Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Leszczyna..jak się jej pozbyć?

Pokaż wątki Pokaż posty

Leszczyna..jak się jej pozbyć?

rozark 10:35, 07 kwi 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
hmm a ja mam 2 leszczyny i się cieszę, nie zbieram owoców i nie pryskam, przychodzą wiewiórki i np. dzięcioły fajny widok
____________________
pozdrowionka
Basiaw 14:17, 11 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Widzę, ze Hania i Danusia nie lubią leszczyny
Ja myślę o pasie leszczyny w takim miejscu, jak na załączonym zdjęciu, bok działki 40 metrów od strony rowu, posadzić coś trzeba, bo ogrodzenie i rów to może być za mało, żeby zniechęcić jelenie do odwiedzin,żadne owocowe nie wchodzą w grę, bo będą kusiły zwierzaki, z resztą z drugiego boku mamy stary sad, więc i tak zwierzyna przychodzi a my musimy z każdej strony posadzić coś szybko rosnącego i nie atrakcyjnego dla saren, jeleni i dzików, żeby móc na działce uprawiać warzywa, posadzić drzewka owocowe.
____________________
Nasz mały, zielony świat
lemotyc 16:52, 05 sty 2021


Dołączył: 05 sty 2021
Posty: 1
Witam! Odświeżam temat - może są już nowe pomysły jak się leszczyny pozbyć. Przyjechałem siostrze pomóc a tu widzę jak od lata męczy się i po trochu "wydłubuje". Poucinałem dookoła ale im głębiej tym więcej. Jak się pozbyć tego pniaka? Wygląda na to, że to jest jeden wielki korzeń w dół rosnący i na boki. Wykopywałem nawet 1,5 metra od pnia. Skała...
ZbigniewG 12:47, 13 sty 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Polej bardzo mocnym roztworem mocznika(20-50%), pniak jarzębiny rozpadł się po roku, można powtórzyć po oderwaniu przerobionej wierzchniej warstwy.
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies