Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u Kasi

Mala_Mi 19:46, 18 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
kasia napisał(a)


Piękna rabata po lewej (tej po prawej tez niczego nie brakuje ). Super pergola i ładniutki trawnik.

Ale zgodnie z regulaminem wklejamy tylko 4 zdjęcia do jednego postu.. bo nawet aby zacytować to idzie się ogimnastykować.
Sorki za zawracanie uwagi
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
waldek727 08:13, 19 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
kasia napisał(a)



Mam nadzieję, że nie przedobrzyłam z tym rysunkiem )

Nie Kasiu, absolutnie nie.
Jasno widać jak na dłoni, że słońce zbliża się miarowymi krokami do zwrotnika Raka.
Znaczy się wynika z Twojego rysunku, że niedługo będzie ciepło i na dobre będziemy mogli już wyjść do ogrodów.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
kasia 21:27, 19 kwi 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Waldku tak czułam, że ten kosmiczny ruch planet na moim rysunku "zemści się " na mnie kiedyś . Tam rabata już jest poradziłam sobie jakoś. U mnie dzisiaj 4 stopnie i deszcz nawet nosa z domu nie wysunęłam.
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
kasia 21:29, 19 kwi 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
MałaMI sorki za te zdjęcia, ale tak się podnieciłam, że udaje mi się je wkleić, że się zapomniałam. Kiedyś tak łatwo nie było z wklejaniem zdjęć na Ogrodowisku, było to o wiele bardziej skomplikowane.
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
anna_p_k 08:01, 20 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
kasia napisał(a)
Waldku tak czułam, że ten kosmiczny ruch planet na moim rysunku "zemści się " na mnie kiedyś . Tam rabata już jest poradziłam sobie jakoś. U mnie dzisiaj 4 stopnie i deszcz nawet nosa z domu nie wysunęłam.


a u mnie Kasiu w sobotę była całe późne popołudnie zadyma śnieżna jakaś masakra pogodowa
____________________
Ogródowe-początki
kasia 15:00, 20 kwi 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
potrzebuję zmienić to miejsce przed domem. Długość 15 m i szerokość trawy z tujami 2 i coś metra. Strona południowa, wieczna patelnia - sucho. Chciałabym wykopać magnolię i różanecznik. Posadzić tam wiśnie osobliwe 4 sztuki i pod wiśniami tawułę japońską. Tawułkę w taki sposób aby utworzyła dywan na wysokość 40 cm.

[img

tuje trochę marne, w tamtym roku złamał je śnieg spadający z dachu.

może mój pomysł jest zły? Proszę o rade
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Sebek 18:41, 20 kwi 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj - co do rabaty przy wejściu to błagam, niech ta koreanka przeniesi się w inną część ogrodu... Bo uwierz mi, swojej szansy nie wykorzysta - ładna już nie będzie...

Żywopłocik bukszpanowy możesz dociągnąć do krawężnika, a pomiędzy hortensjami posadzić płożące irgi, runiankę japońską, może być też trzmielina. A na pewno musi być to zimozielone

Co do rabaty w tujami - pomysł jest dobry Ale będzie zbyt monotonnie z jedną tawułą - wkomponuj na środku drugi gatunek (berberys, kosodrzewina) posadzony w romb - również cięty na wysokość tawuły. Będzie ciekawiej.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
EwaG 20:57, 20 kwi 2015


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
kasia napisał(a)

[img

tuje trochę marne, w tamtym roku złamał je śnieg spadający z dachu.

może mój pomysł jest zły? Proszę o rade


Skoro tuje złamał śnieg, to jak zamierzasz utrzymać drzewa na dniu?
Tym tujom przydałby się fryzjer .

A czy wiecie, że jest tyle pięknych drzew - nie tylko wiśnie 'Umbraculifera'? Np. Głog jednoszyjkowy 'Compacta', albo lipa drobnolistna 'Green Globe' lub lipa srebrzysta 'Silver Globe'(jak każdą lipę można ciąć).
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
kasia 16:33, 21 kwi 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
mam od tamtej pory założone śniego-łapy. O wiśniach myślałam dlatego, że mam już trzy po innej stronie domu. Ładnie rosną i przeżyły nasze zimy. Tuje będą poprawione, na razie to chwilowy efekt ale popatrzę na typy, które mi podpowiadasz.
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
kasia 12:07, 27 kwi 2015


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
wykonałam wszystkie prace ogródkowe, przycięłam trawniki, wyrwałam chwasty. Miałam bardzo pracowite ostatnie dwa weekendy




____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies