Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wątek o tym, że ......nie umiem:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Wątek o tym, że ......nie umiem:)

Jagna 20:22, 08 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Np swiety jest watek o nawierzchni. No coś świetnego. mam cegły, dachówki welkie kamienie polne i małe. i ogromne granitowe pozostałe ze zburzenia młyna, nawet 2 koła młyńskie o sr ok 1m mam. ale jak to wkomponować zeby było ładnie i płynne przeście?!!! nie mam pojecia

no i ta glina w lewym pasie, która powoduje, ze teraz stoi tam woda.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Gardenarium 21:05, 08 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zaraz Ci podpowiem, też mam takie. Zajrzyj jeszcze raz do wątku o nawierzchniach, wrzuciłam dziś sporo zdjęć. Zrób takie rondko gdzieś, gdzie można dorzucić odnogę, żeby ścieżki się krzyżowały i rozchodziły.







Toż ty moja kochana ogrodniczko masz same skarby. Ja to bym z pocałowaniem w rękę wszystko zabrała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:06, 08 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Glina jest na rabacie?
Jak jest ukształtowany teren, może trzeba jakieś odwodnienie zrobić, rurę drenarską zakopać, albo przekopać i rozluźnić teren dodając piasku i torfu?

Można też nawiercić głębokie dziury do warstwy przepuszczalnej i wypełnić je żwirem grubym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:09, 08 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A czy dasz radę narysować kształt działki, szer, dług i dom na niej?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jagna 21:33, 08 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
gardenarium napisał(a)
A czy dasz radę narysować kształt działki, szer, dług i dom na niej?


ja to mam chyba na mapce zaraz poszukam i zeskanuje
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 21:58, 08 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569



Troche to potrwało, ale jeszcze jestem na kartonach.
to jest rysunek z projektu, który ostałam po zakupie domku od poprzedniego własciciela.
Ah i sprawa wyglada tak , że nie ma tego co jest oznaczone 5..tam rosną bzy i klony. Nie ma tego oznaczonego 9. i tył działki jest dłuższy, ponieważ została ona nieco inaczej podzielona ostatecznie.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 22:04, 08 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
gardenarium napisał(a)
A czy dasz radę narysować kształt działki, szer, dług i dom na niej?



Patrze na ten rysunek i.....wjazd będzie z lewej strony a nie pośrodku. przed nami jest pas ok 2500mKw, i moze kiedyś bedziey musieli go sprzedać. ponad to lewa strona jest wyżej, wiec lepiej zeby tam była droga.

ten odcinek ztyłu domu jest niej wiecej tak samo długi jak ten przed domem ( ten zaznaczony, nie całość do drogi)
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 22:07, 08 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
A z tymi skarbami to masz rację, a ja mam świadomosc, ze fajnie to mieć- ale to nic nie znaczy jak trudno to sobie ułozyć. cały czas sie zastanawiam czy przed domem powinnam miec trawę czy lepiej czymś z tych moich skarbów wyłożyć.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Jagna 22:10, 08 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
gardenarium napisał(a)
Zaraz Ci podpowiem, też mam takie. Zajrzyj jeszcze raz do wątku o nawierzchniach, wrzuciłam dziś sporo zdjęć. Zrób takie rondko gdzieś, gdzie można dorzucić odnogę, żeby ścieżki się krzyżowały i rozchodziły.







Toż ty moja kochana ogrodniczko masz same skarby. Ja to bym z pocałowaniem w rękę wszystko zabrała.


a przez te zdjęcia to się dzis pośliniłam po same kostki. a potem zryczałam, ze pogoda parszywa. a ja teraz bez pracy i mogłabym sie pobrudzić ....ehhhh
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
monteverde 22:32, 08 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja na pewno jedno koło wykorzystałabym na fontannę)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies