Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja działka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja działka.

zawitka 12:18, 09 wrz 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
No kurcze nie wycinaj tego cyprysika dobrze go podetnij na ładny cienki stożek nie żałuj gałęzi .W pierwszym roku będzie brzydki a potem będzie śliczny gęsty .Nie daj mu rosnąć w górę zetnij na takiej wysikości jak sięgniesz ręką do przycięcia i rób stożek .Będzie cudny ..OOOOO jak dobrze że weszłąm do Ciebie może go uratowałam ????>?>????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
boguslawa_ma... 16:17, 09 wrz 2018


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
zawitka napisał(a)
No kurcze nie wycinaj tego cyprysika dobrze go podetnij na ładny cienki stożek nie żałuj gałęzi .W pierwszym roku będzie brzydki a potem będzie śliczny gęsty .Nie daj mu rosnąć w górę zetnij na takiej wysikości jak sięgniesz ręką do przycięcia i rób stożek .Będzie cudny ..OOOOO jak dobrze że weszłąm do Ciebie może go uratowałam ????>?>????

No jeszcze nie wycięłam-cały czas mam dylemat,mówisz ciąć w stożek on cały czas jest cięty a czym bardziej tniesz tym bardziej on jest szerszy,mnie nawet jego wysokość nie przeszkadza tylko szerokość nie można przejść ,a uroda jego jest ten kolor i długie,, wąsy''po cięciu wygląda okropnie.
Jutro zrobię fotkę drugiej strony jak to wygląda,jak by miał jeden pień było by łatwiej ale on ma trzy.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
malgorzata_s... 16:21, 09 wrz 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Bogusiu piękny ten kłosowiec Cyprysik zostaw, aż świeci Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
boguslawa_ma... 16:26, 09 wrz 2018


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Bogusiu piękny ten kłosowiec Cyprysik zostaw, aż świeci Pozdrawiam

Gosiu dzięki że zajrzałaś,może go zostawimy tylko dół podetnę a z boku zlikwiduje tą azalie i niech sobie sam rośnie.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
boguslawa_ma... 16:45, 09 wrz 2018


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
2016r
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
bogumila 18:46, 09 wrz 2018


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
boguslawa_madejska napisał(a)

Bogusia ona wygląda teraz tak,nie bardzo widać,a tak wiosną.


Ładna...może wiosną mocnej przytnij to się bardziej zagęści.Zauważyłam,że jak się krócej przycina to wypuszcza mocniejsze pędy,jak wyżej...to pędy są słabsze i wiotkie.Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
zawitka 08:47, 10 wrz 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
Co ja bym zrobiła bez chwili zastanowienia.Zobacz jak te te pnie idą czy są proste jeśli proste to dobrze ciachaj po bokach ile potrzeba.One się pięknie potem zagęśzczą.Po 2 latach nie uwierzysz że to ten sam cyprysik.będzie sztywny i gęsty. Natomiast ja Zostawiłabym jeden pień najgrubszy i najprostszy i dopiero cięła Leć do mnie opiszę Ci co zrobiłam z moimi wszystkimi tujami szmaragdami bo to za dużo pisania.Nie bój się cięcia cyprysaów to lepsze zielsko i lubią to
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
boguslawa_ma... 05:41, 21 wrz 2018


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Wczoraj piękna słoneczna pogoda ,nic się nie chce robić,tylko małe przemyślenia co by tu zmienić nie wiem czy to już czas na przesadzanie np; krzewów?
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
boguslawa_ma... 05:44, 21 wrz 2018


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
zawitka napisał(a)
Co ja bym zrobiła bez chwili zastanowienia.Zobacz jak te te pnie idą czy są proste jeśli proste to dobrze ciachaj po bokach ile potrzeba.One się pięknie potem zagęśzczą.Po 2 latach nie uwierzysz że to ten sam cyprysik.będzie sztywny i gęsty. Natomiast ja Zostawiłabym jeden pień najgrubszy i najprostszy i dopiero cięła Leć do mnie opiszę Ci co zrobiłam z moimi wszystkimi tujami szmaragdami bo to za dużo pisania.Nie bój się cięcia cyprysaów to lepsze zielsko i lubią to

Halinko po twoim wpisie narazie
wstrzymałam się z wycinką cały czas są przemyślenia i na tym się kończy.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
boguslawa_ma... 06:48, 22 wrz 2018


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
I wczorajsze fotki.
Trawy



____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies