Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Dolinie Muminków

Pokaż wątki Pokaż posty

W Dolinie Muminków

daredevil 10:09, 03 sie 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Basia, super działacie!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
daredevil 09:57, 04 sie 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Basia czytam że masz problem ze stipą.
Razem z nasionami werbeny wyślę Ci nasiona stipy.

Wysiej w rządku w warzywniku. Rozluźnij ziemię, dosyp piasku/żwirku. Miejsce 100% słoneczne i raczej suche niż mokre. Musi się udać!

u mnie wygniwa, czasem, bo glina. Ale sieje się a ja jej pomagam i wtedy siewki mogę rozdysponować gdzie się da...
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
BASIA8 10:22, 04 sie 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
daredevil napisał(a)
Basia czytam że masz problem ze stipą.
Razem z nasionami werbeny wyślę Ci nasiona stipy.

Wysiej w rządku w warzywniku. Rozluźnij ziemię, dosyp piasku/żwirku. Miejsce 100% słoneczne i raczej suche niż mokre. Musi się udać!

u mnie wygniwa, czasem, bo glina. Ale sieje się a ja jej pomagam i wtedy siewki mogę rozdysponować gdzie się da...


Kurcze nie wiem czy coś z tego będzie - spróbuje jeszcze raz. Może akurat coś urosnie. Tak samo jak i werbena - lipa - ostatnio nie powschodziła a i jakoś siać się nie chce. Mam dwa krzaczki werbenki dbam o nie okrywam grubiej kora na zimę. Choć wydaje mi się źle zrobiłam - dostałam krzaczek i podzieliłam go na pół - lepiej by było posadzić jeden ale większy-ładnej by się prezentował.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
daredevil 10:28, 04 sie 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Basia wykombinuj jak mnie złapać po drodze do Kurozwęk, nakopię Ci sieweczek. Ale one z wolnym korzeniem, trzeba natychmiast posadzić gdzieś w cieniu i podlać, wtedy może się przyjmą... posadzone po dłuższym czasie i w słońce to trupy... próbowałam...

wzięłabym też nasion stipy - u mnie kiełkuje bez problemu. Nawet teraz bym siała.

gdzieś zostawię po drodze? Niedaleko już u Ciebie ale po młodą na czas musze jechać, a zreszta to 3+3h drogi więc nie bardzo mi się uśmiecha jeszcze dalej jechać (w tą sobotę padłam jak śledź po tej trasie...)

Popatrz na mapę, na wschód z Krakowa trasą 79 i potem na Staszów...
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
BASIA8 10:43, 04 sie 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
daredevil napisał(a)
Basia wykombinuj jak mnie złapać po drodze do Kurozwęk, nakopię Ci sieweczek. Ale one z wolnym korzeniem, trzeba natychmiast posadzić gdzieś w cieniu i podlać, wtedy może się przyjmą... posadzone po dłuższym czasie i w słońce to trupy... próbowałam...

wzięłabym też nasion stipy - u mnie kiełkuje bez problemu. Nawet teraz bym siała.

gdzieś zostawię po drodze? Niedaleko już u Ciebie ale po młodą na czas musze jechać, a zreszta to 3+3h drogi więc nie bardzo mi się uśmiecha jeszcze dalej jechać (w tą sobotę padłam jak śledź po tej trasie...)

Popatrz na mapę, na wschód z Krakowa trasą 79 i potem na Staszów...


Karolcia dam Ci info tak jak pisałyśmydziękuję że pamiętasz o Mnie
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
BASIA8 19:43, 06 sie 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Kochani zobaczcie jakie rewolucje u Nas - wstawiam foty typu było A teraz jest.... Nasza suczka Tequla dobrze się bawi.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Roocika 11:09, 07 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basiu, piękna rabatę zrobiliście, a piesek może kreta poczuł albo nornicę...?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
daredevil 20:59, 07 sie 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Nie martw się, może nie będzie kopać w tym samym miejscu...

Rabaty super
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
BASIA8 22:01, 07 sie 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Dziękuję Dziewczyny za pochwały. Cieszę się że Wam się podoba. Niestety Karolka będzie kopała od kiedy jest tam donica zrobiona to kopie. Muszę kamienie tam ustawić. Wtedy niema jak kopać.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
MiluniaB 22:28, 07 sie 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Basiu ja jestem przyzwyczajona do takiego widoku w moim ogrodzie. I tak nie potrafię być zła na moje psiaki
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies