Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Barwy Ogrodu Magdy

Pokaż wątki Pokaż posty

Barwy Ogrodu Magdy

Magda_BO 18:08, 10 lut 2014


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Zima to czas storczyków. W tym roku zachwyciłam się drobniutkimi kwitami dendrobium Berry. One nawet słodko pachną!

Niestety pojedyncze kwiatuszki opadają, ale cała roślina ma tyle pączków, że wygląda oszałamiająco.
Tylko czy uda się przetrzymać ją dalej, żeby znowu zakwitła?
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 08:30, 05 mar 2014


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
W ostatnich dniach jest szaro i ponuro, już nie tak słonecznie jak w zeszłym tygodniu. Kupiłam pierwsze bratki, żeby trochę rozweselić widok z okna.

W tym roku wybrałam miniaturowe, malutkie bratki. Nie mogłam tylko zdecydować się, który kolor najbardziej mi pasuje, więc wzięłam kilka i wszystkie wielokolorowe.

Te fioletowo-żółte przypominają mi dzikie polne fiołeczki. A z kolei czysto żółte są tak radosne jak małe słoneczka.
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
agata19762 18:07, 05 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Ty szczęściaro ...
u nas nigdzie nie ma jeszcze bratków

uwielbiam te miniaturowe !!!!!!!
udało mi się jedynie stokrotki kupić w obi ...

moje ubiegłoroczne bratusie




____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Magda_BO 20:52, 09 mar 2014


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Dzisiaj było tak pięknie, że cały dzień spędziliśmy na porządkach ogrodowych. Dopiero w dzisiejszym słońcu otworzyły się krokusy. Jeśli nie ma zalegającego śniegu (jak w zeszłym roku), to zakwitają właśnie na 8 marca.


Nie tylko my uwijaliśmy się jak pszczółki..


Na roślinach jest tyle pączków, mam nadzieję, że już niedługo będzie prawdziwa wiosna!
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 21:55, 11 mar 2014


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
I jeszcze jasno fioletowe krokusiki.

Rosną jak szalone i mają takie kontrastowe wnętrzności!

____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Kondzio 21:57, 11 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Piękne zdjecia
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Magda_BO 11:21, 16 mar 2014


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Kondziu,
dziękuję.
A dzisiaj rano był deszcz, więc krokusy miały kropelki.

Stopniowo zakwitają kolejne odmiany, nie wszystkie otwierają kwiaty.

Ciągle brakuje mi jasnych kolorów, okazuje się, że u mnie najlepiej jest różnym odmianom fioletowym.

____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 19:52, 24 mar 2014


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
W tym tygodniu bogactwo krokusów wielkokwiatowych na wrzosowisku. Pojawiają się też pierwsze kokorycze.
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
asiach 20:24, 24 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Była wizyta jest rewizyta. Witam serdecznie. Widzę, ze zaczęłaś chyba niedawno a jaki postęp. Ładnie. Dużo za Tobą pracy. Jest tu tak dużo ogrodów a ja jestem od niedawna, i tak zastanawiam się czy znajdę czas na odwiedzenie każdego??? Pozdrawiam i wracam do zajęć domowych
FrancoPolo 09:26, 15 maj 2014


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Magda_BO napisał(a)
Część tamtych nasadzeń jest do usunięcia, wykopałam berberysy, stanowiące zasieki dla psów. Krzewuszka przy różanecznikach, straciła ładny kształt (była szczepiona, ale spadł na nią śnieg), więc jest chyba do przesadzenia. Brzegami dosadziłam żurawki, trawy i niskie tawuły jako miniżywopłot. Jesienią 2013 rabata wyglądała tak (z lepszej, starszej strony):

Widać, że najstarsze jałowce, które były prawie stożkami straciły od dołu większość gałązek i dalej żółkną. Oczywiście, mogę je nadal pracowicie przycinać, ale chyba nie chcę.
Czym je zastąpić? mam kilka pomysłów: klon palmowy, wiąz płaczący (odm. camperdownii), modrzew płaczący szczepiony, miłorząb szczepiony albo grujecznik.
A może całkiem coś innego?
Witam .Masz dużo ładnych roślin i tylko wystarczy trochę przeprojektować a nawet poprzesadzać i stworzyć naprawdę piękny ogród. Pozdrawiam.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies