Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Leszczyna turecka - Corylus colurna

Pokaż wątki Pokaż posty

Leszczyna turecka - Corylus colurna

nebel 00:37, 19 lut 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Proponuję nowy wątek.
W Gdańsku, gdzie mieszkam są dwie ulice obsadzone tymi drzewami.
To piękne, mało popularne drzewa. Chyba wiem dlaczego!
W Gdańsku objęte ochroną konserwatora przyrody, bo są to drzewa posadzone przed II Wojną Światową...
Chciałabym poświęcić im trochę miejsca na naszym forum.
W miarę swoich możliwości postaram się zamieszczać aktualne zdjęcia.


Chciałabym również poznać opinie innych na temat tych drzew. Co o nich wiecie, czy w Waszej okolicy może również rosną?
____________________
Ogród Nebel
Gardenarium 09:06, 20 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Te zdjęcia leszczyny tureckiej zrobiłam w styczniu w Essen (Niemcy)

Ten przycięty szpaler wyglądał bardzo efektownie









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nebel 17:49, 21 lut 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Danisiu jak zwykle jesteś 'niezastąpiona'
Założyłm wątek pienieważ mieszkałam 20 lat przy ulicy, która jest obsadzona tymi dzrewami. Ostatnio dowiedziałam się, że planowana jest rozbudowa czyli poszerzenie ulicy, co będzie wymagało wycięcia niektórych z tych drzew.
Pomyślam więc, że może warto zrobić parę zdjęć i zachować w pamięci to miejsce, a Ogrodowisko jest odpowiednim miejscem. Tym bardziej, że to ciekawe rośliny.

Ale to co mnie zainteresowało szczególnie na Twoich zdjęciach.
Sama również np. w Niemczech widziałam, że tak bardzo radykalnie przycina się drzewa szczególnie na placach, ulicach. Ja jeszcze w Gdańsku nie kojarzę tego typu zabiegów.
Więc na razie pokażę jedno ze zdjęć, które zrobiłam dzisiaj w Gdańsku. Specjalnie nie będę upiększać tych fotek, aby zachować wszystko tak jak jest - jeżeli starczy mi wytrwałości, to będzie można za jakiś czas zobaczyć jak je zmieniono i może dopiero wtedy ocenimy efekt końcowy.
Latem i jesienią, też będę chciała wstawić parę fotek.
A i przy okazji może napisze ktoś coś na temat tych drzew.
____________________
Ogród Nebel
nebel 19:47, 21 lut 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Siedzę i wpatruję się w zdjęcia zamieszczone przez Danusię i prorównuję ze zdjęciem, które zamieściłam.
Czy widzicie to samo co ja?
Mam nadzieję, że kiedyś ulice w naszych miastach też będą tak wyglądały
To są moje najskrytsze marzenia
Za dużo podróżuję i widziałam za wiele miejsc, które uświadomiły mi, że może być ładniej wokół nas i nie zawsze w grę wchodzą pieniądze - czasami wystraczy odrobina chęci i pracy.
____________________
Ogród Nebel
EwaG 20:45, 21 lut 2013


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
A to leszczyna nieopodal Parku Skaryszewskiego w W-wie.
Piękna latem i zimą. Bez przycinania, ale tu ma odpowiednio dużo miejsca.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
nebel 20:53, 21 lut 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witaj Ewo,
dzięki za zdjęcie.
Jesteś bardzo ciekawą osobą, masz we mnie, jak to nazwać - może tak "cichą czytelniczkę".
Jestem maniaczką czytania . Dziekuję Ci za to co robisz.
Pozdrawiam.ewa
____________________
Ogród Nebel
danuta_szwajcer 23:19, 22 lut 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Piękne te leszczyny, też nie jestem za wycinaniem, nie zawsze to o pieniądze chodzi. Nebel dobrze, że są takie osoby wokół jak TY
____________________
Liliowo i kolorowo:)
nebel 23:41, 22 lut 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
danuta_szwajcer napisał(a)
Piękne te leszczyny, też nie jestem za wycinaniem, nie zawsze to o pieniądze chodzi. Nebel dobrze, że są takie osoby wokół jak TY

Danusiu,
plany rozbudowy tego miejsca są dosyć racjonalne, ale tego typu drzewa rosną około 70-90 lat.
A to co pokazała na zdjęciach z Essen Danusia, to w ogóle zupełnie inna bajka.
ewa
____________________
Ogród Nebel
nebel 20:28, 01 lut 2022


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Gardenarium napisał(a)
Te zdjęcia leszczyny tureckiej zrobiłam w styczniu w Essen (Niemcy)

Ten przycięty szpaler wyglądał bardzo efektownie



Szukam informacji: jakie drzewa i kiedy można w ten sposób przycinać? Bo na pewno nie tylko leszczynę! Widziałam tak przycięte drzewa dwa razy w życiu - na pewno w Hamburgu, a drugi raz nie pamiętam gdzie?. Bardzo mnie to intryguje. Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej.
____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies