Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » szukam przepisu...

Pokaż wątki Pokaż posty

szukam przepisu...

kaisog1 17:00, 23 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Słuchajcie.... szukam przepisu na ciasto z orzechami włoskimi....
Kupiłam takie ciasto w Łukcie było pyszne. Szukałam przepisu w necie ale żadne z tych ciast nie przypominało tego, które jadłam.
Ciasto było ciemne w kolorze ale nie czekoladowe, raczej kolor karmelu, przełożone masą w smaku jakby karmelowa, gęstą nie jak krem i cienka warstwa tego była. Na wierzchu posypane to było orzechami włoskimi.... Kojarzy Wam się z czymś taki opis?????
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
hanka_andrus 18:41, 23 sty 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Poszukaj w przepisach na tort orzechowy,coś takiego widziałam....ciasto z samych orzechów,a ja w zapiskach u siebie popatrzę.....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monitka 19:17, 23 sty 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Z opisu przypomina mi to orzechowca który robię. Placki piecze się z miodem i sodą dlatego ciemnieją. Krem jest podobny do budyniowego a na wierzchu jest taki sam placek jak na dole tylko zapieczony z orzechami w takim jakby syropie który pod wpływem pieczenia karmelizuje się. Mogę wrzucić przepis jak chcesz.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 22:37, 23 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Haneczko to nie był tort. To takie jakby ciasto na codzień Ale poszperaj może cos znajdziesz.

Monika dawaj przepis
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
alinak 22:50, 23 sty 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
no mnie to tez przypomina orzechowca , placki z miodem , ale masa krówkowa z orzechami .tam jeszcze można dodać jedną warstwę przełożoną wiśniami kandyzowanymi , ale nie musi być .na wierzch beza z 4 białek .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
monitka 22:58, 23 sty 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
No to włala

Orzechowiec

Ciasto:

2 jaja
1/2 kg mąki
15 dkg cukru
20 dkg margaryny
2 łyżki miodu
2 płaskie łyżeczki sody rozpuszczonej w 2 łyżkach letniego mleka
Wszystkie składniki zagnieść w jednolitą masę. Ciasto podzielić na 2 części. Formę wyłożyć papierem do pieczenia, wyłożyć pierwszą część placka i piec go 15- 20 minut (jak się zarumieni) w temperaturze 160 stopni (piekę na termoobiegu).

Masa orzechowa:

półtorej szklanki orzechów włoskich (przyznaję się że daję na oko...orzechy siekam na drobniejsze kawałki ale można dać całe zależy jak się komu podoba )
10 dkg cukru
2 łyżki miodu
1/2 kostki margaryny
Wszystkie składniki wyłożyć na patelnię, pogrzewać ok 5 minut, stale mieszając. Ciepłą masę wyłożyć na drugi placek (surowy) i piec tak jak poprzedni.


Masa budyniowa:

1 szkl. mleka
1 szkl. cukru
1 czubata łyzka mąki ziemniaczanej
1 jajko
25 dk. masła

Wszystkie składniki włozyc do rondla, zagotować ciągle mieszając (może się przypalić) do zgęstnienia masy. Ciepłą masę budyniową wyłozyć na pierwszą część ciasta i przykryć drugą z orzechami.

Z doświadczenia dodam, że zawsze zmniejszam ilości cukru robiąc to ciasto bo dla mnie jest za słodkie. Trochę trudności może też sprawić przeniesienie całego blatu z orzechami na masę budyniową. Po kilku wpadkach i klejeniu ciasta jak puzzli ( i tak smakowało goście układanki nawet nie zauważyli ) zawsze przekrajam blat z orzechami na pół i bez problemu go przenoszę.

Smacznego!
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
kaisog1 23:05, 23 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Monika dzięki !!!!! Wypróbuję z pewnością
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 13:01, 25 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Monika a w jakiej wielkości blaszce pieczesz????
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monitka 20:21, 25 sty 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
28/36

____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Tess 14:17, 28 sty 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Gosia, a może trzeba dojścia do przepisu oryginalnego znaleźć?
Znam w Łukcie parę osób, które pewnie doskonale znają się z cukiernikami
Ta cukiernia kiedys była lodziarnią tylko. Jessssu, jakie te lody były pyszne!
Cała okolica, wszyscy turyści przyjeżdzali na te smakołyki.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies