Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Witam z Lubonia

Pokaż wątki Pokaż posty

Witam z Lubonia

zabaewa 16:43, 21 sty 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Witam serdecznie. Mam na imię Ewa i mieszkam z mężem i 2-letnią sunią owczarka belgijskiego Mayą w Luboniu pod Poznaniem. Od 2 lat mamy nowy dom na działce 1000 m kw. I od tego czasu urzadzamy nasz ogród wokół domu. Nie jest to łatwe - wiadomo - teren pobudowlany... Gdzie nie wbije się łopatę tam pod ziemią same "skarby" Poza tym mamy ciężką gliniasto-ilastą ziemię, nieprzepuszczalną i na dokładkę z wysoko podchodzącymi wodami gruntowymi. Dom jest otoczony opaską drenażową ale i tak po zimie czy długotrwałych opadach stoi na działce dużo wody. Słowem mamy teren mokry. Tym bardziej tworzenie ogrodu jest niezłym wyzwaniem. Oczywiście staramy się tworzyć rabaty podwyższone, wały ziemne oddzielające dom od sąsiadującego pola, na którym urządziliśmy skalniak, podwyższać teren poprzez użyźnianie kompostem (na który obecnie mam nieograniczone zapotrzebowanie ). Sadzimy i uprawiamy w miejscach "zalewowych" gatunki wodnolubne albo osuszające teren. Mimo starań i uwagi nie ustrzegliśmy się błędów i część roślin albo nam "znikła" albo trzeba je jak najszybciej przenieść w inne miejsce. Ogromna praca jest wciąż przed nami. Tym nie mniej już widać efekty tego co przez te dwa lata zrobiliśmy.
Nie jest to nasz pierwszy ogród, który uprawiamy. Od dzieciństwa czas spędzamy w ogrodach i w naturze: u dziadków, rodziców, w starym domu, który opuściliśmy. Z tego też miejsca przenosiliśmy część naszych okazów hodowlanych. Mam nadzieję, że jak wiosna do nas zawita w tym roku, to zrobię kilka fotek pokazujących nasz ogród w powijakach
Oczywiście będe się też uśmiechać do Was po nasiona, sadzonki i rady... Przynajmniej na początku, bo potem chętnie będę się dzielić również swoimi "nadmiarami" ogrodniczymi.
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Gardenarium 17:22, 21 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Ewo, niedługo Gardenia, wybierasz się?

Zakładaj wątek, będziemy Cię odwiedzać i pomagać ile się da
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 17:44, 21 sty 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Witaj, nareszcie ktoś z takiego bliska się odezwał. Załóż wątek, chętnie pomożemy.
____________________
borówcowy wizytowka
zabaewa 16:39, 22 sty 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Jak tylko wygrzebię się w pracy z zaległości i bieżących prac to założę wątek
I pewnie będę Was zanudzać też swoimi zdjęciami zrobionymi "po mojemu" różnych kwiatków, motylków i innych "dziwności" z mojego i innych ogrodów. A co to oznacza "po mojemu" - przy pierszej fotce się dowiecie
Na Gardenię oczywiście się wybieram - a jakże

Dziękuję za miłe przyjęcie na forum
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 16:47, 22 sty 2013


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
A - co tam będę czekać... Oto próbka moich prac

____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
bambolot 17:13, 22 sty 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 25
Bardzo ładne Czekamy na więcej!
____________________
Basia Het Loo- królewski ogród
boguslawa_ma... 19:13, 22 sty 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Ja też przyszłam się przywitać.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Moniika 20:49, 22 sty 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witam serdecznie czekam na wiecej Twoich zdjęć !! Pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
zuza12 14:13, 23 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Ja tez witam prawie po sąsiedzku. Czujemy niedosyt zdjęć zimą, więc dawaj bez krępacji.
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies