Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Dąb szypułkowy - Quercus robur

Pokaż wątki Pokaż posty

Dąb szypułkowy - Quercus robur

Karol99 20:14, 28 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Według mnie za gęsto, dęby to przecież ogromne drzewa. Potem będzie tylko problem z liśćmi, je trzeba grabic bo wydzielają garbniki. Jak duża jest działka?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
czerwona_kalina 20:52, 28 lut 2015

Dołączył: 28 lut 2015
Posty: 3
Teraz do mnie dotaro, że pomyliłam się o jedno zero, miało być 500 - 600m powierzchni. Tak czy siak jest gęsto,a dęby jeszcze młode. Działki są dwie "scalone", w sumie 3000m2. Dęby zajmują częśc działki od tyłu, za domem, od jedynej brzydkiej strony otoczenia, więc właściwie nie przeszkadzają - tylko ja się boję tego ich ogromu w przyszłości.
Karol99 21:05, 28 lut 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Jeżeli będą daleko od budynków to w przyszłości powinno być dobrze. Taki lasek też może ciekawie wyglądać. Wszystko zależy od Ciebie..
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
czerwona_kalina 21:10, 28 lut 2015

Dołączył: 28 lut 2015
Posty: 3
A masz pomysł może co by się komponowało z takimi dębami? Mam tam podłoże raczej ubogie, z pewnością przez zalegające latami liście i nie za bardzo mam pomysł, co by mogło delikatnie ozdobić mój lasek? Jakiś ciekawy krzew, bylina czy nic raczej nie urośnie prócz grzybów (w lecie był urodzaj borowików )?
Gardenarium 16:01, 03 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dereń biały - Cornus alba 'Sibirica', 'Elegantissima', 'Aurea'.

Z bylin może rozchodnik okazały?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mikina34 14:19, 23 cze 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Danusiu,
wiem, że nie polecasz dębu do ogrodu, ale ja jestem miłośnikiem tych pięknych drzew, mam jednego posadzonego na działce (dąb szypułkowy). Jest prawdopodobnie szczepiony, bo na dole ma takie jakby kolanko (nie znam się, tylko domniemywam )

Jakich rozmiarów mogę się spodziewać w przyszłości?
W tym roku mocno się pochorował przez mszyce, jest już po oprysku i zaczyna puszczać nowe ładne listki, czy te pozwijane zostawić aż same opadną czy usuwać?


oooo, a czemu tak się wkleiły ? coś źle zrobiłam?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Gardenarium 08:46, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie usuwać, bo drzewo nie będzie miało czym transpirować, opryskać mszyce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 12:27, 16 sie 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
dąb szypułkowy 'Irtha nowa zdobycz

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies