Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały przedogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały przedogródek

nautyka 10:14, 10 mar 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 4
Witam!
Chciałabym prosić o pomoc w projektowaniu małego przedogródka o wymiarach 6 m/3 m. Przejrzałam forum, zachwycam się Waszymi ogrodami, pasją, ale niestety nadal brak mi pomysłów (a w planach jest jeszcze zagospodarowanie dużego ogrodu z tyłu domu). Dom i ogród należy do mojego taty i już wiem, że nie będzie systematyczny w pielęgnacji roślin, więc chciałabym, żeby były to roślinki mało wymagające. Bardzo podobają mi się ogródki kolorowe, z żurawkami, kolorowymi berberysami, itd. Bardzo proszę o pomoc!
kaisog1 15:13, 10 mar 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj.

Najpierw trzeba mieć plan - narysowany na kartce z naniesionymi wszystkim rzeczami, które na tym kawałku ziemi są. Po drugie określić nasłonecznienie. Po trzecie, każdy ogród i każda roślina wymaga pielęgnacji by pięknie rosnąć i by cieszyła nasze oko. Po czwarte trzeba pomyśleć jakie rośliny nam się podobają, czy mają to być rośliny zimozielone, czy może głownie byliny. Po piąte, trzeba wybrać kolorystykę.

Przydały by się zdjęcia. Poza tym planować trzeba całość - w końcu przed ogródek to przedsmak i wstęp do ogrodu właściwego
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 16:42, 10 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli to domek szeregowy to przedogródek pewnie dlatego jest taki malutki.

Gosia ma rację co do szkicu, będzie łatwiej podpowiedzieć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nautyka 08:37, 11 mar 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 4
Dziękuję za szybką odpowiedź. Zrobiłam szkic, jednak mam problem z dodaniem zdjęcia... Będę jeszcze próbować...

Selly 14:00, 11 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Będę podglądać , bo sama mam dokładnie ten sam problem. Zobaczę, co radzicie...
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
nautyka 16:36, 11 mar 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 4
Niestety nie ładuje moich zdjęć pomimo pomniejszenia rozmiarów i rozdzielczości, więc korzystam z ImageShack.



Uploaded with ImageShack.us

Dom rzeczywiście jest w zabudowie bliźniaczej, stąd takie wymiary przedogródka. Dłuższy bok przylega do domu, krótszy graniczy z utwardzoną nawierzchnią. Mały prostokąt to boks śmietnikowy, duży do ścieżka betonowa. Próbowałam naszkicować taki wstępny pomysł - te dwa koła to byłyby jakieś drzewka (może trzmielina na pniu) a pod nią albo żurawki, albo w okręgu bukszpany/ berberysy, w środku żurawka? A wzdłuż linii ciąg żurawek?
Selly 09:11, 12 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
nautyka napisał(a)
Niestety nie ładuje moich zdjęć pomimo pomniejszenia rozmiarów i rozdzielczości, więc korzystam z ImageShack.



Jeśli masz problem z załadowaniem zdjęć , to być może przez przeglądarkę internetową. Zainstaluj sobie jako przeglądarkę Chrom . Ja miałam problem z wgrywaniem zdjęć , dopóki nie zaczęłam uzywać Chroma . Spróbuj ...
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies