Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kocham ten ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kocham ten ogród

iwonaj 10:51, 25 mar 2013


Dołączył: 20 wrz 2012
Posty: 443
Ja sieję i pikuję a moja Tinusia tak odpoczywała w sobotę było naprawdę zimno.



słyszałam że od czwartku ma być lepsza pogoda a w poniedziałek świąteczny to już wiosna- ciekawe czy się sprawdzi czego wam i sobie życzę.

____________________
Iwona - Kocham ten ogród
Gosiniak 10:57, 25 mar 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Dobre wieści już do mnie dotarły
Niech się sprawdzi to wszyscy ogrodowo poszalejemy
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
grazyna 11:00, 25 mar 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
U mnie też kominek "ział ogniem" w weekend, aż wierzyć mi się nie chce ile nam drzewa już poszło

Uwielbiam odpoczywać przy kominku właśnie, wszystko mnie cieszy wówczas

Mówisz, że pogoda w lany poniedziałek ma być ? Cudownie byłoby - mam mieć cały dom gości, to trochę "na pole wyrzuciłabym"

Iwonko, ja z kolei kupuję nasionka, które można wprost do gruntu siać ( w doniczki nie umiem lub nie chce mi się ) i tanim kosztem całe lato coś kwitnie.

Na zdjęciach wyżej - przemiły klimat

Dobrego dnia Iwonko

A gdzie jesteś na avatarku ?
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
iwonaj 12:26, 25 mar 2013


Dołączył: 20 wrz 2012
Posty: 443
Grażynko muszę sobie zrobić jakieś zdjęcia w ogródku bo mam tylko z budowy, ja to lubię fotografować tylko kwiaty i pejzaże.



i z podróży

____________________
Iwona - Kocham ten ogród
JoannA 12:30, 25 mar 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Iwonko, pospieszyłam się i troszkę zakupów już zrobiłam. Teraz problem bo zimno, mróz i z garażu zrobiłam przechowalnię. Na szczęście są to zakupy zaplanowane i jak tylko ziemia odmarznie biorę się za sadzenie. Kupiłam róże, rh, azalie, bukszpany, magnolię, agapanty. Posiałam trawy miskant chiński, ostnica mocna, werbenę patagońską, lawendę, lobelię, nawet ładnie mi powschodziły i po świętach wezmę się za pikowanie.
Cieszę, że słoneczko coraz mocniej grzeje i rozpuszcza zalegający śnieg, marzę już o pracy w ogrodzie i wiosennych kwiatuchach. Krokusy i tulipany przed tym ostatnim atakiem zimy tak pięknie wyszły z ziemi, mam nadzieję że teraz są w dobrym stanie.
Pozdrawiam serdecznie, ciepłe promyczki słońca przesyłam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Kindzia 13:21, 25 mar 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Psiutka grzbiet grzeje

A co pikujesz?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
iwonaj 14:15, 25 mar 2013


Dołączył: 20 wrz 2012
Posty: 443
Joasiu ale tego masz dużo jaką sobie różę kupiłaś? piszesz że posiałaś miskant chiński jaka to odmiana bo ja w tym roku chciałam sobie też kupić miskanta ale nie wiem jaką odmianę wybrać bo jest ich dużo. Agapanta kupiłam w tamtym roku i fajnie mi kwitnął uwielbia palące słońce a u mnie takie jest. A moje tulipany na razie przetrwały- zaglądałam są okryte- pewnie i twoim nic nie będzie.
____________________
Iwona - Kocham ten ogród
iwonaj 14:18, 25 mar 2013


Dołączył: 20 wrz 2012
Posty: 443
Kasiu pikuję aksamitki i cynie ale to chyba jest najnudniejsza robota. Na próbę posiałam też sałatę i bazylię ale nie wiem czy ją przepikować teraz czy poczekać i do ogrodu?
____________________
Iwona - Kocham ten ogród
Kindzia 16:47, 25 mar 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
iwonaj napisał(a)
Kasiu pikuję aksamitki i cynie ale to chyba jest najnudniejsza robota. Na próbę posiałam też sałatę i bazylię ale nie wiem czy ją przepikować teraz czy poczekać i do ogrodu?

U mnie cynie jeszcze w torebce...
Nie mogę znaleźć żółtych aksamitek, same pomarańczowe spotykam...też bym se posiała

W tamtym roku astry bezpośrednio do gruntu z siewek wsadzałam, astrów nie trzeba pikować?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
danuta_szwajcer 16:49, 25 mar 2013


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Fajne zdjecia Iwonko a gdzie to byłaś, ze taki strój? To jakis meczet? Co do pikowania aksamitkow to mam inne doswiadczenie i sprawdziłam prosto z donicy pikuje do gruntu i rosna szybko i pieknie ale wysieje je duzo pozniej bo teraz to za wczesnie i nie mam problemu z pikowaniem a juz nie pamietam czy Grażynka czy Bożenka cynie wysiewa prosto do gruntu i widziałam zdjecia tez pieknie wyrosna i kwitna i tez tak zrobie w tym roku
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies