Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Południowa rabata przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Południowa rabata przed domem

karolcia1897 13:37, 17 mar 2013

Dołączył: 05 mar 2013
Posty: 2
Witam,
od pewnego czasu pragną na nowo urządzić moją rabatę . Niestety nie mam pomysłu. Muszą na niej znaleźć się róże. Proszę o poradę w sprawie dokończenia ogródka. Przedstawiam dotychczasowy wygląd, który nie jest zadawalający ;( oraz moje pomysły co do roślin.









Rabata ma długość 5 m a szeroka jest na 2, 70 m. Bardziej przekonana jestem do projektu z brzozą, jednak nie jestem pewna,ponieważ obawiam się, że rabata jest nieco z szeroka , a ja nie mam pomysłu jak wypełnić pustą przestrzeń. Proszę o poradę.
Pozdrawiam
Aneta
Sebek 14:15, 17 mar 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj Na Twoich rysunkach jest na mało roślin jak na tak wielką przestrzeń. Lepsza jest pierwsza propozycja - tylko tam gdzie są trawy ozdobne i róże dodaj jeszcze niskie róże okrywowe i np. jeszcze jeden gatunek traw. Niech się "przenikają" jedne z drugimi wchodząc na siebie, ale będąc jednak osobno Mam nadzieję, że mnie rozumiesz???

Podsyłam jeszcze inne inspiracje na przedogródek
http://www.ogrodowisko.pl/watek/273-przedogrodek
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 17:14, 17 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek ma dobrą wizję, ale mnie się ten drugi też podoba, w drugiej wersji dodaj więcej róż. Masz na nie miejsce. I daj im towarzystwo, więcej żurawek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 18:30, 17 mar 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
a ja Ci dodam - stań w oknie i pomyśl co chcesz widzieeć i jak wysoko, a potem idź za płotek i też pomyśl jak wysoko co ma być - to pomaga ja przynajmniej tak robię jak dumam co by tu zmienić

pozzdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
karolcia1897 19:47, 04 kwi 2013

Dołączył: 05 mar 2013
Posty: 2
Dziękuje za pomoc, napewno będą przydatne w urządzaniu rabaty. Zastanawiam się nad posazdzeniem roślin(trawy ozdobne lub coś innego), które zapełniły by puste miejsce między cisowymi kulkami. Czy lepiej aby to miejsce zostało puste?? Gdybym jednak zdecydowała się wypełnić tą przestrzeń to jakimi roślinami?? Chiałabym jeszcze do tej kompozycji wprowadzić brzozę, która rosłaby na tle łączenia kul z żywopłotem. Byłaby ona środkiem rabaty. czy mogłabym jeszcze prosić o poradę jakie róże rosną do wysokości 60- 70 cm.
Ewik 14:09, 06 sie 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Hej,urządziłaś tą rabatę przed domem?
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies