Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w kształcie litery" L"

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w kształcie litery" L"

Gardenarium 09:04, 28 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
mynarka napisał(a)


Zamiast róż posadź np. cztery trzmieliny żółte na pniu, tylko muszą mieć proste pnie, bo powyginane będą kiepsko wyglądały. Pod nimi mogą być żurawki. Będzie kolorowo i zimozielono. A różankę posadź w innym miejscu, dodaj do niej tak jak w ogrodzie zimozielonym. Zaraz podam link.

Pod róże porządnie przygotuj teren, wykop głęboki rów, zapraw go próchnicą z przegniłym obornikiem i posadź głęboko, żeby miejsce szczepienia było pod ziemią. Daj im towarzystwo, same róże nie wyglądają dobrze. chyba że jest ich bardzo dużo i w jednorodnych odmianach. Czyli całe pola czerwone lub różowe itp.

Na tej stronie na dole szukaj co rośnie z różami i zobacz jak ładnie to wygląda. Są trawy, lawenda, jeżówki, werbena patagońska no i obeliski ze stali, ale one nie muszą być. Porównaj te rabaty, moja jest kolorowa, Twoja bez dodatków. I choć nawet by kwitły róże to i tak nie będzie miała wyrazu. Uzyskasz go poprzez dobrą pielęgnację róż i bogate towarzystwo dla nich. Kopiuj do woli

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=232
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:44, 28 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mynarka 13:42, 28 paź 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
Danusiu bardzo ci dziekuje
Ja tak czułam ze ten rog jest nie bardzo taki smutny bez wyrazu ale dzieki twojej propozycji nabierze barw
powiedz tylko czy teraz moge jeszcze powsadzac rosliny czy zostawic juz na wiosne?
(wnioskuje ze skoro doradziłas mi posadzenie bukszpana na pniu teraz to tutaj moge tez sadzic)
chce sie upewnic
wielkie dzieki za poswiecony czas





____________________
Ogród w kształcie litery L
malgorzata_s... 16:38, 28 paź 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Witaj sąsiadko.Możesz sadzić.Popatrz do szefowej, jaką rewolucję zrobiła i będzie sadzić. Trzmieliny szczepione będą tam wyglądać super cały rok. Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
mynarka 08:05, 30 paź 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
Dzieki Malgosiu ze zagladasz
widziałam rewolucje u Danusi dzieje sie dzieje !
dlatego postanowiłam wczoraj podjechac do Pisarzowic (do ogrodnika)i zakupic 4 żółte trzmieliny.Zastanawiam sie tylko co u stóp posadzic Danusia zaproponowała żurawki (uwielbiam je) tylko tak jeszcze mysle o posadzeniu lawendy ktora tez bardzo lubie i pachniałaby przy tarasie lamówke z bukszpana bym zostawiła
w ktoryms ogrodzie juz widziałam zestawienie żółtej trzmieliny z lawenda tylko zdaje sie ze byly jeszcze trawy
trzeba podkreslic jeszcze ze jest to miejsce nasłonecznione

____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 08:12, 30 paź 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
Powiedzcie czy mozna obciac te wystajace pedy?
____________________
Ogród w kształcie litery L
BarbaraM 08:15, 30 paź 2013


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Też zaglądam regularnie i podoba mi się.
Trzmielinę nie tylko można ale należy przyciąć.
Dobrego dzionka.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
mynarka 08:22, 30 paź 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
Na tym zdjeciu widac jak sie słonce spiera
____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 08:25, 30 paź 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
witaj Basiu cieszy mnie bardzo ze sie podoba
ja wiem ze nalezy przyciac tylko chodziło mi czy nie jest za pozno
pozdrawiam wszystkich zagladajacych
____________________
Ogród w kształcie litery L
BarbaraM 08:31, 30 paź 2013


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
A co powiesz na taki pomysł?


____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies