Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Projekt Zielonej Odskoczni

Pokaż wątki Pokaż posty

Projekt Zielonej Odskoczni

Hogata 22:25, 11 sty 2013


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Witam.
Postanowiłam założy nowy watek z projektem. Tak żeby było łatwiej znaleźć sam projekt.
Projekt sama wykonałam, mam nadzieję że jest czytelny. 1 cm= 1m




Pas przy wieździe ma ok 24m.
1. Wiśnia Umbraculifera 5 szt.
2 Cyprysik groszkowy Filifera Nana
3. Jakieś wypełnienie jeszcze nie wiem co.

Pas przy domu 11m.
4. Zywotnik zachodni Danica lub Hoseri szt. 11, ten pasek jest bardzo wąski ma 50 cm.

Rabatka przed domem tam jest prawie cały czas cień
5. Trzmielina na pniu 3 szt.
6. Trawy ?
7. Hortensje Limeligt
8. Żurawki
Nie wiem co dac za żurawkami

10. Buk Purple Fountain

Po drugiej stronie wjazdu jest mała skarpa tylko ona jest ze spadkiem do płotu.
11. Jodły 12 sz. (między nimi jest spory misz masz)
12. Tawuły japońskie
13. Irga major


Na wprost wejścia do domu
14. Brzoza long trunk 1 sz.
15. Klon palmowy Atropurpureum
16. Kulki z tujek , a może z bukszpanu
17. Bez koralowy Pulmosa Aurea
18. Hortensje Limeligt


Przy bramie po prawej stronie rosną tuje szmaragd 20 m. Ta rabata jest cały dzień słoneczna. Przed tujami myslę posadzic:
19. Róże
20. Lawenda

Dalej jest 8 m. cisa, moje klony i mini wrzosowisko.



____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Gardenarium 23:41, 11 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
3. Jakieś wypełnienie - niechybnie trawki niskie

Rabatka w cieniu - trawki tak w towarzystwie hortensji, Hakonechloa macra Aureola.

Zamiast jodły - świerki serbskie, jodły atakuje przędziorek, szkoda pieniędzy

Tawuły japońskie tnij w kulki ładne

Na wprost wejścia do domu
14. Brzoza long trunk 1 sz.
15. Klon palmowy Atropurpureum
16. Kulki z tujek , a może z bukszpanu
17. Bez koralowy Pulmosa Aurea
18. Hortensje Limeligt

Brzoza , klon tak, kulki tak, hortensje tak, ale zamiast bzu daj na samym środku coś zimozielonego, może świerk serbski bo będzie pusto zimą zbyt. I więcej hortensji.

A tam zamiast jodeł jakby były świerki to akurat fajnie, przerwa i świerk.

Nie wiem tylko bo tam napisałaś tuje Brabanty (to żywopłot?)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hogata 09:32, 12 sty 2013


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Jak bym teraz miała sadzic i wybiera jodły czy świerki serbskie to na pewno bym posadziła świerki. Tylko te jodły już rosną. Między nimi jest trochę misz masz.



Za jodłami jest żywopłot z tuj Barbarant. Tutaj bedzie rabata z brzozą i klonem.


Z innej perspektywy żywopłot z Barbaranta. Tam gdzie kamienie będzie ławka, za nią hortensje.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Hogata 09:38, 12 sty 2013


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Pas w którym będą posadzone wiśnie Umbra-cośtam


Rabata pod domem w cieniu


Rabata w słońcu przy bramie wjazdowej na wprost domu.
Za płotkiem posadzone już są tuje Szmaragd, a przed plotkiem będzie rabata z różami i lawendą. Myslę jeszcze posadzic tam liliowce i jeżówki.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Gardenarium 09:48, 12 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ach, no to oczywiście że muszą zostać.

Hogata napisał(a)
Jak bym teraz miała sadzic i wybiera jodły czy świerki serbskie to na pewno bym posadziła świerki. Tylko te jodły już rosną. Między nimi jest trochę misz masz.



Za jodłami jest żywopłot z tuj Barbarant. Tutaj bedzie rabata z brzozą i klonem.




Ta zieleń nieźle wygląda, rabata potrzebuje jasnego ucięcia krawędzi trawnika i zrobienia kancika. kołki drewniane trzeba powyciągać, to już się teraz tak nie robi w ładnych ogrodach.

Przed jodłami też można nasadzić żurawek, host, turzyc Evergold, jak lubisz to wrzośców.

Przed Brabantami to samo, usun kamienie, rabatki wykrój jasno i przejrzyście i sadź, ale nie za dużo gatunków, to co podałąś w liście wystarczy, potem tylko dodasz jakąś plamę ale z czegoś niskiego (pachysandra, trzmielina Emereld'n Gold, żurawki, trawki, niskie hosty - coś do wyboru.)

http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-brzegow-trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:50, 12 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten misz masz między jodłami trochę ogarnij, np pogrupuj jednakowe hosty albo dokup takich samych aby powstały grupy po 3 a nawet 5 sztuk, dosadź coś żółtego na niu, aby dodać średnie piętro.

Tu jest prosty ogród i przykład "ukolorowienia" rabaty.

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-przy-domu-szeregowym
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hogata 09:51, 12 sty 2013


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Gardenarium napisał(a)
3. Jakieś wypełnienie - niechybnie trawki niskie

Rabatka w cieniu - trawki tak w towarzystwie hortensji, Hakonechloa macra Aureola.



Danusiu dziękuję za wszystkie wskazówki.

Rabata pod domem w cieniu.
Co można by było posadzic za hortensjami pod 9.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Hogata 09:57, 12 sty 2013


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Gardenarium napisał(a)
Ten misz masz między jodłami trochę ogarnij, np pogrupuj jednakowe hosty albo dokup takich samych aby powstały grupy po 3 a nawet 5 sztuk, dosadź coś żółtego na niu, aby dodać średnie piętro.



Misz masz na pewno będzie ogarnięty.
A ponieważ sadzę rośliny i drzewa małe zależy mi na posadzeniu głownych nasadzeń. Tak żeby za parę lat miec już podrośniete rosliny w ogrodzie.
Kupiłam w tamtym roku żurawki, hosty i sama je rozmnażam.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Hogata 10:04, 12 sty 2013


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Gardenarium napisał(a)


Ta zieleń nieźle wygląda, rabata potrzebuje jasnego ucięcia krawędzi trawnika i zrobienia kancika. kołki drewniane trzeba powyciągać, to już się teraz tak nie robi w ładnych ogrodach.

Przed jodłami też można nasadzić żurawek, host, turzyc Evergold, jak lubisz to wrzośców.

Przed Brabantami to samo, usun kamienie, rabatki wykrój jasno i przejrzyście i sadź, ale nie za dużo gatunków, to co podałąś w liście wystarczy, potem tylko dodasz jakąś plamę ale z czegoś niskiego (pachysandra, trzmielina Emereld'n Gold, żurawki, trawki, niskie hosty - coś do wyboru.)


Danusiu czytasz w moich myślach. Będzie to co na liście i tez myslałam o plamach czegoś niskiego. Tylko nie wiedziałam jak to w projekcie narysowac, bo mi sie nieczytelny robił.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Gardenarium 10:07, 12 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za hortensjami czy przed? Za rozumiem pod ścianą domu? A jak tam jest z oknami?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies