Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u Kasi

kasia 15:42, 17 maj 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Gardenarium napisał(a)


Nie idź tutaj w powojniki, to najgorsza opcja. Będą krótko ładne, tylko wtedy gdy kwitną, a potem brązowe kołtuny.

Zrób piękne kompozycje, np żółta trzmielina na pniu (całoroczna dekoracja) a ją podsadzaj trawkami, kwitnącymi roślinami sezonowymi, zmienianymi co jakiś czas i zwisającym bluszczem. Ta kompozycja musi być zachwycająca, a z powojników będziesz zniechęcająca

Daj dwie jednakowe duże donice, ściana jest wielka, a więc kompozycje też muszą być okazałe.


Danusiu zrobiłam tak jak mówiłaś, kupiłam donice (prawie zbankrutowałam) wmówiłam sobie, że na urodziny za miesiąc ha ha. Posadziłam w nich trzmielinę i sezonowe. Bluszczu zimozielonego nie było w dwóch szkółkach, więc posadziłam szałwię omszoną (trochę za mało tam słońca ale zobaczymy) oraz cos takiego o małych listkach lekko różowych (dabrówka?) i coś tam jeszcze Bluszcza dosadzę jak kupię





____________________
Kasia - Ogród u Kasi
kasia 15:44, 17 maj 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
każda donica ma 100 litrów, nie wiem jak to schowam do garażu na zimę. Na pusto było ja ciężko ruszyć
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
kasia 15:53, 17 maj 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
u mnie kwitną już różaneczniki i azalie. Zakochałam się w nich gdy zobaczyłam ogród Danusi. Tylko moje bardzo kolorowe




____________________
Kasia - Ogród u Kasi
kasia 15:57, 17 maj 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
i jeszcze pochwalę się bukszpanem, którego dostałam za darmo w szkółce. Pan ogrodnik miał mnie już chyba dość i chciał, żebym pojechała wreszcie do domu Jest trochę marniutki i zdezelowany ale uratuję go. Będzie piękny

____________________
Kasia - Ogród u Kasi
kasia 16:00, 17 maj 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
czosnki i lilak

____________________
Kasia - Ogród u Kasi
kasia 16:02, 17 maj 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
czosnek i azalia

____________________
Kasia - Ogród u Kasi
deszczowymaj 16:03, 17 maj 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Witam Kasiu
bardzo podoba mi się Twój ogród
Pergola przecudna i donice też
Będe zaglądać
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
kasia 16:11, 17 maj 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
zaglądaj, bardzo dziękuję
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Iggia 16:31, 17 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Kasiu, dziękuję za wizyte u mnie
Dla chcacego nic trudnego - zawsze przy odrobinie własnego chciejstwa i cierpliwości można mieć to co się chce
Zawsze mozesz spróbowac sama takie zrobić, tylko np w mniejszej skali
Dla mnie te skrzynie są dobre tylko jeśli regularnie się podlewa to co w nich jest
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
kasia 16:58, 17 maj 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
mąż już na mnie krzyczy, że miejsca nie ma i że wymyślam. Ale jeśli z tych doniczkowych będą zbiory to w przyszłym roku może da się przekonać na skrzynki
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies