Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Kwitnące byliny do cienia

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwitnące byliny do cienia

justa 17:15, 08 kwi 2013


Dołączył: 08 kwi 2013
Posty: 8
tak to wygląda
____________________
Justyna
Gardenarium 20:29, 08 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba dolewać mocno Justynko, cień i półcień suchy mało co znosi.

Albo posadź np, śliwę wiśniową Nigra, zacieni je nieco. Aaa. zobaczyłam teraz zdjęcie. Nie sadź nic, a dolewaj i widać że rabata jest podwyższona kamieniami, woda z niej odpływa szybko, wyściółkuj rabatę i podlewaj rośliny w czasie gorącej pogody.

Rosliny są bardzo blisko zywopłotu, który dodatkowo jest mocno zakorzeniony i wypija im wodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justa 10:33, 09 kwi 2013


Dołączył: 08 kwi 2013
Posty: 8
Gardenarium napisał(a)
Trzeba dolewać mocno Justynko, cień i półcień suchy mało co znosi.

Albo posadź np, śliwę wiśniową Nigra, zacieni je nieco. Aaa. zobaczyłam teraz zdjęcie. Nie sadź nic, a dolewaj i widać że rabata jest podwyższona kamieniami, woda z niej odpływa szybko, wyściółkuj rabatę i podlewaj rośliny w czasie gorącej pogody.

Rosliny są bardzo blisko zywopłotu, który dodatkowo jest mocno zakorzeniony i wypija im wodę.






Witaj Danusiu
Bardzo dziękuje za odpowiedź tak też myślałam , że ten żywopłot to taki złodziejaszek wody bo jego system korzeniowy jest bardzo płytki wiem bo nieraz kopiąc napatoczyłam sie na jego korzonki hi,hi,hi, Zastanawiałam się czy jak bym mocniej tą rabatę od tego żywopłotu odsunęła czy to cokolwiek by zmieniło ? Piszesz Danusiu o ściółkowaniu a mogłabyś mi ciemnej masie powiedzieć czym to zrobić ?? Ogród mam od 2011 r i dopiero sie uczę
Pozdrawiam Justyna
____________________
Justyna
Gardenarium 12:36, 09 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli masz możliwość odsuń rabatę i nawet odizoluj ją czymś w glebie, żeby korzenie nie lazły w Twoje roślinki.

POtem podsyp kompostu, żyznej ziemi, przekop lekko i sadź wykopane rośliny.

Ściółkuj korą bo inne ściółki są pewnie u Ciebie niedostępne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justa 14:45, 09 kwi 2013


Dołączył: 08 kwi 2013
Posty: 8
Gardenarium napisał(a)
Jeśli masz możliwość odsuń rabatę i nawet odizoluj ją czymś w glebie, żeby korzenie nie lazły w Twoje roślinki.

POtem podsyp kompostu, żyznej ziemi, przekop lekko i sadź wykopane rośliny.

Ściółkuj korą bo inne ściółki są pewnie u Ciebie niedostępne.



Danusiu kochana Poznań to nie wieś zabita dechami hi,hi,hi, napewno są u nas dostępne inne ściółki jak na przykład agrowłóknina tylko czy ona się nada ? zastanawiałam się już nad korą o ,której wspomniałaś ale czy ona nie będzie mi zakwaszała gleby ?? może nie ,niewiem bo sie na tym nie znam ehhh ale zemnie ogrodnik ha,ha,ha, a odnośnie przesunięcia rabaty decyzja podjęta hi,hi,hi przesówam i tak jak napisałaś odizoluje ją czymś w glebie od korzeni żywopłotu Bardzo Tobie dziękuję za wszelkie wskazówki .
____________________
Justyna
Gardenarium 10:36, 10 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kup próchnicę odkwaszoną - albo dobry przesiany kompost, (bylinom potrzebna jest materia organiczna) skoro ściółki wszelkie są dostępne, a szmatka, o której piszesz nie jest żadną ściółką. Ona szkodzi roślinom a nawet je zabija



Przeczytaj, pooglądaj tylko zdjęcia a zrozumiesz

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justa 12:01, 10 kwi 2013


Dołączył: 08 kwi 2013
Posty: 8
Gardenarium napisał(a)
Kup próchnicę odkwaszoną - albo dobry przesiany kompost, (bylinom potrzebna jest materia organiczna) skoro ściółki wszelkie są dostępne, a szmatka, o której piszesz nie jest żadną ściółką. Ona szkodzi roślinom a nawet je zabija



Przeczytaj, pooglądaj tylko zdjęcia a zrozumiesz

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom




Bardzo ale to bardzo dziękuję za poświęcenie mi swojego jakże cennego czasu o tej szmace już poczytałam i wiem o co chodzi już na ogrodowisku wyszperałam co sie nada i właśnie czytałam ,że bylinom jest potrzebna materia organiczna , czytałam też o próchnicy odkwaszonej


jeszcze raz bardzo dziękuję za poświęcone mi chwile mam nadzieję ,że niebawem wskocze do ogrodu i zacznę w nim rewolucję ,którą nie omieszkam sfotografować a potem założę własny wątek bo na chwilę obecną nie mam czym się chwalić
dziękuję Danusiu


No i najważniejsze MASZ PRZEPIĘKNY ALE TO PRZEPIĘKNY OGRÓD NIE RAZ OGLĄDAŁAM MAJĘ W OGRODZIE (MÓJ ULUBIONY PROGRAM ) I MIAŁAM PRZYJEMNOŚĆ GO WIDZIEĆ I PODZIWIAĆ . JESTEŚ BARDZO MIŁĄ I SYMPATYCZNĄ OSOBĄ
____________________
Justyna
Magda_ 21:29, 06 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
fajny temat
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies