Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomoc przy działce

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomoc przy działce

Bozena260 22:33, 23 sty 2013

Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 7
Witam Założyłam tutaj konto z nadzieją że pomożecie mi przy mojej działce. Od kilku lat staram się zrobić ,,ogród marzeń" ale jakos daleko mi do doskonałości. Ile jest w to włożonej pracy i pieniędzy, a ciągle to nie jest w najmniejszym stopniu to o czym marzę. Totalny brak doświadczenia widac na każdym kroku. Śledząc poprzedników znam już błędy: kupowanie pojedynczych sztuk, zły dobór roślin, brak planów itd. Ale to już jest na mojej działce i chcę właśnie poprawic i uratować co się da i licze na Waszą pomoc ! Mam zdjęcia działki.

. Jak ktoś będzie zainteresowany pomocą to podam wymiary działki i wtedy będę pisać szczegółowo. LICZĘ NA WAS !
Zeta 22:35, 23 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Witaj i zdjęcia pokazuj ...jestem baaardzo ciekawa....a pomoc napewno tu znajdziesz ...tu zami zapaleni ogrodomaniacy
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
dajana 22:46, 23 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Witaj Bożenko czytając twoją treść miałam wrażenie ze opisujesz mnie Sporo pieniędzy wydałam na swoje błędy ale bez nich niczego sie nie nauczymy Teraz kiedy przystopowałam dopiero zacznę tworzyć ogród Aby był naszą radością i pięknem trzeba się trzymać Dekalogu ogrodowego Danusi ,,czyli szefowej tego portalu .Dzisiaj go sobie wydrukowałam aby nauczyć się konsekwencji W tym miejscu nauczysz się wszystkiego a chętnych do pomocy jest wielu. Nie wszyscy mają ogrody i znają.tę sztukę Spora grupa dopiero raczkuje ale dobre koleżanki pomagają,tego możesz być pewna .Wklejaj więc zdjęcia i pokazuj. bez nich nikt nie pomoże,, bo jak pomóc w czymś czego się nie widzi.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Gardenarium 23:04, 23 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Formuła naszego Ogrodowiska jest taka, że tutaj pokazujemy zdjęcia działki, to nie jest nabór na projekt prywatny za darmo, ale wspólna praca nad poprawą wyglądu ogrodu

Tylko tak możemy Ci pomóc. Wklej zdjęcia tutaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Toszka 05:09, 24 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Bozena260 napisał(a)
Witam Założyłam tutaj konto z nadzieją że pomożecie mi przy mojej działce. Od kilku lat staram się zrobić ,,ogród marzeń" ale jakos daleko mi do doskonałości. Ile jest w to włożonej pracy i pieniędzy, a ciągle to nie jest w najmniejszym stopniu to o czym marzę. Totalny brak doświadczenia widac na każdym kroku. Śledząc poprzedników znam już błędy: kupowanie pojedynczych sztuk, zły dobór roślin, brak planów itd. Ale to już jest na mojej działce i chcę właśnie poprawic i uratować co się da i licze na Waszą pomoc ! Mam zdjęcia działki.

. Jak ktoś będzie zainteresowany pomocą to podam wymiary działki i wtedy będę pisać szczegółowo. LICZĘ NA WAS !

Bożenko, tu wszyscy sobie pomagają Ale by coś pomóc to trzeba wiedzieć co masz, czego chcesz, co lubisz, w jakim stylu, w jakim stylu jest dom itd. Właściciel też musi sie zaprezentować. Właściciel musi chcieć pomocy, ale też dołączyć do naszego grona...przemiłego grona
Witaj
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Bozena260 21:28, 24 sty 2013

Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 7
dziękuję za odpowiedzi

mam kilka zdjęć działki zrobionych wcześniej ( nie wiem w jakim celu ) które podaję

Te zdjęcia ( oprócz ostatniego, bo to jest widok całej mojej działki) to część działki którą chciałabym najpilniej zrobić. Chciałabym aby znalazł się tu typowy wiejski kącik a w nim malwy, maki, słoneczniki itd. Gdzie według Was je umieścić? ... zdjęcia 1 i 2 to wjazd na moją działke i może zacznę właśnie od tej strony, bo wiadomo że najważniejsze jest pierwsze wrażenie.
kaisog1 21:36, 24 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Bożenko - chyba nie bardzo zrozumiałas.... Tu nikt nie zrobi Ci gotowego projektu. Jeżeli chcesz, miec profesjonalny projekt to trzeba sie zglosić do firmy, która sie tym zajmuje.

Tutaj jedynie możemy wymieniac uwagi lub podpowiadać Ci jak cos zrobić badź zmienic w projekcie, który zrobisz samodzielnie.
Także próbuj, rysuj i planuj.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Bozena260 21:44, 24 sty 2013

Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 7
tak, ja wiem! Ja nie liczę na zrobienie gotowego projektu, ale jak sama mówisz na doradzeniu, więc proszę Cie o opinie i pomoc.
kaisog1 21:52, 24 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Pierwsze co bym doradziła to zrobienie projektu na kartce. Nanieść wszystko co jest na działce. Przemyśleć co chce sie w ogrodzie, jakie kolory.....
Poczytaj o projektowaniu ogrodów w artykułach Danusi na stronie głównej one bardzo pomogą.

Jeżeli chcesz ogród w stylu wiejskim to musisz sie liczyc z ogromem pracy i brakiem ogrodu w zimie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Bozena260 21:58, 24 sty 2013

Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 7
Dzięki właśnie zacznę od czytania artykułów o których wspomniałaś. Nigdy nie myślałam o robieniu planu, główny cel to była nowa roślina, której potem naprawdę nie miałam gdzie posadzić. Zaczynam rozumieć że ten plan to podstawa. A chodzi mi tylko o kącik wiejski, nie całe podwórko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies