Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Kwitnące byliny do cienia

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwitnące byliny do cienia

agneszka 08:06, 11 mar 2013

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 42
Witajcie,

Mam taką rabatkę gdzie jest mało słońca. Tzn od rana około 5 godzin i potem już nic. Obecnie jest tam kilka host i żurawek. Ale ogólnie wygląda to mizernie. Jest to miejsce w przedogródku i każdy kto wchodzi do domu to widzi tę mizerotę.

Wymyśliłam sobie że stworzę sobie tam taki leśno cienisty zakątek. Ale chciałabym zgromadzić jak najwięcej kwiatów.

Na razie postanowiłam zasadzić

dzwonek kremowy "Neue Hybriden"
trybulę leśną
paproć pióropusznik strusi
tojad niebieski wysoki


Ogólnie miałoby to wyglądać jak taka leśna łąka w stylu angielskiej rabaty.

Proszę doradźcie jakie jeszcze kwiaty by tam rosły?

Pozdrawiam,
Agnieszka
____________________
finka 08:57, 11 mar 2013


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
z kwitnących - lilie złotogłów, pierwiosnki japońskie, Pierwiosnek vialaa, Tawułki arendsa, żuraweczki i żurawki o czerwonych kwiatach, tiarelle, konwalie, z cebulowych narcyze, cebulice, szafirki, Dicentra, niezapominajki, barwinek większy i mniejszy, zawilce japońskie i leśne, Pluskwica,

paprocie rozmaite, funkie, konwalniki, niektóre turzyce, rodgersja, runianka japońska

itd...


____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Gardenarium 09:53, 11 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Parzydło leśne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 11:21, 11 mar 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
jeśli jest to przedogródek to przemysl czy nie wstawić pomiędzy te byliny jakieś stale eleganckie zielone - cisy, iglaki czy bukszpan - byliny sa ładne jak kwitną no i trzeba strasznie dbac systematycznie a wpleciony ciekawie iglak trzyma fason cały rok

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
agneszka 08:19, 12 mar 2013

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 42
Dziękuję za podpowiedzi. Zupełnie zapomniałam o parzydle i pierwiosnkach. A że lilie mogą rosnąć w cieniu to nie wiedziałam. Tylko te złotogłowy trochę drogie. Tawułki też są śliczne.

Ale tak ogólnie to mało jest takich kwiatów do cienia. Niestety.
____________________
kaisog1 14:13, 12 mar 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
http://www.ogrodowisko.pl/watek/18-rosliny-do-cienia

i zdjęcia z katalogu SP (bo przepisanie tego zajmie sporo czasu )



____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
karol 09:32, 22 mar 2013

Dołączył: 20 mar 2013
Posty: 13



karol 15:53, 24 mar 2013

Dołączył: 20 mar 2013
Posty: 13
Ponieważ nie umieściłem wpisu przy fotkach więc dodaję opis że to są typowe rośliny do miejsc cienistych.
ZbigniewG 16:30, 24 mar 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8886
agneszka napisał(a)
..Na razie postanowiłam zasadzić dzwonek kremowy "Neue Hybriden",trybulę leśną, paproć pióropusznik strusi, tojad niebieski wysoki


Agnieszka nie musisz kombinować wystarczy sam pióropusznik strusi bo za 5 lat będzie tam tylko i wyłącznie pióropusznik chyba że masz odmianę Nana która nie wypuszcza rozłogów

same byliny to trochę mało ale połączenie hortensji bukietowych żurawek i funki to wg mnie efekt i praktycznie samoobsługowa rabata

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
justa 17:00, 08 kwi 2013


Dołączył: 08 kwi 2013
Posty: 8
Witam serdecznie
mam naimię Justyna i jestem tu nowa
mam taką samą rabatę jak Agnieszka z tym ,że u mnie słońce panuje na niej od godz 10:30 do 14 :30 a potem jest tam cień . Posadziłam tam pare roślin przeznaczonych do miejsc cienistych ale zdarza sie ,że więdną bo słońce od godziny 10 do 14 daje się im we znaki natomiast roślinki lubiące śłońce maja go chyba zamało bo nie chca rosnąć . Proszę o jakiekolwiek wskazówki bo już sama nie wiem co mam robić. Jakie rośliny tam posadzić .
Pozdrawiam Justyna
____________________
Justyna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies