Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Podpory dla pnączy

Pokaż wątki Pokaż posty

Podpory dla pnączy

MarzenaG 22:47, 08 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Gardenarium napisał(a)
Ja mam bluszcz na ścianie, przyssawki rzeczywiście widać, ale jeśli tynk jest dobrze wykonany to nie szkodzi mu. Popatrz na moje dwa wątki w linku w podpisie, zobaczysz jak top wygląda. Mam też porośnięty bluszcz na murze, ślicznie wygląda.

Danusiu, mam pytanie długo taki bluszcz rośnie?
Też mam betonowe ogrodzenie i chce go zasłonić. Teraz rośnie na nim winobluszcz ale on gubi liście na zimę - chociaż ma ładne kolory jesienią dopóki nie zgubi listków
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
MarzenaG 22:53, 08 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757

albo wiosną przed listkami
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Gardenarium 18:11, 09 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
MarzenaG napisał(a)

Danusiu, mam pytanie długo taki bluszcz rośnie?
Też mam betonowe ogrodzenie i chce go zasłonić. Teraz rośnie na nim winobluszcz ale on gubi liście na zimę - chociaż ma ładne kolory jesienią dopóki nie zgubi listków


Prędkość "rośnięcia" bluszczu zależy od tego, czy sadzonki są już ukorzenione, wtedy rusza szybciej. Zależy też od zasobności gleby (w kompoście będzie rósł metr na rok) a w piachu wcale nie ruszy.

Zależy też od ilości wody jaką dostaje. W półcieniu rośnie szybciej niż na słońcu.

Rośnie od zera do metra.

Moje bujają na wschodnim murze, mają kompost i nawadnianie z linii kroplującej co dwa dni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarzenaG 20:32, 09 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
Gardenarium napisał(a)


Prędkość "rośnięcia" bluszczu zależy od tego, czy sadzonki są już ukorzenione, wtedy rusza szybciej. Zależy też od zasobności gleby (w kompoście będzie rósł metr na rok) a w piachu wcale nie ruszy.

Zależy też od ilości wody jaką dostaje. W półcieniu rośnie szybciej niż na słońcu.

Rośnie od zera do metra.

Moje bujają na wschodnim murze, mają kompost i nawadnianie z linii kroplującej co dwa dni.

Dziękuję za odpowiedź, spróbuje na mojej ścianie a właściwie sąsiada.
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
Katkak 08:17, 12 paź 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Gondzio12 17:38, 04 mar 2014

Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 13
Twoje wejście pięknie wygląda! Fajnie by było jeszcze coś dorzucić na płotek.
IzaS 11:17, 16 cze 2016

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 41
Danusiu -jaka odmianę bluszczu masz. Na spotkaniu w Pęchcinie dziewczyny mówiły że liście twojego bluszczu są wieeeelkie Poszukuję ładnej odminy która porośnie mi płot od strony wschodniej, częściowo południowej
____________________
Wymarzony ogród Izy
Gardenarium 20:55, 16 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Hedera helix, tajemnica tkwi w glebie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maed 20:03, 01 lip 2016


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
W zeszłym roku zamarzył mi się powojnik. Mój siostrzeniec obdarował mnie sadzonką, a ja kupiłam podporę.

W tym roku dokupiłam kolejne powojniki i potrzebuję drugą taką samą kratkę, ale już nigdzie nie mogę znaleźć.
Stąd moja ogromna prośba: jeśli ktoś natknie się na taką kratkę bardzo proszę niech da mi znać. Inna obok nie będzie pasować, a wymieniać tej bym nie chciała.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Gardenarium 21:36, 01 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ciężko natrafić na taką samą. Wpisuj w google i szukaj po grafikach. Twoją trudno rozpoznać bo zdjęcie jest zbyt mało dokładne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies