Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Ekologiczne oświetlenie i iluminacja terenu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ekologiczne oświetlenie i iluminacja terenu

stelbud 17:39, 10 sty 2013

Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 1
Witam
Zestanawiam się nad zaprojektowaniem kolektorów słonecznych magazynujących energię elektryczną w bateriach i wykorzystanie zebranej energi do oświetlenia ogrodu w nocy. Czy ktoś może stosował tego typu rozwiązanie i czy znany jest może jakiś system zarządzania rozdziałem energii w oświetleniu ogrodowym.
____________________
Gardenarium 18:56, 10 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Często spotykam zainstalowane bateria słoneczne do ogrzewania basenu, ogrzewania domu itd.
To już zadania dla specjalisty, a z ogrodem na pewno da się to zintegrować, Baterie słoneczne mogą zasilaać oświetlenie ogrodowe.

System zarządzania, nie wiem o co Ci chodzi. Elektryk profesjonalista to podpowie. Ogrodnicy nie są specjalistami od systemów zarządzania.

Możesz nawet zrobić instalację inteligentną, ale to droga "impreza". Możesz sobie pilotem włączyć. Czy chcesz te kolektory wykorzystać tylko do ogrodu? Wtedy obliczasz ile będą pobierały lampy i dostosowujesz źródło , ewentualnie z zapasem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
elzbieta_b 07:23, 11 sty 2013


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 207
Może postaw na ledy ? Kolektory wykorzystuje się przede wszystkim do ogrzewania wody tam gdzie dużo jej potrzeba. Oczywiście niektórzy montują kolektory na dachach domków jednorodzinnych i to ich sprawa. Ja na pewno postawiłabym na ledy i dobre sterowanie (zegar,czujnik ...) Danusia ma rację, że instalacja inteligentna to bardzo duży wydatek ale jeśli kogoś stać. Pozdrawiam - elektryk
____________________
Mały ogródek, a dużo przyjemności
CebuleKwiatowe 13:46, 12 kwi 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Przede wszystkim jest to bardo zkosztowene roziwązanie które w wielu przypadkach nijak ma się do praktyki, a moc jaką zmagazynujesz pozwoli Ci oświetlić ogród na kilka godzin. Wg mnie nie warto.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies