Gdzie jesteś » Forum » Tarasy i balkony » Taras z drewna egzotycznego

Pokaż wątki Pokaż posty

Taras z drewna egzotycznego

Gardenarium 02:08, 24 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Donice z cegły są w moim ogrodzie. Mury-boki donicy stoją na fundamenciku, natomiast nie mają dna, więc kaczory mogą się korzenić, gdzie tylko chcą.
Ja bym była za cegłą, ponieważ drewno jest bardzo pracochłonne i trzeba je konserwować.
Z Japońskim robiliśmy faktycznie czary mary, nawet dwa źródełka tam są.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zielona11 20:10, 27 maj 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Konserwacja drewna to faktycznie swego rodzaju wada. Ale to chyba jedyna wada drewna Ale chyba jednak zostanę przy cegle jak radzisz
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
cezy 10:18, 03 cze 2011

Dołączył: 03 cze 2011
Posty: 1
mam pytanie na temat systemu "elefeet" - jak się sprawdził ?
Gardenarium 20:29, 04 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Elefeety sprawdzają się w 100 %, ale nie pamiętam jak to była firma. w tych systemach korzystamy z jednego dostawcy wszystkich elementów.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:58, 11 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Otrzymałam takie zapytanie:


Dzień Dobry,
mam na imie Magda i już od kwietnia trafilam na forum i jestem pod dużym wrażeniem wszystkich z Ogrodowiska). Mieszkam w szeregowcu i mam wielka prośbę ...chciałabym zapytać o realizacje z Gardenarium

- taras egzotyczny, chodzi o nasadzenie w donicach. Te moje bedą mialy zmieniane obicie, gdyż to które jest teraz się nie sprawdzilo, pomimo że deski, z ktorych są wykonane "puszcza" żywica i brzydko to wyglada...


Będziemy chcieli je zrobić z tych samych desek co taras, widziałam na realizacji Gardenarium, że lepiej jak calość jest z jednorodnego materialu. Muszę też wziąć pod uwagę fakt, że jest zima i z dachu spada śnieg i musi to byc coś co "przeżyje" taki niespodziewany atak..(moge przesłać zdjecia)... bardzo podoba mi się realizacja z tarasu egzotycznego, jest tam w jednej donicy pachysandra, a za nią jest chyba deren?
Tylko czy to jest ten dereń rozłogowy "Kelsey"? Wyczytałam, że to niski krzew z czerwonymi pędami i czy by to było ok?

Donic jest po 2 szt po jednej stronie , 1 szt ma 120cm dlugości i 35 cm szerokości i są po obu stronach tarasu, czyli w sumie jest ich 4 szt i ta jedna strona u mnie jest w półcieniu, a po drugiej stronie jest słońce i tam gdzie jest slońce - w jednej mam trawę "Red Baron", ładnie zarosła, że ziemi nie widać, a w drugiej wiciokrzew, a pod nim pachysandra...
Zastanawialam się też czy nie powinno być po obu stronach to samo, żeby bylo ładnie i stanowilo całość?
Mam nadzieję że nie jest to chaotycznie opisane, jeżeli tak, to przepraszam... bardzo proszę o jakąś podpowiedź...bo już próbowalam sama, ale nie umiem sobie wyobrazić jak jestem u ogrodnika czy to będzie ok jak posadzę...



Magda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:59, 11 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Prześlij Magdo zdjęcia swojego tarasu, zobaczymy, jak to wygląda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
noemi 19:11, 11 lip 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Witam

prosze o to zdjecia... pozdrawiam Wszystkich


____________________
ogród magdalenka
Gardenarium 20:26, 11 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te skrzynie rzeczywiście powinny być obłożone takim samym materiałem i pomalowane na taki sam kolor. To dobra decyzja o zmianie drewna

Jednak wydaje mi się, że one są zbyt małe na większe krzewy liściaste.
W moich kompozycjach użyłam derenia "Sibirica", ale ładnie by wyglądał także "Elegantissima" o białych listkach.
Wg mnie płot mógłby także zmienić kolor na taki jak taras, wtedy donice mogą być o ton ciemniejsze




Nie musi być dokładnie to samo. Po drugiej stronie zamiast wiciokrzewu posadziłabym coś iglastego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
noemi 21:55, 11 lip 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Płoty w szeregach mamy wszyscy takie same. Nie są ani ładne ani dobrej jakości, ale były od samego początku zamontowane przez dewelopera i na razie muszą takie być
A coś iglaste to co by to mogło być, bo faktycznie jest tam mało miejsca?
A derenia można przycinać?
Szkoda, że mam tak mało miejsca na tarasie, bo bardzo podoba mi się pomysł z nasadzeniem roślin w tarasie, aż mam ochotę wyciągnąć jedną deskę Widziałam że rośnie tam niedźwiedzie futro? a reszty to nie znam
no i wszędzie szukam werbeny patagońskiej...u nas ni ma

____________________
ogród magdalenka
Gardenarium 22:01, 11 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja miałam nasiona i wysyłałam wszystkim wiosną. Rosną już.

Coś iglastego, może cis odmiany kolumnowe "Fastigiata" "Wojtek" "Krzysztof" "Fastigiata Aurea".
Chude musi być. Kosodrzewiny, ale długo nie wytrzymają, gubią igły i zamierają w ciasnocie.
Choina kanadyjska "Jeddeloh" ale niska jest.

Kule z cisa lub tui czy cyprysika na pniu, a pod nimi coś. Może w takim stylu, tylko mniej roślin.



Cisy i miskant "Variegatus"


Wydaje mi się, że Red Byron jest za niska do tych pojemników i nie są wykorzystane. Płot dominuje nad nasadzeniami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies