Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od zera

Pokaż wątki Pokaż posty

Od zera

Ymma 22:53, 29 gru 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
Mikolaj napisał(a)


Nie wiem czy dobrze kombinuje ale myślałem może o założeniu tutaj wrzosowiska? Oraz ewentualnie między wrzosami coś większego? Przestrzeń między roślinami chciałbym wysypać jakimś białym żwirem.


wrzosy dobrze posadzić na ziemi wymieszanej z korą przekompostowaną i potem co jakiś czas taką właśnie korą przekompostowaną podsypywać - biały żwirek będziesz zdejmował na czas tej operacji?

pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
kaisog1 13:45, 30 gru 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj Mikołaju

Ładny teren

Ja włezce widziałabym szczepionego miłorzęba Mariken, kule bukszpanowe rozsypane i podsadzone czymś. Może z dodatkiem sterczących molin?
W pasie między furtką a wejściem nie dawałabym niskich form... wydaje mi się, będzie "płasko" Raczej coś szczepionego.... może cisy.... może trzmieliny i lawendę?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kraania 17:38, 30 gru 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Witaj Mikołaj,
fajnie, że trafiłeś na forum przed zrobieniem ogrodu. Podoba mi się propozycja kaisog. Przed wejściem warto posadzić zimozielone rośliny, żeby przez cały rok wyglądały atrakcyjnie.
Odnośnie wrzosowiska to fajnie byłoby znaleźć jakieś większe miejsce. Powinno być słoneczne. Zapraszam do mojego wątku, mam tam wrzosowisko.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
elzbieta_b 08:24, 02 sty 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 207
Witaj Ja wierzbę zamieniłabym na wiśnię piłkowaną. Przepięknie kwitnie, ma kolorowe liście jesienią a w zależności czy chce się drzewko wysmukłe czy rozłożyste, trzeba wybrać odpowiedni gatunek. Mam w moim ogródku trzy. Teraz pięknie wygląda ta rozłożysta. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
____________________
Mały ogródek, a dużo przyjemności
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies