzieje w donicy przynajmniej mam taką nadzieje
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
Sebek 15:48, 30 gru 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To, że śnieg nie dociera do domu dobrze dla niego, bo nie ciągnie wilgoci, dla roślin gorzej, bo grozi im susza fizjologiczna - pod dachem jest sucho, a do tego nie mają śniegu. Jakby przyszedł mróz to może je wymrozić...Ja zawsze nasypuję tego śniegu ile wlezie na rośliny pod dachem, do tego im zawsze dolewam wody przed przyjściem zimy.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Lukas 15:49, 30 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
Lukas 15:53, 30 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
Lukas 15:57, 30 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Róże i modrzew szczepiony

znowu miskancik

i horti

____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
Lukas 15:58, 30 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Skalniak
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
Lukas 16:02, 30 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Sebek napisał(a)
To, że śnieg nie dociera do domu dobrze dla niego, bo nie ciągnie wilgoci, dla roślin gorzej, bo grozi im susza fizjologiczna - pod dachem jest sucho, a do tego nie mają śniegu. Jakby przyszedł mróz to może je wymrozić...Ja zawsze nasypuję tego śniegu ile wlezie na rośliny pod dachem, do tego im zawsze dolewam wody przed przyjściem zimy.

Dobrze pomyślałem, żeby nasypać tam śniegu, faktycznie po dachem warsztatu jest dość sucho dlatego nawet jak padał teszcz to tam musiałem podlewać, dzieki Sebek
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
Lukas 16:05, 30 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Na koniec znowu powrót do lata i zdjęcia z miasta z aranżacji hortensjowych

tylko szkoda,ze kiepska jakość ale nie miałem ze soba lepszego aparatu
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
Lukas 16:05, 30 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
Gosiniak 16:12, 30 gru 2012


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Lukas napisał(a)

A ja już myślałam, że masz jeszcze tyle śniegu, podziwiam formowane iglaczki, też bym chciała chociaż jednego tak uformować, ale ty je cały czas w doniczce trzymasz? Czy będziesz je sadził do gruntu, bo wtedy znacznie szybciej rosną?

Na razie trzymam je w donicach (na zime dołuje w szklarni) do gruntu chcę je wsadzić jak będą już ładnie wyglądać a tak poza tym to i tak przycina im się korzenie więc chyba krzywda im się nie dzieje w donicy przynajmniej mam taką nadzieje

Tylko po co przycinać korzenie jak do gruntu chcesz i tak dać. Jeśli chcesz je do gruntu tak ja piszesz to moim zdaniem lepiej byłoby je już na miejscu formować, tak mi się wydaje, bo zdecydowanie ładniejsze się w gruncie robią niż w doniczce, widzę po swoich iglakach. Jak zostały posadzone to dopiero dostały powera, a tak to jakby wegetowały. Oczywiście ja się nie znam za bardzo na bonsai, ekspertem jest u nas bogusław
http://www.ogrodowisko.pl/watek/167-ogrod-boguslawa możesz popatrzeć jak on formuje
Pozdrawiam i będę zaglądać
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies