Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabatka z kratką w tle...

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabatka z kratką w tle...

zbigniew_gazda 08:48, 12 lut 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Cześć Dota. Myślę że kratka czeka na róże pnące podsadzone lawendą. Bo to strona południowa i jara słoneczko. A hortensje dać od wschodniej strony z przejściem na transport opału. Ale tu są młodsze głowy i mądrzejsze. Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Dota 13:43, 12 lut 2013

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 12
Witam Szanownego Sąsiada Też pomyślałam o róży jak zamontowali kratkę tylko nie mogę wymyślić jak to połączyć z resztą chciejstw

Wymyśliłam coś takiego:



Chciałabym żeby to pasowało do kostki i istniejącej rabaty, która wygląda tak:



Tylko jak zaadoptować tu te prostokątne rabaty, które mi się podobają. Ktoś wie i pomoże?
____________________
Dorota Rabatka z klatką w tle
kaisog1 14:13, 12 lut 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Dota polączylabym te dwie rabaty po prawej. Wiem, że chcesz mieć przejście do drewutni więc mozna przechodzic przez rabatę... wystarczy tylko na korę "rzucić" jakies płyty, czy kawałki drewna pociętego o wymiarach stopy..... i troche inaczej linie poprowadź..... tu gdzie wybrzuszenie ścieżki tam "wklęśnięcie" rabaty

Prostokąty..... chyba zdecydowanie tu odpadają
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
beta 14:50, 12 lut 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
kaisog1 napisał(a)
Dota polączylabym te dwie rabaty po prawej. Wiem, że chcesz mieć przejście do drewutni więc mozna przechodzic przez rabatę... wystarczy tylko na korę "rzucić" jakies płyty, czy kawałki drewna pociętego o wymiarach stopy..... i troche inaczej linie poprowadź..... tu gdzie wybrzuszenie ścieżki tam "wklęśnięcie" rabaty

Prostokąty..... chyba zdecydowanie tu odpadają


otototo właśnie oc zymś takim myslałam Dorotko rób jak Gosia radzi
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Dota 20:44, 12 lut 2013

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 12
Ta rabata pod siatką będzie dopasowana do kostki - dokładnie tak jak Gosiu piszesz. Na planie trochę nie wyszedł mi układ kostki taki jak jest w rzeczywistości ale na razie przysypane wszystko śniegiem i trudno dokładnie odwzorować. Na razie musi zostać trawka między rabatkami (życzenie sponsora ) ale zawsze będzie można je połączyć. A to półkole pod garażem ok czy nie?
Jeśli ok to czy za szkielet nasadzeń mogę obrać dwie rośliny na pniu (trzmieliny lub tuje) -to na tle ściany a na kratce różę lub inne jakieś pnącze? Czy na tle kratki posadzić jakąś ciekawą roślinę? Zależy mi żeby w zimie też to fajnie wyglądało ponieważ to jest widok, który towarzyszy mi najczęściej
Dlatego ta rabata idzie na pierwszy ogień na wiosnę - już ziemia jest przekopana i wymieszana z kompostem na razie w formie prostokąta ale zmieni się wedle potrzeb
____________________
Dorota Rabatka z klatką w tle
kaisog1 21:15, 12 lut 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Rabaty powinny byc spójne... półkole ta spójność zabija moim zdaniem ale... myślę sobie, że można by wyznaczyć rabatę w całości a przez nią puścić trawnik na szerokość kosiarki..... może to by było rozwiązanie?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Dota 12:41, 13 lut 2013

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 12
To może takie coś lepsze jest?



Chciałaby tam dodać jeszcze żurawki, hortensje (o ile dadzą rade w tym miejscu) i .... Tu się pomysły wyczerpują.
____________________
Dorota Rabatka z klatką w tle
magnolia 13:06, 13 lut 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
kaisog1 napisał(a)
Dota polączylabym te dwie rabaty po prawej. Wiem, że chcesz mieć przejście do drewutni więc mozna przechodzic przez rabatę... wystarczy tylko na korę "rzucić" jakies płyty, czy kawałki drewna pociętego o wymiarach stopy..... i troche inaczej linie poprowadź..... tu gdzie wybrzuszenie ścieżki tam "wklęśnięcie" rabaty

Prostokąty..... chyba zdecydowanie tu odpadają


to jest super pomysł. Zmieni kształt ogrodu, zaokragli tę przestrzeń, bo kształt okrągły wpisany w prostokąt działki optycznie 'rozepchnie' ten kształt.
____________________
magnolia 13:09, 13 lut 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
cos takiego- trzeba poprawić ładnie krągłości, moje w paincie, krzywe

____________________
kaisog1 16:15, 13 lut 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Magnolio proponowałam takie rozwiązanie juz wcześniej ale chyba nie bardzo pasuje.... Proponowałam tez żeby zrobić ścieżkę przez rabatę z płyt lub po prostu z trawy...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies