Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Nawóz organiczny Bio-Algeen

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawóz organiczny Bio-Algeen

aneta230972 12:40, 28 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Gardenarium napisał(a)
Może tak jak radzi MIlenka, kapusta na pewno nie rosła na "byle czym" - po prostu pierwszy rok uprzątnij glebę, wzrusz ją widłami (nie szpadlem), posiej i posadź warzywa i zobaczysz jak będą dawały plon. Do jesieni masz czas na przygotowanie czegoś na wzbogacenie gleby. Wskazówki w artykule.

No widzisz Danusiu. Tak to rozumiem. Krok po kroczku jak z dzieckiem
My najpierw jak już ziemia będzie w miarę miękka poprosimy tych ludzi, którzy u nas sadzili kapuchę, żeby to wszystko przeorali czy jak to się nazywa ztalerzowali? Chyba coś pomieszałam. W każdym bądż razie wiadomo o co chodzi. Za " Bog zapłać" sadzili to może chociaż o to ich uprosimy. Oj ludzie ludzie. A potem to chyba ręcznie musimy te korzenie zbierać? Chyba, że to się jakoś w ziemi ukryje? Nie wiem. Głupia w tym wszystkim jeszcze jestem. Ale kiedyś będę duuuuuużo wiedzieć

Milenko oj tak tak. Ciemnogród okrutny. Brzydko to określamam. Przepraszam ale jak człowiek człowiekowi takie dziadostwo robi to mnie..... Ja nawet nie wiem czy ta nasza pustynia czasem w nocy nie świeci po tym co tam było sypane i lane Zanim ta ziemia dojdzie do siebie to minie sporo czasu. Tym bardziej, że z jednej strony mamy siąsiada, który sieje na polu obok zboże i non stop je czymś tam traktuje. Mam nadzieję , że moje drzewka po posadzeniu to przeżyją. Raz obejrzałam program o środku :Roundup i dziękuję bardzo. A tam ( już niedługo dla mnie -tutaj) dużo rolników go stosuje. Również w malutkich przydomowych ogródkach/warzywniakach gospodarze używają tego preparatu. I póżniej karmią tym maluchy. Tragedia. Taka mentalność nie przetłumaczysz. Ale to Milenko kiedyś się spotkamy na kawce to pogadamy, żeby tutaj nie "smiecić"
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
MilenaP 12:45, 28 sty 2013


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Ok Ważne, że na naszych zielonych podwórkach jest ekologicznie
____________________
Milena - zielonastrefa
aneta230972 12:58, 28 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
MilenaP napisał(a)
Ok Ważne, że na naszych zielonych podwórkach jest ekologicznie


I tego się trzymajmy
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies