Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Taras z drewna egzotycznego

Pokaż wątki Pokaż posty

Taras z drewna egzotycznego

Alina25 09:26, 21 sie 2013

Dołączył: 21 sie 2013
Posty: 3
Witam,
Ja tez zdecydowalam sie na taras z drewna egzotycznego - dokladnie- deski z modrzewia syberyjskiego.
CebuleKwiatowe 12:58, 27 gru 2013

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
No to bardzo dobry gatunek drewna,może wstawisz zdjecie? A tak w praktyce to ile kosztuje położenie parkietu z tego typu modrzewia syberyjskiego? Bo rzadko widze go tak na co dzień nawet u kogoś.
____________________
MagdaRoss 21:36, 04 lut 2014

Dołączył: 02 mar 2013
Posty: 17
witam,
proszę o pomoc doświadczonych mam pytanie odnośnie skrzyń/ donic na taras obudowanych drewnem egzotycznym- w moim wypadku bangkirai. w jaki sposób wykonać takie skrzynie, tzn chodzi mi oto czy najpierw powinnam wykonać skrzynie z osb, lub podobnego materiału i dopiero obić je drewnem? ponieważ Pan który będzie nam kładł deski tarasowe zdziwił się, że tak che to zrobić. Powiedział, że osb jest nietrwałe i chce zrobić skrzynie z samego Bangkirai. Wspomnę, że skrzyń będzie ok 4-5 szt różnych wielkości i długości, ale widoczny będzie tylko front skrzyń, bo dookoła jest murek który zasłoni tył oraz boki skrzyń. Zastanawiam się- po co mam wydawać nie małe pieniądze na zrobienie skrzyń w całości z bangkirai - czyli podstawę i wszystkie boki, jeżeli będę widziała tylko front. Ale czy samo osb się nie "rozleci" ???
____________________
kaisog1 23:25, 05 lut 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
MagdaRoss napisał(a)
witam,
proszę o pomoc doświadczonych mam pytanie odnośnie skrzyń/ donic na taras obudowanych drewnem egzotycznym- w moim wypadku bangkirai. w jaki sposób wykonać takie skrzynie, tzn chodzi mi oto czy najpierw powinnam wykonać skrzynie z osb, lub podobnego materiału i dopiero obić je drewnem? ponieważ Pan który będzie nam kładł deski tarasowe zdziwił się, że tak che to zrobić. Powiedział, że osb jest nietrwałe i chce zrobić skrzynie z samego Bangkirai. Wspomnę, że skrzyń będzie ok 4-5 szt różnych wielkości i długości, ale widoczny będzie tylko front skrzyń, bo dookoła jest murek który zasłoni tył oraz boki skrzyń. Zastanawiam się- po co mam wydawać nie małe pieniądze na zrobienie skrzyń w całości z bangkirai - czyli podstawę i wszystkie boki, jeżeli będę widziała tylko front. Ale czy samo osb się nie "rozleci" ???


Może tu znajdziesz odpwiedź : http://www.ogrodowisko.pl/watek/3143-taras-potrzebuje-wsparcia-prosze?page=1#post_0
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 13:10, 06 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witek opracowuje nowy sposób budowy tych donic . Teraz, zamiast płyty OSB - sklejka .
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaRoss 21:58, 06 lut 2014

Dołączył: 02 mar 2013
Posty: 17
bardzo dziękuje za podesłanie mi wątku- faktycznie wszystko ładnie wyjaśnione, ale nadal nurtuje mnie pytanie- czy mogę zrobić je tylko z drewna egz. - ( tak jak proponuje mi fachowiec), czy koniecznie najpierw jest wykonanie ich z osb, czy sklejki?
i kolejne pytanie - jak wielkie musza to być skrzynie. chciałabym mieć w nich m.in. thuje smaragd ok 5-6 szt. czy skrzynia 60 szer. x 70 wys. wystarczy? czy mogę zrobić węższe? a może to i tak za małe?
____________________
adam_runo2 00:27, 07 lut 2014

Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 1
Kochana, Steve Jobs, ten od Aple i Macintoscha zwykł mawiać za swoim ojcem, nie ważne, czy coś będzie widoczne, czy nie, powinno być wykonane dobrze. Jego ociec mówił, że dobry stolarz robi nawet tylną ściankę z drewna, nawet, jeżeli nikt nie będzie jej oglądał. Nie jestem ekspertem, ale wiem, że "fuszerka", która daje krótkoterminową oszczędność odbija się czkawką.
Gardenarium 13:38, 07 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Drewno nawet egzotyczne przy bezpośrednim zetknięciu z ziemią, będzie się niszczyło, ziemia będzie się szparami przesypywała. Poza tym my dawaliśmy drewno, płytę i jeszcze ocieplenie ze styroduru i jeszcze włókninę, a na dno membranę "kubełkowatą' i też włókninę przeciwkorzenną.

Im grubsza ściana donicy, tym lepsza izolacja od mrozu, im większa donica tym lepsze warunki dla korzeni i większe rośliny możesz uprawiać. Jeśli zbyt mała, starczy na dwa-trzy lata i wymiana roślin
Mało ziemi, btryła korzeniowa przemarza.

60x70 dla Smaragdów od biedy może być, ale plus ocieplenie donic, więc zrobi się już ciasno. Zależy też jakiej średnicy bryły będą miały tuje.

Pytasz czy możesz zrobić tylko z drewna, powyżej wyjaśnienie, ale nikt Cię nie zmusi żebyś robiła tylko z drewna, czy tylko z płytą. My robimy akurat tak i to zdało egzamin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaRoss 13:04, 08 lut 2014

Dołączył: 02 mar 2013
Posty: 17
dziękuję bardzo za cenne informacje. pochwalę się fotką jak już będzie zrobione!
____________________
reniutek 15:35, 06 kwi 2014

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 48
Witam,
mój taras z drewna modrzewiowego ma już kilka lat. Po ułożeniu był olejowany. Teraz wymaga ponownego malowania. Czy ktoś może mi pomóc i odpowiedzieć na pytanie, czy przed ponowym olejowaniem należy jakoś przygotować drewno? Z niecierpliwością czekam na porady-)))
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies