Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od zera

Pokaż wątki Pokaż posty

Od zera

Mikolaj 15:17, 29 gru 2012


Dołączył: 29 gru 2012
Posty: 4
Witam wszystkich.

Od ponad roku poczytuję forum. Podziwiam Wasz zapał i wiedzę. Dlatego chciałbym prosić o pomoc.
Dwa lata temu zakończyliśmy budowę domu. W tym roku zrobiliśmy podjazd i czas pomyśleć o tym aby zmienić krajobraz księżycowy w coś znośnego Ponieważ nie bardzo się orientujemy w tej materii chciałbym prosić o pomoc przy doborze roślin. Mamy do zagospodarowania kilka miejsc.
Teren, który widać na zdjęciach usytuowany jest w kierunku południowo zachodnim. W rabatach została wymieniona ziemia na dosyć żyzną. Nastawiamy się raczej na coś wieloletniego.
Więc od początku.

1. Niewielka rabatka na jednym rogu.



2. Nieco większa na drugim rogu.




Nie wiem czy dobrze kombinuje ale myślałem może o założeniu tutaj wrzosowiska? Oraz ewentualnie między wrzosami coś większego? Przestrzeń między roślinami chciałbym wysypać jakimś białym żwirem.

3. Rabatka w kształcie - jak my to nazywamy "łezki"




Tutaj na środku planujemy wstawić lampę oraz jakieś drzewo, może pienna wersję wierzby hakuro?
Podobnie jak wcześniej tutaj również podłoże chcemy obsypać żwirem.

4. Rabata wzdłuż ścieżki. Oddzielona od trawnika pasem granitu. Tutaj również lampy oraz żwir na dole. Tylko co poza tym ? Może jakieś kuliste iglaki wymieszane z czymś czerwonym lub brązowym?



Mam nadzieję, że z waszą pomocą uda się wykrzesać z tego bałaganu coś pięknego
____________________
Mikołaj - Od zera
Zeta 15:22, 29 gru 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Witam i już się cieszę na Twoje przyszłe nasadzenia ,......będzie się działo na wiosnę
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Mikolaj 15:25, 29 gru 2012


Dołączył: 29 gru 2012
Posty: 4
Mimo, że do wiosny jeszcze sporo czasu chcemy dobrze wszystko przemysleć i zaplanować. Przed nami sporo pracy
____________________
Mikołaj - Od zera
Zeta 15:33, 29 gru 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Napewno będziesz jeszcze duuuzzo po drodze zmieniać ....ogród tak naprawde nigdy nie jest skończony
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 15:36, 29 gru 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Musisz wpisać podpis bo trudno do,Ciebie trafić bez niego.
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Sebek 15:49, 29 gru 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie. Widzę, że macie już posprzątane po budowie - to chyba najbardziej pracochłonny etap w zakładaniu ogrodu

Przed przystąpieniem do nasadzeń przeczytaj sobie tą serię artykułów - na prawdę są pomocne, dzięki nim o wiele łatwiej spojrzeć na przyszły ogród

Sprzątanie za Wami - teraz czas na planowanie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/56-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-2-planowanie

A potem projektowanie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/69-poradnik-jak-zaprojektowac-i-zalozyc-ogrod-cz-3-projektowanie

Jeszcze 3 miesiące do wiosny - będziesz mieć dużo czasu na przygotowanie - bez niego ani rusz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Jabeska 21:34, 29 gru 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Witaj Podobają mi się kształty Twoich rabat. Ogrodowisko zobowiązuje więc planuj hortensje, bukszpany, żurawki, trawy a na pewno szybko zrobi się pięknie.
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
monteverde 21:49, 29 gru 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Mikołaj nie wiem czy wrzosy i wierzba hakuro to akurat dobry wybór poczytaj linki Sebkowe abyś miał lepsze rozeznanie a pomysł sam przyjdzie, będę zaglądać ładne "łezki" pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mikolaj 22:15, 29 gru 2012


Dołączył: 29 gru 2012
Posty: 4
Jabeska napisał(a)
Witaj Podobają mi się kształty Twoich rabat. Ogrodowisko zobowiązuje więc planuj hortensje, bukszpany, żurawki, trawy a na pewno szybko zrobi się pięknie.


Jesteśmy dopiero na początku drogi, więc tego typu terminologia zmusza do sprawdzenia w googlach jak to "coś" wygląda Nastawiamy się na rośliny "samoobsługowe". Do tego typu roślin należą chyba iglaki lub byliny? Chodzi o to, aby obsługa nie zabierała wiele czasu.
____________________
Mikołaj - Od zera
Mikolaj 22:18, 29 gru 2012


Dołączył: 29 gru 2012
Posty: 4
monteverde napisał(a)
Cześć Mikołaj nie wiem czy wrzosy i wierzba hakuro to akurat dobry wybór poczytaj linki Sebkowe abyś miał lepsze rozeznanie a pomysł sam przyjdzie, będę zaglądać ładne "łezki" pozdrawiam

Wrzosy chcieliśmy wsadzić przy schodach, a wierzbę w "łezce". Rabaty będą oddzielone, więc myślę, że mogą sie różnić. Nie bardzo wiem czym ewentualnie można zastąpić tą wierzbę.
____________________
Mikołaj - Od zera
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies