Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabatka z kratką w tle...

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabatka z kratką w tle...

butterfly 19:44, 13 lut 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Dorota, narysowałam i ja - to co dziewczyny tu proponują.



Zielone to rabaty, np wysypane korą i to co Gosia pisała - ścieżka do drewutni - płyty w żwirku, żwirek oddzielony od kory tak jak Danusia to robi.
Mnie dziewczyny to samo proponowały i na 90 % tak zrobię... kiedyś.
Płyty juz wkopałam w tamtym roku...

A co do roślin - im mniej tym lepiej Skora tam dużo słońca to fajnie wyglądałaby tam jednak ta róża z powojnikiem, podsadzone lawendą, gdzieniegdzie rozsypane kulki bukszpanu..
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
magnolia 09:29, 14 lut 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
kaisog1 napisał(a)
Magnolio proponowałam takie rozwiązanie juz wcześniej ale chyba nie bardzo pasuje.... Proponowałam tez żeby zrobić ścieżkę przez rabatę z płyt lub po prostu z trawy...


czytałam Twoją propozycję i o niej pisałam że to super pomysł.
Nie pasuje Dorocie, tak?
Oczywiscie z przejściem.
Dorota przemyśl ten pomysł, bo fajnie by zmnienił.
____________________
Dota 12:28, 14 lut 2013

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 12
Witam Magnolio i Butterfly
Może nie jasno się wyraziłam więc tłumaczę. Podoba mi się pomysł połączenia rabat ale musi zostać trawnikowa (ewentualnie z płytami kamiennymi) przerwa między nimi. Ponieważ w sezonie koszę trawnik na obszarze 25 a używam do tego celu traktorka więc ta przerwa musi być spora. Działka jest bardzo wąska 18-20 m obok domu do siatki tylko 4 m wiec nie chcę jakiś szerokich rabat. Nie mam tez takiej potrzeby by szczelnie odgrodzić się od sąsiadów. Chciałam najpierw zrobić tę rabatkę pod garażem ale poprzeglądałam Wasze wątki i trzeba myśleć do przodu a więc w moim przypadku planować te dwie rabaty. Dobrze myślę ? Chciałabym obsadzić kiedyś działkę w koło ale obok domu bardzo minimalistycznie i chyba w linii prostej przy siatce (tylko na długości domu!!!) reszta to fale jak moja kostka która wygladą tak :



Nie umiem tego dokładnie przenieść na papier więc pokazuję bo trochę to odbiega od moich rysunków

A nasadzenia mają być mniej więcej takie jak przy domku szeregowym w realizacjach Szefowej:

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-przy-domu-szeregowym

Czyli nie za szeroko

Mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi Zachęcam do dalszej pomocy
____________________
Dorota Rabatka z klatką w tle
magnolia 13:51, 14 lut 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
rozumiem zamierzeni ogólne, ale nie za bardzo to, o którym to miejscu: " chciałabym obsadzić kiedyś działkę w koło ale obok domu bardzo minimalistycznie i chyba w linii prostej przy siatce (tylko na długości domu!!!) "
Trzeba poszukać takich kształtów, które dadzą przestrzeń, nie zwężą ogrodu, ale będą ciekawe, coś się będzie działo.
Wg mnie ta rabata po lewej przy reszcie terenu z trawą lub z małymi rabatkami będzie ciężka.
Trzeba poszukać może jeszcze jakiegoś kształtu dla niej. A dlaczego nie dociągasz jej do końców- tak po prostu czy coś jest bliżej domu i przy bramie?
____________________
hanka_andrus 14:16, 14 lut 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Angielskiej rabaty życzę! Tej po lewej stronie ogrodzenia/jak na ostatnim zdjęciu!/





____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Dota 15:11, 14 lut 2013

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 12
Dziękuję Haniu

Magnolio rabata z lewej strony powstała w ciągu jednego dnia. Nie sięga bramy bo jej nie ma. Będzie brama będzie dłuższa rabata. Zakończona jest tak bo łatwo mi kosić taki kształt. Będzie też poprowadzona dalej na całej długości działki, ale to ok. 90 m więc to grubsze przedsięwzięcie i rozłożone w czasie musi być Na razie stan przejściowy

Linia prosta i minimalistyczne nasadzenia to na długości 10 metrów wzdłuż domu. Reszta tak jak na Twojej propozycji z tym wyjątkiem, że przy domu nie odbija do kostki tylko idzie dalej prosto lub bardzo skromną falą i za domem powtórka ( tam podobny prostokąt mam do zagospodarowania jak przed domem).

Na swoich planach na rabatkę z kratką rysowałam półkole bo mam już jedno z tyłu domu przy tarasie. Jak się dowiedziałam tu na forum nie za bardzo pasuje ten kształt na mojej działce ale jest ono nie do ruszenia bo jest ograniczone kostką

oto one


Tak więc wygląda mniej więcej cała działka.

____________________
Dorota Rabatka z klatką w tle
Dota 15:00, 08 mar 2013

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 12
Witam po dłuższej nieobecności . Sugerując się Waszymi radami doszliśmy z M do wniosku, że w tym roku zrobimy dwie rabaty (przy garażu i przy płocie).Na przejeździe zastosujemy płyty z kamienia zatopione w trawniku (ewentualnie w żwirku). Co myślicie o takim kształcie tych rabat



Przepraszam za jakość rysunku ale "pomaga mi ząbkujący dwulatek"

Gorąco proszę o wszelkiego rodzaju sugestie
'
____________________
Dorota Rabatka z klatką w tle
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies