Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Het Loo- królewski ogród (Holandia)

Pokaż wątki Pokaż posty

Het Loo- królewski ogród (Holandia)

bambolot 16:19, 23 sty 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 25
Witam
Prezentuję wybrane zdjęcia ogrodu z Het Loo w Holandii
Het Loo to dawna letnia rezydencja rodziny królewskiej. Rządzi tu symetria i umiar. Można powiedzieć, że ogród zaplanowany jest co do ostatniego listka
Fotografie wykonane były w zeszłym roku w kwietniu, ale akurat tego dnia, gdy byliśmy w Het Loo pogoda nie dopisała. Na szczęście wrażenia i tak były niesamowite Fikuśne esy i floresy ułożone z klombów, wspaniały „ogród królowej” (fotografie od 2 do 5), porządek i ład
Zdjęcia oczywiście robione były z tyczki, przez co tak ładnie widać „wyhodowane” wzory Dla porównania wrzuciłam też jedno zdjęcie z ziemi. Po bokach ogrodu (a właściwie jego części znajdującej się bliżej pałacu) znajdował się specjalny wał usypany z ziemi, po którym można było spokojnie spacerować- więc można było spojrzeć na ogród z wysokości większej niż własny wzrost Ale to nie to samo co stać tuż przy interesującej, wybranej przez nas rabatce i swobodnie przyglądać jej się z góry
W ogrodzie ustawione były też różne fontanny- bardziej czy mniej bogate. Znajdował się tam też wąski „basen” oddzielający dwie jego części. W basenie, ku uciesze dzieci, pływały dorodne złote rybki
Ogród otoczony był królewskim parkiem, na którego oglądanie nie starczyło nam już jednak czasu.
Już przy wyjściu dowiedzieliśmy się od miejscowego turysty, że raz, czy dwa razy w tygodniu (nie pamiętam już teraz dokładnie) goście muzealni mogą wejść na taras znajdujący się na dachu pałacu i podziwiać ogrody z jego wysokości To dopiero musi być widok!

Tak to wyglądało z ziemi:


A tu już zdjęcia z tyczki:
Poniżej ogród królowej.

Ogród królowej.

Ogród królowej.

Ogród królowej.



Zdjęcie poniżej przedstawia ogród króla.






____________________
Basia Het Loo- królewski ogród
Gardenarium 17:17, 23 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Byłam w tym ogrodzie, ale po pierwsze jeszcze nie miałam dobrego aparatu, a po drugie nie umiem robić z tyczki Świetnie to wygląda. Moje zdjęcia przy tym to cienizna

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/161-ogrody-holenderskie-barokowe-ogrody-het-loo-w-apeldoorn
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kondzio 18:09, 23 sty 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Gardenarium napisał(a)
Byłam w tym ogrodzie, ale po pierwsze jeszcze nie miałam dobrego aparatu, a po drugie nie umiem robić z tyczki Świetnie to wygląda. Moje zdjęcia przy tym to cienizna

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/161-ogrody-holenderskie-barokowe-ogrody-het-loo-w-apeldoorn
etam też mają swój urok a po drugie możesz spróbować zrobić zdjęcia na takiej tyczce zrobić zdjęcia swojego ogrodu z góry
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gardenarium 18:32, 23 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja to jak mówiłam tylko z podnośnika koszowego, a tutaj to chyba "rybim okiem" robione jest To wyższa technika nie tylko fotograficzna, spece nam się trafili Dzięki, że dzielisz się z nami Bambolocie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kondzio 18:45, 23 sty 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Mi też się bardzo podobają zdjęcia oglądałem ten ogród na filmie chyba 100 ogrodów dookoła świata
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
bambolot 19:05, 23 sty 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 25
Gardenarium napisał(a)
Byłam w tym ogrodzie, ale po pierwsze jeszcze nie miałam dobrego aparatu, a po drugie nie umiem robić z tyczki Świetnie to wygląda. Moje zdjęcia przy tym to cienizna
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/161-ogrody-holenderskie-barokowe-ogrody-het-loo-w-apeldoorn

Właśnie obejrzałam zdjęcia z linku- są bardzo ładne A i pogoda o niebo lepsza niż ta co nam się trafiła!..
Artukuł też fajny Przyjemnie napisany i ciekawy
Pozdrawiam!
____________________
Basia Het Loo- królewski ogród
Magda70 08:50, 24 sty 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Normalnie musiałam poszukać aby zobaczyć co to są te zdjęcia z tyczki
Hahaha...człek sie całe życie uczy
Piękne te ogrody i zdjęcia
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
zuza12 12:23, 24 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Piękne zdjęcia. Też oglądałam ten ogród w telewizji.
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
monteverde 00:58, 03 lut 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mogłam obejrzeć tylko w telewizji, relacja Bambolota jak i Twoja Danusiu są bardzo dobre, nawet Twoja lepsza bo pokazujesz więcej zbliżeń i przez to detali, jak np. donice, nasadzenia a tamte zdjęcia przedstawiają widoki ogólne
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies