Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w kształcie litery" L"

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w kształcie litery" L"

Selly 07:55, 04 cze 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
mynarka napisał(a)
Mam pytanie odnosnie tej rabaty i prosze o szczera odpowiedz - czy ta rabata jest ok??
Chodzi mi o to czy nie za dużo 3 szt tej wisni???
(cały czas jeszcze podkreslam ze chce sie troche od sasiadów odsłonic)

Ta rabatka wygląda w tej chwili poprawnie, ale za jakies 5 lat będzie na niej zdecydowanie za ciasno. Na razie bym zostawiła, bo po co psuć ten fajny efekt , jaki jest teraz , a za 5 lat zawsze będziesz mogła zmienić np wyrzucić środkowe drzewko.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 07:59, 04 cze 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
mynarka napisał(a)
Bo ja sie tak zastanawiam nad tym przodem wogóle czy jest to ok ??
Ja ciagle wracam i mysle i zastanawiam sie bo cos mi nie pasi
ja nie wiem do konca czy te serby tu dobrze wygladaja
Wogóle nie wiem dlaczego one tak bardzo sie od siebie roznia widac tu na zdj.

Mi też ta rabatka nie za bardzo pasi. Jest zbyt poczochrana jak na przedogródek i w ogóle nie pasuje do tej po drugiej stronie bramy. Raczej bym się zdecydowała na identyczne rośliny, jak na tej rabacie z bordowymi śliwkami, żeby uzyskać spójny i harmonijny efekt.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
mynarka 09:27, 06 cze 2014


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
Kurcze ja wiem ze musi byc podobmnie i ma grac.
Ale te serby mnie wpieniaja wydaje mi sie ze ten zywopłot powinien byc taki zwarty bardziej.
Wczesniejsza propozycja była zeby posadzic cisy ale one troche rosna a znowu kupic wyzsze to jest wydatek.
Mysle jeszcze a moze posadzic po obu stronach bramki umbry a tu gdzie sa serby posadzic jakies zółte tuje.A mam jeszcze limki i anabelki (czekaja na miejsce)to moze przed tujkami posadzic ktorej i nogach zurawki...
____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 23:37, 08 cze 2014


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
Pomysłów brak...
____________________
Ogród w kształcie litery L
jolka 07:46, 09 cze 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
mynarka napisał(a)
Bo ja sie tak zastanawiam nad tym przodem wogóle czy jest to ok ??
Ja ciagle wracam i mysle i zastanawiam sie bo cos mi nie pasi
ja nie wiem do konca czy te serby tu dobrze wygladaja
Wogóle nie wiem dlaczego one tak bardzo sie od siebie roznia widac tu na zdj.


Ogólnie wszystko pięknie ruszyło i widać, że buszzz się robi u Ciebie w ogrodzie Super Rabatka ze śliwami mi się podoba, z żurawkami pod oknem - śliczna jest, a co do sebrowej.. to może trzeba by ją trochę "uczesać" i się zobaczy co dalej..Widać, rys obrzeża ginący w trawie. Skoś trawę, usuń chwasty sprzed serbów i będziemy dumać Może by tam jeszcze żurawki podrzucić, byłoby bardziej spójnie z drugą częścią i weselej Pozdrowienia zostawiam

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Toszka 09:18, 09 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zgadzam się Jolką. Na tej rabacie z serbami myślę, że dobrze by było wywalić obrzeże w trójkąt i podsadzić dla kontynuacji frontu podobne niższe piętro jak na rabacie z drzewkami, ale w kombinacji bordowej z dodatkiem żółtym, np. bordowe żurawki ew. berberysy np Bagatell- niziutkie, bordowe. Do tego żółty dodatek - żurawki, albo trzmielina.
Zamiast serbów nie masz tam innej całorocznej alternatywy, bo jak posadzisz coś liściastego to zimą i tak będzie widok na sąsiadów. Serby podrosną trochę to zaczniesz je podcinać i nabiorą formy.
Jest jeszcze jedna możliwość - zrobić identyczne nasadzenie z wiśniami. I nie kombinować różnych nasadzeń w prostej linii frontu. Popatrz na swój front od ulicy...
Ja bym tylko z pod wiśni usunęła tuje, a w to miejsce bym się wykosztowała i dała cisy. Jak im podrzucisz dobrej ziemi+ kompost+ obornik przekompostowany w dołki to ruszą z kopyta. Moje cisy mają nawet po 30cm rocznych przyrostów. To chyba nie jest źle...?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
mynarka 08:11, 10 cze 2014


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
Dziekuje dziewczyny ze zechciałyscie odpisac...
W takim razie wszystko jasne trzeba dodac koloru...
a moze dodac jeszcze hortensje i w nogach dopiero zurawki???
czy to juz bedzie za duzo??
____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 08:20, 10 cze 2014


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
A powiedzcie jeszcze to mam nic nie sadzic po obu stronach bramki ???????
Wiem ze w zimie by to nic nie dało ale wiosna lato i jesien by cos było wyzszego...

____________________
Ogród w kształcie litery L
13:44, 10 cze 2014
Witaj,
Zawsze popadam w taką refleksję gdy oglądam pierwsze strony ogrodów i jest "tak sobie" później lecę na ostatnie strony i już np. po roku tyyyle się dzieję, żurawki jak żurawie wielkie! To pewnie dlatego, że słabą mam wyobraźnie, ale chęci dużo więc jakoś i ja stworzę ten swój ogród
Dla Ciebie mam dużo uznania, naprawdę. Tworzysz piękny ogród.
Pozdrawiam Cię, My rózwnież jesteśmy posiadaczami działki w literę "L"
mynarka 19:33, 10 cze 2014


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
Witaj amyma
To prawda wszystko sie ładnie rozrasta i powoli układa się w całosc ten mój ogród(bardzo powoli ale jak to mówia nikt rakowa od razu nie zbudował)
U ciebie tez bedzie ładnie przyjemnie i pachnacą mysle ze z pomoca ogrodowiska stworzysz piekne kompozycje
____________________
Ogród w kształcie litery L
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies