Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk kłujący 'Erich Frahm'

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk kłujący 'Erich Frahm'

kryla 18:31, 09 kwi 2013


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 34
Może ktoś z doświadczonych ogrodowiczan bedzie mi w stanie pomóc. Do jakiej wysokości tak naprawdę dorasta świerk kłujacy Erich Frahm? Na etykiecie podana jest wysokość 4 m, w internecie żródła podają wysokość 12-15 m. Przed chwilą został co prawda posadzony ale zawsze można jeszcze przesadzić . Lepiej teraz niż póżniej.



____________________
Krystyna
Gardenarium 19:16, 09 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg angielskiej strony osiąga 4-8 metrów, ale możesz go ciąć, skracać mu przwodnik i formować, wtedy nie wyrośnie taki wielki.

http://www.thegardencentregroup.co.uk/item/Conifers/Erich-Frahm/UHP

Jak ciąć iglaki masz tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/339-ciecie-iglakow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kryla 19:50, 09 kwi 2013


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 34
Dziekuję za szybką informację. Trzeba go bedzie przesadzić do tyłu. M bedzie zachwycony . Dopiero zaczynamy naszą przygodę z ogrodem. Za późno trafiłam na to forum. Powinniśmy zacząć od popularnego tu dekalogu ogrodnika
____________________
Krystyna
Gardenarium 20:43, 09 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zamiast tego świerka mniejszy będzie "Glauca Globosa'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kryla 21:11, 09 kwi 2013


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 34
Myślałam raczej nad świerkiem "Montgomery". Jest na liście "chciejstw" Nie podpuszczaj mnie, jak pomyslę co już kupiłam i zamówiłam to nie będę mogła spać. Zadanie na dzisiaj - zapamiętać i stosować przykazania ogrodnika:
1. Ograniczona ilość gatunków,
2. Zgrane duety.
____________________
Krystyna
Gardenarium 10:08, 10 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ograniczaj i nie kupuj po jednym, chyba że jako soliter w otoczeniu plamy wrzośców ze 100 szt

Jeśli lubisz ciekawe iglaki pooglądaj zdjęcia z ogrodu w Bressingham, jest 3 artykuły

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=bressingham
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kryla 11:41, 10 kwi 2013


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 34
Niestety za późno, grzechy zostały już popełnione Ale może coś jeszcze z tego uda się zrobić. Rośliny mające grać pierwsze skrzypce już są.
Dziękuję za fajny link. Coś z pewnością wykorzystam. Podobają mi się brzegi rabaty wyraźnie oddciete od trawnika bez obrzeży.
PS. Jak sądzisz czy ostrokrzew Golden Gem poradzi sobie na podkarpaciu?
____________________
Krystyna
ZbigniewG 11:54, 10 kwi 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
podpuszczenia c.d.
wolno rosnące Świerk serbski 'De Ruyter' lub Nana

albo wyższy i widowiskowy świerk kłujący Maigold
i faktycznie głowa mała i miejsca tez brak

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
kryla 12:34, 10 kwi 2013


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 34
Dziękuję Zbyszku Jak na ten rok to pozostanę przy kupionym już Białoboku. Chyba
____________________
Krystyna
ZbigniewG 09:54, 11 kwi 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
ja też tak myślałem że Białobok mi wystarczy i po 3 latach kupiłem jeszcze Maigold żałując że nie zrobiłem tego wcześniej ,
nawet jak nie ma wyznaczonego miejsca to zawsze można wsadzić do większej doniczki i zadołować gdzieś z boku - niech spokojnie rośnie, małego można dostać jeszcze za rozsądne pieniążki te większe to już ceną zwalają z nóg
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies