Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od czego zacząć?

Pokaż wątki Pokaż posty

Od czego zacząć?

Slawa 21:59, 31 gru 2012


Dołączył: 31 gru 2012
Posty: 6
Witam bardzo serdecznie!
Postanowiłam w tym roku /znaczy się w nadchodzącym / na poważnie zająć się moim kawałkiem gruntu szumnie zwanym ogródkiem.Właściwie jestem w jego posiadaniu kilka lat i chociaż bardzo lubię wszelkie prace ogrodnicze,to pochłonięta pracą zawodową nie potrafiłam wygospodarować czasu by zrobić to jak należy.
Pora to zmienić!!!
Teraz niestety nie da się wykorzystać mojego zapału bezpośrednio w ogrodzie,ale chciałabym przygotować się odpowiednio do nowego sezonu.
Naogladałam się zdjęć Waszych pięknych ogrodów i wszystko bym chciała u siebie już mieć.
Niestety mój ogródek w ogóle nie wygląda .
Chciałabym prosić o pomoc.
Przede wszystkim ogród jest prostkątem dość wąskim,a długim.
Ziemia w nim chyba nie jest specjalna i tu pojawia się pierwszy problem.
Z pomiaru kwasowości wynika że ziemia ma ph 5/6 i rośnie na niej najlepiej mech.
Iglaki które posadziłam - tu uwaga -10 lat temu wyglądają ciągle nijak,albo jeszcze gorzej.
Koncepcje miałam taką by całość otoczyć żywopłotem z iglaków,ale skoro te posadzone już wyglądają jak wyglądają, to mam wątpliwości.
Wokół płotu na zewnątrz rosną dość spore drzewa - nie wiem czy to może mieć wpływ na jakość ziemi ? Właściwie pod płotem od strony drogi ziemia jest bardzo sypka i taka jakby tłusta.Kiedy podlewam woda w ogóle nie wchłania się tylko spływa.
Wstyd mi bardzo,ale dodaje zdjęcia dla zilustrowania mojej rozpaczy w nadziei ,że przy Waszej pomocy będę mogła za jakiś czas z dumą prezentować zdjęcia mojego ogrodu.




Tu widać krzak bzu i forsycji - chyba bez sensownie posadzone
Joanka 22:00, 31 gru 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Fajny moment na załozenie wątku
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Kondzio 22:02, 31 gru 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Szczęśliwego nowego roku żeby ci się spełniło to co zamierzasz i witam cie na ogrodowisku chyba jako pierwszy
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 22:02, 31 gru 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
nie udało mi się a fajnie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 22:05, 31 gru 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Zacznij od zabawy a później będziesz się zastanawiać nad ogrodem
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Slawa 22:14, 31 gru 2012


Dołączył: 31 gru 2012
Posty: 6
Dziękuję za powitanie!
Życzę również wszystkiego dobrego w Nowym Roku - nie sadziłam ,że dzisiaj tu kogoś zastanę
Do zobaczenia w Nowym Roku !
Kondzio 22:15, 31 gru 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Slawa napisał(a)
Dziękuję za powitanie!
Życzę również wszystkiego dobrego w Nowym Roku - nie sadziłam ,że dzisiaj tu kogoś zastanę
Do zobaczenia w Nowym Roku !
Bawimy sie razem
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Lukas 22:56, 31 gru 2012


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Witam nowego ogrodomaniacza Ja też tu nie dawno dołączyłem i na pewno wszyscy Ci pomogą osiągnąć wymarzony cel, a tym czasem wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
MilenaP 13:12, 01 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Witaj
Twój kawałek ziemi rzeczywiście jest wąski to taka typowa wstążka, ale nie ma rzeczy niemożliwych dla optycznego poszerzenia przestrzeni powinnać ten swój pasek podzielić w poprzek na krótsze przestrzenie.
Bez i forsycja chyba rosną przy siatce, więc ok, bo tą są raczej duże rośliny. Planuj, a na wiosnę ruszaj, bo można tu stworzyć coś fajnego


____________________
Milena - zielonastrefa
Slawa 14:07, 01 sty 2013


Dołączył: 31 gru 2012
Posty: 6
Witaj Milenko !
Cieszę się ,że ktoś widzi szanse na zrobienie czegoś fajnego z tej "wstążki" - zwłaszcza ktoś kto sam ma taki piękny ogród !!!!!!
Właściwie powinnam wpaść na to,że taką długą przestrzeń należałoby podzielić w poprzek,a jednak nie pomyślałam.Dziękuję więc za pomysł !
Ogladając Wasze ogrody widzę jak wiele czeka mnie pracy i jak wiele muszę się nauczyć.
Najtrudniejsze to chyba dokonywanie wyboru między roślinami.Jest ich taka masa i wszystkie mają w sobie "coś".
Ja mam nawet problem z wyborem koloru kwiatów - wszystkie mi się podobają !
Ale już wiem,że w moim ogrodzie zamieszkają funkie,żurawki i bukszpany.
Będzie też grządka z ziołami.
Nad resztą myślę !
Super ,że trafiłam na ten portal ,aczkolwiek trudno nie trafić skoro na wszystkie zadawane pytnia "wujowi google" odpowiedź znajdowałam własnie tutaj!

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies