Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chryzantemowy ogródek - moja pasja :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Chryzantemowy ogródek - moja pasja :)

eliza3 09:24, 24 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Witam, z dużym zainteresowaniem przeczytałam Twój wątek. Chryzantemy bardzo lubię, chociaż mam tylko dwa krzaczki to chucham i dmucham.
Z kupowaniem to zawsze ryzyko, bo sprzedawcy nie zawsze uczciwi i kupując zimujące w gruncie może nas spotkać przykra niespodzianka wiosną.
Mając tyle chryzantem zapewne masz duże doświadczenie z ich uprawą, więc chętnie się od Ciebie będziemy uczyć.
Mnie interesuje rozmnażanie chryzantem, bo mam chętne dziewczyny na sadzonki, a nie wiem jak je rozmnożyć. Czy się dzieli bryłę korzeniową, czy można dzielić z gałązki?
Mam nadzieję, że może od Ciebie też będzie można dostać kawałeczek roślinki
Pozdrawiam Cię serdecznie.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Jatra 10:00, 24 sty 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 74
eliza3 Witaj

Ja swoje chryzantemy rozmnażam wiosną poprzez podział odrostów od matecznej rosliny .Jak tylko wyjdą z ziemi i troszkę podrosną wykopuję i odrywam młode sadzonki , które mają już korzonki , wsadzam i bez problemu rosną .Wiosna czasem jest już kilka odrostów .

Jeśli masz zdjęcia swoich , możesz pokazać chętnie zobaczę Twoje cudeńka.

Zimujące chryzantemy nie kupi sie w supermarkecie , przynajmniej ja tam takich do tej pory nie znalazłam .Dużo swoich odmian kupuję na wystawach no i niestety nie są tak tanie jak te w sklepach , ale też musza u mnie troszkę być i przezimować .,jak na razie maja się dobrze mam nadzieję ,że przeżyją również tą zimę .
____________________
Chryzantemowy ogródek - moja pasja , http://chryzantemy.blogspot.com/
eliza3 10:13, 24 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Jak pisałam mam tylko dwie, ale bardzo je lubię i chyba Ty też je masz, bo oglądając Twoje zdjęcia wydały mi się znajome. Będę je rozmnażać, zwłaszcza te ciemne, koloru nie potrafię nazwać.
Będę też uszczykiwać, aby powstała taka ładna kulka i na pewno w tym roku jeszcze coś dokupię.
Wstawię zdjęcie u ciebie, jak obejrzysz to usunę.



____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Welka 11:01, 24 sty 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Witam!
I ta żółta śliczna, łososiowo-różowa boska i pomarańczowa jaka ładna. Pamiętaj, że stoję w kolejce jak będziesz miała sadzonki
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Loosiuu 11:46, 24 sty 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Zgaduję, że Twoją ulubioną porą roku jest wczesna jesień?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
EPODLAS 12:16, 24 sty 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Jatra, jesteś chyba jedną osobą na forum, która ma taką kolekcję chryzantem. Już widzę jak to musi wyglądać w realu, jak one kwitną. Wszystkie piękne, a ta co zmierzyłaś fioletowa, przecudna. Teraz jest tyle gatunków chryzantem, że głowa boli. Mnie podobają się te niskie o małych kwiatkach.
____________________
Mój ogród
Jatra 12:50, 24 sty 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 74
eliza3 ta pierwsza na zdjęciu to odmiana Red , idealna na kulę .Ta druga jest mi nie znana , ale jest cudna , długo ją masz u siebie ?
Nie usuwaj zdjęcia są śliczne .

Ewelinka231281 nie ma sprawy Już zapisuje na listę bo sadzonek mam ograniczona ilość .

Łoosiuu powiem ci tak lubę każdą porę roku , ale z wytęsknieniem czekam na koniec lata , wtedy jest u mnie bum kwitnących chryzantem .

EPODLAS chyba mało kto ma konika na tle chryzantem Ta kula , która jest mierzona to odmiana Pink lady niska o drobnych kwiatach jak różyczka

Pink Lady z bliska






____________________
Chryzantemowy ogródek - moja pasja , http://chryzantemy.blogspot.com/
grapaka 13:49, 24 sty 2013


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Jatra Witaj!
proszę zapisz i mnie na cudne chryzantemki
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Jatra 17:13, 24 sty 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 74
Grapaka ok !

Odmiana Barbarossa


Clara curtis

____________________
Chryzantemowy ogródek - moja pasja , http://chryzantemy.blogspot.com/
Milka 17:22, 24 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jatra, witaj, jestem tu pierwszy raz, ale od razu zobaczyłam złocień ogrodowy, mam odmianę Clara Curtis, jest piękna
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies